Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

MyLady inca nu au aparut vergeturile si burtica a crescut destul de tare si pielea s-a intins.Sper sa fie asa fara vergeturi pana la sfarsit ca mi-am luat provizii de ulei de dat pe burdihan
Hmmm cred ca si eu am mai avut contractii daca asta inseamna ca am simtit asa ca se lasa bebe in jos tare si ca se strange acolo

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buna ziua fetele !
sunt o mamica fericita de la ian-feb.2011 si am tras cu ochiu' la voi...nu stiti ce emotii ne-au luat cand am vazut ca ati aparut , voi , galustele de ian-feb.2012

acum: pentru fetele care nu s-au grabit si si-au dat seama ca sunt lucruri care le trebuie dar nu le-au luat inca:

- sterilizator Chicco (folosit 6 luni) asa :www.chicco.ro/product--sterilizator-electric-pt-67-biberoane--1476.html" target="_blank">chicco la 50 lei

- umidificator camera nefolosit !! asa purline la 150 lei

sarcini usoare , la termen , cu bb sanatosi si mame linistite !

buburuza si mami

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Off, m-am inmuiat toata... Tocmai m-a sunat fii-mea sa-mi spuna ca i-a cazut primul dintisor. Se clatina de cateva zile si in spatele lui aparuse coltisorul celui definitiv, aveam in plan ca saptamana asta sa ajungem la dentist. Acum nu mai e nevoie. Fetita mea trece incet-incet la dintii definitivi... Oare cand a trecut timpul?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 30+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Alice merge rochia la botez
Eva Nicole imi place noi baietelului ii vom spune ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

danezza nu l-am sunat pe el ca nu -mi place sa-l terorizez cu orice...asa-s io...de la sarcina trecuta cand il sunam si la la 4 dimineata de-mi era si mila de el, am vb cu dr de fam

lexi ce cupii mari avem...si mie mi se face pielea de gaina la diverse faze cand imi dau seama cat de mare e si ma ia o jale ...de zici ca-s nebuna

bubless esti norocoasa...eu sunt plina peste tot de la [prima sarcina

va pup


bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si 23+

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Eva Nicole suna bestial!Eu asa as striga-o...cu ambele nume, ca pe rusoaice.
Alice, habar nu am cu ce erai imbracata cand ne-am vazut.Stiu doar ca pe sub hainuta abia se vedea burtica.De-aia s-a si intins taximetristul la discutii cu tine...flirta si el cu o pustoaica, de unde sa stie ca ai in burtica al doilea copil?Esti frumoasa cu orice, iar faptul ca botezul e ziua, te ajuta mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna seara fetele!
dar stiu ca ati scris, nu gluma... Chiar nu am reusit sa citesc decat asa, pe sarite..

Offf fetele, imi pare rau ca va intorc hormonii pe toate partile..Este normal sa fie asa, chiar daca e neplacut..Si eu am momente cand ma deprim putin, dar incerc sa gesesc o metoda sa ies repede din starea aia.. Asa cum a zis si Lady, greul si adevaratele depresii sunt dupa ce nastem.. Asa ca hai, luptati!!

Alice, da merge f bine rochia pt un botez!
Am vazut poze cu bulinutza, mi-a placut si caruciorul ales de Lexi, e exact cum imi place si mie.
Vreau sa ii urez la multi ani Leyrei!!! si sa le felicit pe cele care au fost la eco/control ai au venit cu vesti bune!!

In rest nu am prea retinut ce ati mai discutat, decat ca pe majoritatea va "incearca" ceva contractii. Si pe mine, dar nedureroase.
Eu azi am fost iar foarte somnoroasa, adik mi-e rau de somn, mi-e iar usor greata si simt ca pic din picioare daca nu stau intinsa
In rest nu am nik nou de raportat

Alina 29+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

danezza nu l-am sunat pe el ca nu -mi place sa-l terorizez cu orice...asa-s io...de la sarcina trecuta cand il sunam si la la 4 dimineata de-mi era si mila de el, am vb cu dr de fam

lexi ce cupii mari avem...si mie mi se face pielea de gaina la diverse faze cand imi dau seama cat de mare e si ma ia o jale ...de zici ca-s nebuna

bubless esti norocoasa...eu sunt plina peste tot de la [prima sarcina

va pup


bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si 23+

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze




26+Eu inca am bafta si nu au aparut.Sper sa nu apara de aia uleiez burta bine zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

vin si eu cu vesti de la eco:avem 2000 gr. si ne-am intors cu piciorusele in sus si caputul in jos ,cum trebuie ,deci am scapat de cezariana ,m-a si intrebat dr. cum doresc sa nasc caci luna viitoare planificam totul...in rest toate bune si frumoase ,s-a normalizat si lichidul ,nu mai e in exces ,eu 11 kile la purtator deci mergem bine,doamne ajuta in continuare.
acum tre' sa citesc din urma ,vad ca ti fost harnice la scris

minunea mea 31+

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

multumesc fetele, m-ati convins: Eva Nicole sa fie :)
Iaura - 2 kg??? pana la termen sare de 4, felicitari!!!
am si eu eco luni, ... abia astept sa vad cat a mai crut fata mea

in 26+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput