Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (74)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza hai sa-ti mai dau un sfat, na, poate din toate astea iese ceva ea as zice sa nu renunti la a-i da titi. da-i cand adoarme si cand vrea ea, fi fericita ca ai lapte si poti sa-i dai. dar in functie de cand ii dai titi ii dai si papa.
eu fac asa: dimineata suge cand ne trezim la 6-7 sau 8 apoi fructele i le dau dupa cel putin 3 ore (ea deja si-a facut un program si nici nu le cere mai repede)
apoi urmeaza iar titi pentru somnic (asta pe la 11-11.30) apoi la trezire nu-i mai dau, o mai las sa se joace, sa stea in patut sau ne jucam, o obosesc putin sa i se faca fomica si pe la 14 sau chiar 15 ii dau legumele. si papa.
incearca si tu asa cumva. dar nu ii scoate titi, ei ii este drag sa stea la titi.
noi iti dam sfaturi dat tu singura trebuie sa gasesti ritmul vostru de mancat, somnic... o sa reusesti, o sa vezi. poate este mai greu putin dar va merge.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

am si eu ceai de soc in casa... de cand alaptam... ca ziceau ca face lapte si mie mi se cam luase de ceaiul clasic de lactatie , deci cum tb sa-l bei? de cate ori pe zi? si infuzie? decoct...?
eu tb neaparat sa-mi fac ceva sa scap de constipatie si retinerea de lichide..., ca nu e a buna... dau in altele

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

am citit ca tb baut 1 l pe zi, infuzie cred...si ajuta la eliminarea apei din organism..deci pt lactatie nu cred ca e indicat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

millie ma bucur ca sunteti bine. tare faza cu scoica

persi felicitari pentru dintoci, poate de la ei a facut febra, nu? bine ca a trecut.

fetelor, daca afara este frig si ploua iesiti afara? va intreb si eu acum, eu care ieseam si pe furtuna dar tinand cont ca acum este aproape iarna...nu stiu ce sa fac, sa ies, sa nu ies?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada, da te stiu eu pe tine si am incredere in tine ca esti o ambitioasa!!! bravo!!


mamica implinita cu 2 comori !!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza ahaaa...eu n-am lasat siropul sa se raceasca , am pus peste el asa cald. nici nu era precizat in reteta nimic. data viitoare voi stii. ca doar asa invat, nu? oricum, de buna este buna.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




eu am facut dupa link-ul dat de catank si acolo iti spune pas cu pas cum tb sa faci uite aici: http://www.retetecalamama.ro/2009/10/ciocolata-de-casa-batonul-copilariei.html

cand voi mai face am sa pun in ea si alune de padure ..probabil de sarbatori...sau de Sf Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, daca ploua eu nu ies..brrr...

pauza sa fac cap nou
..tot n-am trimis alexinei PM....scuza-ma Alexina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza ahaaa...eu n-am lasat siropul sa se raceasca , am pus peste el asa cald. nici nu era precizat in reteta nimic. data viitoare voi stii. ca doar asa invat, nu? oricum, de buna este buna.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




eu am facut dupa link-ul dat de catank si acolo iti spune pas cu pas cum tb sa faci uite aici: http://www.retetecalamama.ro/2009/10/ciocolata-de-casa-batonul-copilariei.html

cand voi mai face am sa pun in ea si alune de padure ..probabil de sarbatori...sau de Sf Nicolae

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


am salvat-o, multumesc mult exact gramajele acelea le am si eu numai ca aici explica mai bine cum se face. si eu vroiam sa pun alune dar nu aveam de nici un fel. atunci cand imi trebuie nu am

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cap nou

Mergi la inceput