Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (74)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

oau mada ai vazut reclama de la ikeea cu ornamente de craciun??/

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



le-am vazut , dar am atatea decoratiuni frumoase de vrad ca nu am unde sa le pun pe toate luam de obicei un brad mediu la inaltime dar fff stufos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Am uitat sa va spun ce patesc eu cu David de cateva seri incoace:se trezeste plangand si foarte des..adica din 2 in 2 ore..sunt zombi credeti-ma,mai ales ca are si anumite reprize in care nu vrea titzi,nici ceai,nici apa..pur si simplu..II dau suzica si nimic..

Va dati seama ca nu cred ca voi reusi vreodata sa nu mai dorm cu el in camera..Nu stiu cum alti bebelusi sunt asa de cuminti iar el este un zbir..practic toata noaptea as sta sa fac planton dintr-o camera in alta!!



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Am uitat sa va spun ce patesc eu cu David de cateva seri incoace:se trezeste plangand si foarte des..adica din 2 in 2 ore..sunt zombi credeti-ma,mai ales ca are si anumite reprize in care nu vrea titzi,nici ceai,nici apa..pur si simplu..II dau suzica si nimic..

Va dati seama ca nu cred ca voi reusi vreodata sa nu mai dorm cu el in camera..Nu stiu cum alti bebelusi sunt asa de cuminti iar el este un zbir..practic toata noaptea as sta sa fac planton dintr-o camera in alta!!



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




hai nu dispera..asa sunt unii copii, nu trebuie sa-i intelegi pe altii ci doar pe al tau..si sa-l accepti asa cum este..
au trecut 8 luni si ceva si eu inca sunt socata de andra mea, de cum se joaca ea singurica, de cum sta in patutul ei, de cum sta in tarc, de modul cum adoarme
asta seara i-am dat laptele , am pus-o in patut si ma duceam sa sting veioza si sa iau bibele gol si sa ies..dansa s-a trantit repede pe burta si pt ca nu m-am miscat mai repede ridica caputul de acolo din patut si protesta..sa ies odata din camera va vine sa credeti ? mie inca nu...nu e zi sa nu ma minunez..
eu, care am tras si trag cu somnul lui vlad la greu, care n-am inchis okii pana la 1 an cred ca doua ore legate, care n-am dormit cu lunile, cand multumeam lui dumnezeu cand inchidea okii pt 10 min si ma duceam in alta camera si puteam sa plang linistita, cand ma plimab toata noaptea cu el in vbrate prin camera si sotul ma schimba si el vreo 2 ore ca sa stau intinsa, cum imi era firca sa ies si pana in parc ca incepeau istericalele de nu mai stiam cum sa-l linistesc, si as putea sa continui o pagina intreaga..cum si acum stam cu inima stransa cand doarme el ca acum incepe sa tipe si sa faca crize dar in rest e un scum;p, e desept foc, cel mai iubaret copil, cel mai mamos, o minune ce mai..

deci fiecare cu ale lui..
hai ca peste ani o sa ne aducem aminte si o sa radem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Mada ce ai facut la dr.??/
Lalely hai ca totusi iti ia ceva si cum ai zis si tu trebuie sa inventam
sa mai zic cum fac eu....zic pt Roxy
intr-o zi deschid cutia aiua de la frigider in ea loboda salata praz si alte legume...(cele 2 cutii ale frigiderului sunt ale mele pt anna)bonnn....iau 4-5 frunze de loboda rosie, 2 de salata.partra alba de praz..partunjel radacina..cartof si parca juma de ardei rosu....si le arunc pe toaste-n oala ,exact cum ai zis tu Miki cu apa putina capac ,focul mic si o lingurita de ulei de floarea soarelui....la final blnduesc ttul si pun carnita de pe pulpa superioara a unei zburatoare....a si putin untuletz....a balotat fimea tot....mie daca imi dadea cineva 7mil de euro,cat sunt acum report la loto pai nu mancam asa ceva
azi la 7 fara lp 180ml in 2 transe de somn si 3 de kk.a 11 o banana .ea statea in scaunul de masa .eu spalam vase si ii dadeam sa muste din ea....pe la 12.30 in parc 120ml lp...la 15 cartof si sfecla rosie+ficat+40ml lp facut din apa aia rosie de la sfecla
a mancat tot
seara nu prea am inspiratie...cred ca de 2s numai iaurt cu 2 cupe de cereale...dar il fara fitze
da altceva nu stiu ce sa-i dau..i-am facut orez cu lapte si nu a vrut

trimit mesajul asta si revin cu ce am citit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Am uitat sa va spun ce patesc eu cu David de cateva seri incoace:se trezeste plangand si foarte des..adica din 2 in 2 ore..sunt zombi credeti-ma,mai ales ca are si anumite reprize in care nu vrea titzi,nici ceai,nici apa..pur si simplu..II dau suzica si nimic..

Va dati seama ca nu cred ca voi reusi vreodata sa nu mai dorm cu el in camera..Nu stiu cum alti bebelusi sunt asa de cuminti iar el este un zbir..practic toata noaptea as sta sa fac planton dintr-o camera in alta!!



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




hai nu dispera..asa sunt unii copii, nu trebuie sa-i intelegi pe altii ci doar pe al tau..si sa-l accepti asa cum este..
au trecut 8 luni si ceva si eu inca sunt socata de andra mea, de cum se joaca ea singurica, de cum sta in patutul ei, de cum sta in tarc, de modul cum adoarme
asta seara i-am dat laptele , am pus-o in patut si ma duceam sa sting veioza si sa iau bibele gol si sa ies..dansa s-a trantit repede pe burta si pt ca nu m-am miscat mai repede ridica caputul de acolo din patut si protesta..sa ies odata din camera va vine sa credeti ? mie inca nu...nu e zi sa nu ma minunez..

da .si mie mi se intampla acelasi lucru....si cred ca nu e seara sa nu ma gandesc la asta si sa zic ca cu fiecare lingurita de papa primita de anna imi da doamne doamne cate un bobarnac peste nas


hai ca peste ani o sa ne aducem aminte si o sa rademasa este....insa cate o tresarie tot va exista cand vei auzi pe altcineva ca trece prin ce ai trecut tu....eu ajung acum cu voi de si plang...
am avunt momente cand mergeam cu stefy la contoalele de la profesor si tot drumul pana-n lacul tei din dr. taberei ma rugam sa ii gaseasca o boala sa o tratez si sa manace si e de placere macar cateva grame acolo....stefy nici lp nu-l accepta....erau zile in care dimineatza dupa ultima masa de la 23h nu tragea decat 30 ml lp..apoi trei ore pauza
dar uite ca acum e mare..e bine..


mami de 2 prichindei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Catank ala este aparatul....si apropos ca tot te prinsei de ce ai ster pozele cu ioana?...mie imi place sa o privesc cand intru pe album..ti-am mai zis seamna cu fetitza ce am botezat-o eu si careia ii ziceam mereu ca imi vine sa o manc sa fie a mea ,in burtica mea si doamne doamne cand m-a auzit mi-a dat-o si mie pe anna....

Simona
desi vad ca zici de A ca nu papa bine mie mi-a placut cun arata
si mai fetelor si mamelor A este un bebe asa dulce...si fara suparare din partea lui david si matei dar ii ia la frumusete....are niste oki albastrii..si un ten creol cu niste buzite frumoase
Alexina da vreu sa va urmaresc de aia nu am spus cand m-am trezit dimi nici eu nu stiam ca imi intind ciolanele pe la bucla,dar sotul pe la 11 a jis ca pleaca si eu tzusti mi-am aruncat termosul ,lp un bibe si am imbracat fata ..vroiam sa ajung neaparat la magazinul ala cu genti de langa librarie..a fost ziua unei prietene si am luat o poseta..apoi am dat o tura de parc..si am plecat spre farmacie

Lalely ufff rabdare cu trezitul...si eu ce am tras..de ce credeti ca am lipsit atat de mult..dar noaptea nu dormeam ,ziua eram obosita irascibila si greu ma adunam sa fac ceva ..iar sa mai vin sa scriu si aici.nici atata
dar trebuie sa ii intelegem si pe ei..acum A doarme bine...dar ce a mai plans in somn sau s-a foit ....si dinti ioc..dar poate a fost o etapa cand au crescut doar in gingie si de aici zbaterea asta
Mada succes cu dieta!!! cata nevie am si eu de una....una dieta si de o Roxy sa ma puna sa ma urc pe aparatul de abdomene
Ailed vad ca tui o incerci pe Dodo cu detoate....pt Maria sa nu fie o raceala puternica si tu sa ai o noapte linistita

Yasmi
eu nu vad de ce nu am vb si de altceva ..e ca o intalnire intre prietene aici si i-a spune tui cine te supara
Iparpala vrei niste praf de somn de la noi..acus suflu....am si de la stefy si de la anna si de la sot care si asta s-a bagat pe cusca de la 9.30
Somleac mami am citit de patania ta
cu daria cum te descurci..stefy a mea iau luat-o hormonii razna .a cam inceput sa imi raspunda si pe un ton rastit imi tot zice mi lasa.ma..cand o aud mi se rbarleste coama mai rau ca la o pisica care pleaca la lupta..ieri am si urcat scarile sa-i arat eu un mai lasa ma..ca tot ii explic ca nu sunt amicele ai sau colegii de scoala
sunt sigura ca am sarit pe cineva...hai ca trimit asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Buna seara
intru rapid sa va salut
multumesc fetelor care ati intrebat de Sara
acum doarme bine nu se mai trezeste noaptea
sunt seri cand adoarme la 22, sunt cand adoarme la 1,30
dar nu ma plang ptr ca in rest este o bombonica
este cuminte sta in patut se joaca cu jucariile si eu am timp sa-mi fac treburile
mai are si zile cand vrea mai mult in brate,dar sunt super multumita
la fel mananca destul de bine aproape tot ce-i dau
si...nu mai alaptez de ieri
am observat ca nu prea se mai satura din san
era doar de alint sanul ca manca doar noaptea
si de acum incepem dieta uraaaaaaa
Madutule am cautat dieta de la tine ca stiu ca mi-ai trimis-o parca,dar n-am mai gasit-o
daca poti sa mi-i trimiti din nou,te rog frumos saru-mana



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Strumph eu zic sa incerci si cu televizorul sa-i dai sa pape
eu de ex ii dau uneori Sarei sa pape si ii pun cd-ul cu botezul si mananca foarte bine
sper sa reusesti cumva


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Roxy, m-ai facut sa de la ciocolata ta
esti o dulcica ca mereu intrebi de noi
Madutza, foarte scumpi puiutii tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

noapte buna mamici si puiuti


Mergi la inceput