Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (74)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA


Mada cum stai cu foamea? eu sunt

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Nu imi este deloc foame, chiar si cand vine ora de masa, nu pot sa zic ca mi-e foame. Nu stiu de ce e asa..tin acelasi regim ca in primavara. Abia astept rezultatelea alea spectaculoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Deea..pai David mananca 80 grame fructe si 80 grame piure ,ATAT!
Nu care cumva sa depaseasca cantitatea!!Nu mai cere titzi cam 1 ora si jumatate!!

De mancat mananca numai pacalit legumele,adica aplic trucul cu apa.. ii dau apa din lingurita si ii strecor si supa..altfel nu cred ca ar manca nimic!!Sigur sunt si eu de vina caci pana acum i-am facut doar piure de legume cu concenytratie mai mare de praz,fasole teci,dovlecel sau cartof dulce...Altceva nu stiu ce sa ii dau!!

As vrea sa ii fac spanac..zilele astea!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Gata,m-am decis..vreau si eu steamer.

Dar vazusem la Auchan unul Tefal .Mandreac de asta ai tu???

Care o fi mai bun,Tefalul sau Philipsul recomandat de Catank??

http://www.emag.ro/gatit-cu-aburi---convectie/aparat-de-gatit-cu-abur-tefal-invent-vc102730--pVC102730?ref=vsc_boxpromo

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

lalely sa stii ca nu asta inseamna diversificare..ci improvizatie eu de fapt n-am imaginatie dar improvizez in functie de ce am in casa si ce mi se pare mie ca merge..nu tot timpul e un succes azi de ex mai aveam de ieri ceva dovlecel facut , am facut asi putin spanac tot asa la capac cu unt ca eu tot inghetat am si le-am amestecat si cu putin lapte si un cartofior si un galbenus..a iesit ceva..
deea asta cu steamerul e prima oara cand aud de fara bpa..ma rog cu legumele inghetate, dovlecelul de ex..eu le pun direct in craticioara cu putin unt si cu un capac ca sa nu scada apa..ele fiind inghetate au deja apa si dovlecelul in special e si el apos si le las putin , cred cam 10 min..de obicei daca am mai multe legume si fac pe mai multe zile fac la steamer..dar cand fac pt o zi mai improvizezs si d,astea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Miki cd zici la capac faci la cuptor,cu un capac deasupra unei oale cu apa nu??

O sa imi cumpar si eu steamer,sper sa nu fac investitie degeaba..daca isi pastreaza gustul si vitaminele eu sunt multumita!!!Sper sa ii placa si lui Dav..

Improvizatia este succesul diversificarii!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Miki cd zici la capac faci la cuptor,cu un capac deasupra unei oale cu apa nu??

O sa imi cumpar si eu steamer,sper sa nu fac investitie degeaba..daca isi pastreaza gustul si vitaminele eu sunt multumita!!!Sper sa ii placa si lui Dav..

Improvizatia este succesul diversificarii!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




nu, pe foc intr-o craticioara ..daca nu are capac, apa scade repede si se cam arde..daca are capac nu scade si cu putina apa e suficient cat sa se faca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am venit fetele, maria avea 38.3... i-am pus sosete umede, paracetamol si baitza si e mai rece...,la noapte fac discointre Maria si Andra....
dya se vede culoarea la Alexina e un roz pal.....
Strumph, m-am gandit la tine.... , rabdare, daca ai sti de cate ori a facut Andra asa.... acum nu-mi vine sa cred....azi a mancat pui la cuptor la aniversarea prietenei si placinta cu mar..

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Roxy- am stiut eu cae ceva in neregula cu pizza aia...prea parea din poze asa
Ce bine arata cioco. ai batut cu telul cand ai pus laptele praf? Eu de azi sunt la regim....asa ca nu am voie cioco

Catank- hmmmm chiar ma bate si pe mine gandul acum sa ne luam steamer, dar nu mai am unde sa-l pun asa ca astept pana ne mutam
Bv pt papica Ioanei. S noi avem trucuri din astea...deget,lingurita,iaurt eheeee

Mandreac-cum a fost mami la plimbarici. am auzit ca era parcul plin!? Imi pare rau ca nu am putut veni:(


Iubirea mea acum face nani!
Fetele vreau si eu sa-i fac program de somn si nu reusesc. Azi de exp a dormit 20 min dim de la 9.30 apoi a iesit afara la 11 si a dormit pana la 13.30 si pana la 18 nema somn....si ce as mai fi dormit si eu la pranz! Cred ca tb sa mut plimbarea asa-i?
Voi ce ziceti?

Mada cum stai cu foamea? eu sunt

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


M-am intalnit cu o mamica , are o fetita de 2 luni de 4kg 600 , si cand am luat-o in brate mi s-a parut un fulg. Mie nu mi s-a parut parcul plin, oricum cu ceva mai multi oameni decat atunci cand ne-am vazut noi. Si mie imi pare rau ca nu ai putut, dar nu e pb, ne mai vedem noi.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Gata,m-am decis..vreau si eu steamer.

Dar vazusem la Auchan unul Tefal .Mandreac de asta ai tu???

Care o fi mai bun,Tefalul sau Philipsul recomandat de Catank??

http://www.emag.ro/gatit-cu-aburi---convectie/aparat-de-gatit-cu-abur-tefal-invent-vc102730--pVC102730?ref=vsc_boxpromo

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




DA mami, eu pe asta l-am luat . Si eu am avut de ales intre Tefal si Philips si eu si sotul am ales Tefal, pe niciun considerent , asa am gandit noi atunci.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Strumph stiu ca iti e greu, esti si singurica toata ziua, dar incearca si sa combini fructe cu legume si eu zic ca televizorul nu il vei tine decat atunci cand papa, apoi il inchizi, nu ii strica ochii pentru 20 de minute sau cat dureaza masa

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput