Cauciucuri 165/70 R13 79T

Cauciucuri 165/70 R13 79T | Autor: Fomalhauti

Link direct la acest mesaj

Ajutooor!

Acest tip de cauciucuri, adica 165/70 R13 79T, sunt cele inscrise in certificatul de inmatriculare al masinii noastre si sotul meu zice ca nu este legal sa folosim altele. Nu gasim acest tip de cauciucuri de iarna. Am cautat la Cora, Carrefour, Baumax, Dedeman (unde am si gasit pe net ca ar avea). Si Norauto.

Nu vrem in niciun caz second-hand. Nu prea am vrea sa cumparam de la o vulcanizare oarecare, ne e teama sa nu fie ceva in neregula cu ele.

Stie cineva un magazin serios unde gasim exact acest tip de cauciucuri? Masina este Dacia break (dar oricum sotul meu refuza orice alt tip de cauciucuri fata de cele scrise in certificat).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ati cautat online? Sunt multe site-uri care vand cauciucuri de iarna.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Iti recomand un atelier care are 2 sedii, unul e vechi si foarte cunoscut, intersectia aceea mare Mihalache cu Banu Manta si cu Dr. Felix si unul pe bd. Poligrafiei, pe o intrare la Romexpo.

Firma se cheama Savhor si sunt si importatori de anvelope si reprezentanti Vredestein, dar au de toate felurile. Pe site-ul lor, la marimea pe care o vi, am gasit 3 pagini de cauciucuri, de la cele mai ieftine la alea mai socotite, dupa buzunar si masina

Edit, ca ii recomand ca sunt seriosi.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc1.jpg" target="_blank"> VREM PE SKYJET!!
www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc2.jpg" target="_blank"> NU MAI VREAU SABII TOATA VIATA!!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=7" target="_blank"> A INCEPUT VOTAREA!



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Multumesc. Maine vom merge la Savhor, am gasit pe net dar asta nu inseamna ca si au. Pe net scria ca au si la Dedeman; la Carrefour era un tabel mare cu preturi si figurau doua variante potrivite pentru noi dar cand am rugat sa ne aduca 4 cauciucuri am aflat ca, de fapt, nu au.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Multumesc. Maine vom merge la Savhor, am gasit pe net dar asta nu inseamna ca si au. Pe net scria ca au si la Dedeman; la Carrefour era un tabel mare cu preturi si figurau doua variante potrivite pentru noi dar cand am rugat sa ne aduca 4 cauciucuri am aflat ca, de fapt, nu au.


Chiar nu e cazul sa te duci...da un telefon inainte, vezi care sediu iti e mai aproape, spui ce dimensiuni iti trebuie, ei iti spun modele si preturi, tu iti alegi, ei iti spun daca au pe stoc si daca nu - cand iti aduc.

Daca vrei in Mihalache, depozitul e foarte aproape, iti aduce imediat, daca vrei in Scanteii...mai dureaza un pic.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc1.jpg" target="_blank"> VREM PE SKYJET!!
www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc2.jpg" target="_blank"> NU MAI VREAU SABII TOATA VIATA!!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=7" target="_blank"> A INCEPUT VOTAREA!



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Intervin si eu chiar daca poate fi tarziu. Aceste dimensiuni de anvelopa sunt mai greu de gasit dar puteti face si altceva pe viitor. Mergeti la reprezentanta si solicitati o scrisoare catre RAR in care sa fie mentionate toate dimensiunile recomandate de producator pentru tipul de masina pe care il aveti. Cu acest document mergeti la RAR si solicitati mentionarea acestora pe CIV. Asa aveti mai multe dimensiuni si puteti jongla cu ele.Presupun ca aveti o masina de clasa mica deci vor fi mai putine dimensiuni dar tot nu e una singura. La noi e o politica a RAR sa iti treaca o singura dimensiune de anvelope in CIV pentru a reveni la ei contra unei noi taxe. Am patit si eu la doua masini. Din 8 dimensiuni aprobate mi-au trecut una.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Sotul meu a sunat la Savhor. I-au spus ca au....doua cauciucuri. Nu doua tipuri, doua cauciucuri. Noi avem nevoie de 4. (Poate pana la urma o sa ne para rau ca nu le-am luat, mai gasim pe ici-pe colo un cauciuc si putem sa circulam iarna.)

Am mai incercat sa facem o comanda pe net dar inainte de finalizarea comenzii a aparut mesajul "Din cauza cererii mari, livrarea poate fi intarziata." Nu stiam cu cat, poate cu 6 luni...

Ii voi spune sotului meu si varianta asta cu RAR.

Dar de ce nu se gasesc cauciucurile astea? O gramada de lume are Dacii vechi. Chiar nu avem sanse sa gasim?

Multumesc tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Aceeasi problema este si cu Matiz-ul. Nu gasesc cauciucuri asa mici niciunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Mda, subiect mai vechi dar abia acum l-am vazut scriu totusi ca poate mai foloseste cuiva:

Acelasi tip de cauciucuri mi-au trebuit mie, eu am gasit www.anvelonet.ro/cautaredupadimensiune/turism,autovechicul4x4,furgoneta/165/70R13%2079T/anvelopadeiarna/" target="_blank">aici. Nu au stoc in RO, asa ca a trebuit sa astept vreo saptamana sa imi ajunga...

Edit: in cartea mea scrie ca e ok inca o varianta (parca 175/65 R13 79T), dar nu stiu daca nu cumva ar fi trebuit sa schimb si jantele in cazul in care vroiam cealalta varianta de cauciucuri...

Mergi la inceput