Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Virginia avea programare la ora 15 la Iasi. Cine stie cat o fi asteptat sa intre. Ea e din Roman. Dureaza cam o ora sa ajunga din Iasi la Roman, asa ca poate abia o fi venit acasa. Eu am deschis laptopul special sa vad daca a intrat. Imi pare tare rau ca nu am rugat-o sa imi dea nr ei de telefon, sa o pot suna, si doar ma gandisem la asta, dar mi-am spus sa nu fiu deplasata.
In legatura cu medicul care urmareste sarcina, si in cazul meu e irelevant, locuiesc intr-un orasel de provincie.
Anitta, 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Buna mamicutelor,

ELLY si TITI - multumesc frumos pentru PM-ul ce continea parola.

FELICITY - cred ca fetele se refereau doar la ziua de nastere nu si an. Eu asa am inteles, cel putin. Dar bineinteles ca e la alegerea fiecareia dintre noi.

LA MULTI ANI si din partea noastra pentru toate Gabrielele si Mihaelele.:)


Va pupam si seara buna sa aveti,

Clara - mami lui Bryce si bebe 2- 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Felicity, deocamdata cam eu sunt decana, dupa cumm zic cifrele. Ziua si luna de le-ai spune, cred ca e suficient. , Elly, poate ar trebui sa-mi stergi si mie anul nasterii, na, sa nu fiu aia mai 'inteleapta' din gashca.
Eu voi sta acasa un an, desi mi-as dori sa stau chiar si trei. Din pacate nu se va putea, in primul rand pentru ca lucrez intr-o companie care are nevoie de mine, in al doilea rand din punct de vedere financiar.

Anitta, 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

Uf,
Se vede ca ma lasa ultimul neuron.Si asa de mult am tinut la el
1.deci am editat mesajul anterior de 3 ori si tot mi se pare ca am limba de lemn
2.am uitat sa spun bine ai venit Neliei- parca am mai citit postari d'ale tale undeva pe la aspirante? Felicitari si multa sanatate.
3.add la postarea anterioara.Ellyshor si Alma: uite trimit un sa sfinteasca locul,sa nu mai apara confuzii.sunt sigura ca voi nu ati avut intentia de a crea o situatie congestionata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Buna fetelor,
mai intai inainte de spovada si miorlaieli vreau sa va pup pe toate pentru grija si suport,pt ganduri si rugaciuni.Si mai vreau sa urez LA MULTI ANI celor care-si sarbatoresc(sau care au in familie )ziua numelui!
Si acum ”valea plangerii”:lucrurile rele s-au confirmat si la acest dr. si anume absenta osului nazal..e lucrul care ne ingrijoreaza cel mai tare.NT este 2.3mm.in plus a mai gasit medicul ceva care i-a atras atentia in sensul negativ si anume un unghi pe care-l formeaza osul maxilar cu cel mandibular care ar trebuyi sa fie macar 90 de grade si l-a gasit de 65.MI-a pus capac si cu asta(deja nu mai vad un copil cu sdr Down ci unul cu malformatii la fatza)
Riscurile calculate sunt urmatoarele:TRISOMIE 21 risc bazal1-1:290,risc ajustat-1:3
TRISOMIE18 risc bazal 1-1:767,risc ajustat-1:96
TRISOMIE13risc bazal1 -1:2390,risc ajustat-1:85
riscurile au fost calculate cu programul FMF-2009(fundatia de medicina fetala)
Sunt si mai deznadajduita ca inainte...si de unde nu voiam sa fac nici un test in afara de eco...cel mai probabil voi sfarsi prin a face amniocenteza.Joi dimi sunt programata la un genetician si in functie de ce parere are acesta despre masuratori si istoricul nostru(care nu are nimic nasol de raportat) sa vedem ce fel vom lucra amniocenteza(test Fish sau cariotip)
Eu oricum n-am inteles care-i treaba cu riscurile ajustate...ca mi se par COLOSALE
A stat bietul om si a masurat 2 reprize de cate 45 de minute la burta mea...si degeaba...nu era multumit de incidenta in care a prins profilul facial,mai intai statea broscutza in pozitie nafavorabila si apoi a incepu sa se miste in fel si chip....
Am crezut ca ma voi linisti dar acum sunt disperata...
Ma bucur macar ca printre voi sunt fete care se simt vesele si binedispuse,ca v-au mai lasat greturile (care au avut bafta asta).Nici n-am curaj sa -i mai arat dr-itei mele de la Roman cele doua evaluari...(apropo nu ea e cea care m-a deprimat cu dublul test ,ea doar m-a trim is la Iasi pt eco la cealalta care deja-mi facea biopsie de vilozitati coriale inainte de a-mi recolta sangele pt dublu test)
Imi pare rau daca v-am indispus ,dar voi ma intelegeti cel mai bine din toata lumea....!
Va pup si mai vorbim,noapte buna tuturor!
Virginia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2012 spune:

Fetelor, nu exista reguli stricte. Fiecare poate trece ce vrea la id-ul de pe prima pagina.

Mercu cu soata sa papam, ca el acum a ajuns.

Somnic pufos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ANITTA-O eu chiar ti-am cerut nr de tel pe pe PM ca sa vezi telepatie dar nu mi-ai raspuns ...voiam sa-ti fac programare azi pt sf lu nov cum spuneai,dar pot sa-ti dau nr de tel de la cabinet si te programezi singurik.Oricum omu ala e fantastic si a avut o rabdare astronomica.si chiar am intrat la 15 ,nu am asteptat deloc.va dau si eu data de nastere a mea:20.11.1976(deci si eu sunt in plutonu de decane) si a Ioanei mele:22.12.2002.Eu nu vreau sa stau acasa decat pana-mi scot firele de la cezariana.ZIceti voi daca nu-s nebuna...oricum daca ma duc ,ma duc la program redus 2-3-4 ore pe zi.Ca pot.Acu nu ca-s negativista da sa vedem daca am de ce lua vun concediu....Ca daca-mi iese naspa amnio....
Virginia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Am pus acum si poza pe picasa cu ecografia de azi....
Virginia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Doamne, Virginia! Oare chiar asa o fi, sa aiba probleme? Cred ca esti fiarta la maxim! Daca fac rost de adresa, nr de telefon si toate alea pentru Austria, ai fi dispusa sa mergi acolo pentru analize? Iti spuneam intr-un mesaj anterior ca am o cunostinta care a fost in urma unui dublu test cu probleme in Romania, care acolo a iesit foarte bine, acum vreo 3 luni. Am vazut mesajul tau privat abia in seara asta, ti-am raspuns. Deci nr de telefon il gasesc pe acel site, asa-i? Te pup si-ti doresc... nici nu stiu ce sa-ti doresc... sa fie totul bine, sa va ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Virginia suntem toate alaturi de tine si speram sa se clarifice tot si sa fii o mamica fericita.

Elena 9+

Mergi la inceput