Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:


Carmen;multumesc de intrebare
Mamica pleaca maine..vine pe 22 dec
Frate-miu pe la El acasa cu familionu..are un baietel de 6 ani jumate..Asa ca ne mai auzim la telefon..ne mai vizitam unii pe altii..pe 15 decembrie pleca si El..
S-a obisnuit..a mai fost El si acu 3 ani..E ciudat..e nasol..e greu..si totusi ii place!N -are mancarea inclusa.Se aprovizioneaza pe unde poate.Carnea de miel sau de capra e 60 $..kg.asta e aprtea mai nasoala.
Restul (BENZINA) este foarte ieftina sau tigari,bautura
Nush ce manca ca s-a ingrasat!..Il vad asa mai "dur" la fata..si ma gandesc ca e tot asa e si la suflet..Devii mai insensibil acolo..m-am lungit ..gata!
Mada 23;bravo voua..hai mai des!te asteptam cu drag
Lansez una bucata SZ
adik;-de cate ori dati tzatza la copil ?
Eu de vreo 5 ori/zi..-dimineata la trezire
-la amiaza la culcare
-dupamasa si seara la culcare+rar..noaptea
Dra mea zice ca e mult..ajunge de 2 ori
Ma doare bratul drept de nu mai pot..m-am fortat..naiba stie..da ma doare frate..si din ce in ce mai tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Hai bebe Elisa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

eu ii dau la somnul de la 12, la somnul de la 5, la 10 seara la culcare si noaptea fara numar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Seara buna, fete dragi!
Am intrat sa va salut si sa va multumesc pentru gindurile frumoase si pentru urari si pentru chemari. Si sa va dau un pahar cu vin! Si-o prajiturica! Si sa-i spun dragii noastre Abramburika nastere usoara si bebelus sanatos si norocos! Si, Abramburika, acum, c-ai primit asa ginduri bune de la o lume intreaga tocmai de Sfântul Gavril, gindeste-te la ce a zis Mircea Eliade: ca lumea in care traim e presarata de semne si de sacru, doar noi nu mai suntem capabili sa vedem sau sa descifram. Te iubim si-ti dorim toata fericirea din lume!

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Si pentru ca sunteti o comunitate de oameni frumosi, frumosi la suflet si la gesturi, frumosi la zimbet si la trup, vreau sa va multumesc pentru ca sunteti asa, plictisindu-va putin si spunindu-va o mica intimplare despre mine si voi:
Cind am nascut-o pe Ioana, la Bucuresti, acum 7 ani, mi-a fost tare greu: aveam tubulete peste tot, fusesem operata si habar n-avusesem pina atunci ce greu e, ma dureau toate, lapte nu era, eram plina de pete si sifonata si zburlita si nu stiam nimic despre mamicie. Peste toate acestea, a trebuit sa fac fatza vizitelor nenumarate, sa zimbesc, sa multumesc, sa fiu politicoasa cu rudele si cu pretenii…
Acum, cind am nascut pe Ilinca, tot la Bucuresti, am hotarit ca Ioana, sotul si mama sunt de ajuns pentru zilele din spital… Asa ca nu am spus nimanui ca voi naste. Am nascut si am vazut pe Ilinca frumoasa si roz sugind degetelul… Apoi mi-a fost dor de cealalta fata a mea, abia asteptam s-o vad, sa-i arat surioara… Ioana a venit, s-a emotionat, s-a mirat, apoi eu am simtit ca are febra… Asa ca tati a plecat urgent cu ea de acolo… Si-am ramas doar eu si mama… Numai ca mama a primit un telefon, cum ca bunica mea (mama ei) a cazut in baie si e la urgente la Pitesti. Si a plecat si mama… Si am ramas singura in noapte si-n liniste (pentru ca la Euroclinic e anormal de liniste). Si-n insomnie. Ioana a facut febra mare, mare peste noapte si tati era singur cu ea intr-un apartament din Bucuresti si habar n-avea ce sa-i faca… Si eu sopteam la 2 noaptea prin telefon Ioanei cintecelul ei de febra, de fapt, cintecelul de frectii si de impachetari… Si Ioana plingea si delira si striga pe mami… Si eram singura. Si era liniste. Si linga mine respira nouafetitzaroz… Si-am scris pe-un forum, am anuntat pe Ilinca… Si trei zile, cit am stat complet singura in spital (pentru ca mama era cu mama ei, iar sotul era cu Ioana - singuri in Bucuresti si complet virusati), trei zile, am primit zeci de felicitari calde si adevarate, zeci de incurajari, zeci de zimbete de la fetele mele de pe forum, de la prietenele mele, mai prietene decit cele din viata concreta si zilnica. Am fost noi: Ilinca, eu, si voi felicitindu-ma! Sunteti parte din mine acum, cu sau fara voia voastra. Chiar daca am iesit, nu inseamna ca nu ma gindesc la voi, ca nu-mi imaginez ce faceti, cum cresc puii vostri, ce mai discutati, ce mai birfiti…
De curind am aflat de la o vrabiutza ca voi ma strigati uneori, ce fete dragi! Va cer scuze si scuze si scuze, eu nu mai intru (desi uneori imi vine tare sa mai citesc de copiii nostri) si habar n-am avut de asta. Cu siguranta intr-o zi voi veni sa citesc, sa vad cum ati crescut, ce botogasenii faceti, ce fratiori le-ati adus. Dar acum fac o pauza. Si tin calculatorul inchis (nu ma luati in seama, eu-s ciudata care nici la tv nu se uita, nici pe fb nu exista, acum nici la calc nu mai stau). Asa ca nu ma strigati! Voi parea (fi!) nesimtita neraspunzind… indiferent de motive. Promit sa revin intr-o zi. Asta, desigur, daca mai aveti chef atunci de mine si de fentele mele…
Sanatate multa, multa, multa! Si: hai, Abramburika! Hai bebe mumos!
Va pup,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Gabi.......
Ce mesaj emotionant!
si respect dorinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

asa e...emotionant mesaj; dupa prima postare imi zic, ia uite, se intoarce gabiv... dupa a doua - uite ca nu se intoarce gabiv
gabiv - speram sa vina repede clipa aia cand vei hotara sa te intorci de tot. pana atunci, sanatate si toate sa-ti mearga cum ti le doresti.

noi am fost azi la dr; la pranz ne-au aparut bubite pe abdomen, care mai apoi s-au extins pe spate si pe cap;
avem exanthema subitum, aka roseola, aka boala a 6a.
fara tratament, doar somn si lichide.
bine ca am scapat de febra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:



HAI ABRAMBURICA!!!

HAI BEBE ELISA!!!






"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

GABI - daca mai citesti, m-ai emotionat mult, acum inteleg de ce ai plecat, ca ai un suflet frumos pe care il pui in orice faci. Mi-e dor de tine si de fete!

ANDUTA - copilasii lui LORICH au o boala a copilariei care se numeste hand, foot and mouth disease, nici eu nu auzisem de ea pana in Canada, si nici de boala obrajilor palmuiti (the fifth disease). Dar iata ca sunt mai multe boli ale copilariei decat clasicele pe care le stiam noi din copilarie.

LAVINIA - sanatate Soficului, ati bifat deci deja o boala, oricum e cea mai comuna, mai toti copii din jurul nostru au facut-o. PAtrick in mod surprinzator n-a facut decat the fifth disease si mi-e oarecum frica sa nu le faca cand va fi mare. Dar totusi poate o sa scape, nici eu nu am facut decat rubeola la viata mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata, hai la ;
toti bebeii, mai ales cei bolnaviori, o zi perfecta;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput