Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Maimutzica, felicitari! Sarcina usoara, la termen si bebe sanatos!

Irinuka, dar poate reiei alaptatul dupa antibiotic. Ma gandesc ca intre timp poti folosi pompa. Iar daca nu se poate, cum ziceau si fetele exista o multime de feluri de mamiceala, iar co-sleepingu merge si fara alaptat. iti zice o maica care n-a putut alapta si care aproape se vindeca de durerea asta. Imi inchipui cat e de greu, ca am mai citit si la alte mamici.

Ocsanica, si eu am cautat jucaria aia ferma animalelor la Toyplex. De pe site n-am vrut s-o iau ca plateam transport, in Auchan Militari nu o mai aveau (doar cu animale salbatice). Alaltaieri i-am uat din Noriel o locomotiva cu animalute care miauna, necheaza, cucurigesc, etc. Dar e 70 ron si tot asa, pentru 18 luni+, dar il vad interesat. Nu exagerat, dar se uita la ele, mai apasa si pe butoane...


Eu cu al meu bebe sunt si happy, sunt si suparata. Sunt happy ca a inceput sa stea in carut cand ne plimbam si putem merge si noi linistiti pe strada, apoi ca isi tine singur echilibrul in picioare si reuseste sa faca si 2-3 pasi singurel, intre doua persoane. Plus ca a inceput de vreo saptamana sa doarma ziua mai mult. Adica in loc de 3-4 reprize de 30-40 minute, doarme doua de cate o ora jumata sau chiar doua ore. Si sunt suparata ca face greva foamei. De ieri dimineata nu prea vrea sa manance. Ieri i-am facut 5 feluri de mancare + orcanel. Din toate a gustat 2-3 lingurite si nici lapte n-a mancat. Azi vad ca a reinceput povestea. Febra n-are, muci nu, dintii or fi. Noi avem doar doi jos si vad ca se freaca in latera...



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_HAPPY_SOUND_TRAIN" target="_blank">Asta e jucaria cu sunete de animalute.





Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Voi i-ati intors deja pe bebei cu fata spre sensul de mers in scaunelul de masina? Caut si eu scaunel, ca scoica a ramas cam mica, si in general nu sunt folosibile in ambele sensuri. Iar mie inca mi se pare prea mic pentru a merge cu fata; adicalea in cazul unei frane bruste ma gandesc ca nu-si poate tine bine gatul si capul.

Bebelus, help! Ce semnificatie are dusul finislor la biserica la o saptamana dupa nunta. Cu una din perechile de fini n-am facut asta si tot am zis s-o facem. Dar habar n-am ce semnificatie are si daca merge si la cativa ani de la cununie




Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Am verificat daca ati facut capitol nou, ca am senzatia ca-s singura p-aci



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

nu stiu pe unde or fii fetele ca e tare urat afara

Irinuka chiar ideea asta imi venise si mie, pompa cat iei antibiotice 1 data sau de doua ori pe zi. si chiar daca mai scade prodcutia revine ia la loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Cred ca dorm Vremea asta te imbie la somn. Ma apuc de citit ceva, ca al meu bebe doarme.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

Buna dimineata!
Maimutzica felicitari!!!!!!!!!!!!!!!! Sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos!!!!!!!

Am uitat sa raspund ieri lui Tunde: Stefan papa san de 3-4 ori pe zi , cam 3 ori in general, si noaptea de cate ori vrea.

Wudy sunt tare curioasa ce ti spune dr dupa rezultatul asta si dupa teancul de analize pe care le ai mai facut.

Ocsanica ti am trimis un pm de ceva vreme, nu stiu daca l ai deschis.



Lili, mamica de Stefan (12.01.2011) !


acum am deschis PM-ul si am raspuns, imi cer mii de scuze ;
cu ocazia asta am vazut ca mi-a trimis si Zumzu adresa ei (din greseala), cred ca o asteapta si pe strumfa mea la bebeluseala, dar din pacate noi nu stam in Bucuresti, ca ce am mai fi vrut si noi sa mergem... ;



Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Da, a fost super bebeluseala! Superbe pozele! Azi e ziua sotului, ma duc sa pregatesc o prajiturica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

fac capitol nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

Da, a fost super bebeluseala! Superbe pozele! Azi e ziua sotului, ma duc sa pregatesc o prajiturica.

Lili, mamica de Stefan (12.01.2011) !

sa iti traiasca sotul;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput