Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

haha..poza 6 si 7 din linkul meu, ia sa te uiti magnetism. fimiu ii face ceva lui Teo, si se intoarce Teo in poza urmatoare si ii arunca o privire "ucigatore"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

deci frate eu nu inteleg povestea asta cu gradi, cum adica sa obligi copilul sa manance cand parintii te roaga sa nu il fortezi ; pe vremea mea te duceai la gradi cand vroiai (eu ma duceam, soramea era genul o zi da, o saptamana ba), mai aiurea era in perioada cu serbarea ca ramaneai fara rol sau poezioara de spus la serbare, si nu se lua nimeni de parinti, de copii, gradi era asa de obisnuita pana la scoala; mi se rupe sufletul cand aud cat se chinuie saracul Robert, offff ;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

E ceva in genul asteia: http://www.tooys.ro/product_info.php?products_id=1517 ? Ca am pus ochii pe ea mai demult si chiar imi plac jucariile astora de la Playskool.

O batalie castigata: l-am pus pe P jos din brate fara sa-l mufez. Asta da sarbatoare. Sa vad cum il readorm cand s-o trezi dupa jumatate de ora (cu tzitzi de obicei)!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele cochetele.
Raportam o noapte linistita cu somn pana la 5 si ca deobicei trezire finala la 7.
Mda s-a cam stricat vremea si am o stare de somn....
MAimutzica felicitari, sa fie intr-un ceas bun.
Irinuka data tot esti hotarata de ce nu incerci sa ii bagi canita cu cioc, decat biberon. Tu stii cel mai bine cum sta treaba.

LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi si mici si mari!!!
Va pupacesc, ma intorc la somn.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Irinuka, nu te mai necaji asa, o sa fie o perioada mai grea dar bebeii se adapteaza mult mai usor decat noi. mai mult suferi tu decat el, l-ai alaptat pana la un an , nu e putin lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Buna dimineata!
Maimutzica felicitari!!!!!!!!!!!!!!!! Sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos!!!!!!!

Am uitat sa raspund ieri lui Tunde: Stefan papa san de 3-4 ori pe zi , cam 3 ori in general, si noaptea de cate ori vrea.

Wudy sunt tare curioasa ce ti spune dr dupa rezultatul asta si dupa teancul de analize pe care le ai mai facut.

Ocsanica ti am trimis un pm de ceva vreme, nu stiu daca l ai deschis.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Bine ai venit Elisa! Felicitari Petro! Si refacere rapida!

Wow Maimutica, felicitari si sa ai sarcina usoara! Cand vei simti primii "fluturasi" vei uita ce ai simtit la inceput. Fii fericita mamico!

Super bebeluseala ce ati avut voi acolo? Pe cand urmatoarea? Mi-ar fi placut sa pot organiza si io o chestie din asta dar din pacate nu am loc poate o veni soarele si pe strada noastra. Bebelusi unul si unul, toti frumosi si cu niste zambete "ucigatoare". Deci pe cand urmatoarea si vreau si io

Irinuka offf e greu cu intarcatul, dar incet incet se va obinui si patrikul cu bibi ca deh e baiat mare...si o sa te impaci si tu cu ideea ca o mamica sanatoasa e tot ce-si doreste bebelul tau...bine si jucausa, vesela si cu bratele disponibile Nici piscot nu a vrut bibi, da o luam in brate ca si cum o puneam la titi si ma plimbam cu ea prin casa, o leganam si ii cantam si stateam cu bibi la gura ei...dupa vreo cateva zile l-a acceptat.

RCD: Si io cred ca respectul e ceva ce inveti de mic. Admiratia e ceva ce castiga unele persoane prin ceea ce reusesc sa faca pentru ei si pentru ceilalti.

Fetele ati mai intalnit bebei carora sa le iasa incisivii laterali sus inainte de incisivi...asa ii ies Piscotului si nu stiu daca e bine...abia saptamana viitoare mergem la pediatru.

pup



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

si mai are una de genul:http://www.imaginarium.ro/49186/ecommerce_1/49186
pe care Darius o tzacane destul de mult, dar a noastra a fost din bulgaria ,vreo 40 de ron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

maimutzica!! sa fie int-un ceas bun! wow..au inceput sa apara fratiori de buburuze la greu. who's next? facem ceva pariuri?

Mergi la inceput