Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si multa cafeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

maimutzico felicitarile mele, ce ma bucur pt voi, bravo

carmen e ash, ce e aia odihna, nu cunosc cuvantul, la mine in dictionar nu figureaza

motanii sunt full de muci si ca sa fie treaba treaba sunt ragusiti si tusesc, bat toba de se aude pana la maimutzica in spania si la tanti vanilia in canada
si pe langa ei sunt si eu la fel

toti 3 care au speriat vestul salbatic

o sa le leg la gat niste cartof ras si o sa le fac niste suc de ridichie neagra, asta pe langa pospan si alte zamuri de pus in nas

acush dimineata am curatat si filtrele de la AC, ca abia mai mergea, era plin de praf

in rest sug dintr o oala de cafea ca sa mi se deschida ochii ca la lupul scufitei rosii si sa ma apuc sa le fac ceva de haleala

pupi fetelor si sa avem o zi buna
iar sarbatoritii de azi sa traiasca o mie de ani

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Maimu, felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!! Sa fie intr-un ceas bun shi sa va bucurati de el/ea orice ar fi .Nu spun ca va fi usor , as fi ipocrita dar va fi foarte frumos!!!!!

Am uitat sa dau si de aici din Militari o cafea mare, mai neagra pentru nedormiti, eu am dormit de am rupt patul astia micii au niste muci, nu-i bai vor trece.Am cauciucuri noi la masina deci azi ma duc la Gruiu sa cumpar de mancare la caini ca nu mai au delioc shi sa vad ce mai e pe acolo.Iau shi gaska cu mine,. Tati e la munca.

Maidati idei de papa ca nu stiu ce sa mai fac!!!!!

MireLa mi-a parut rau tare ca nu ai putut veni cu motaniib ii vedeam shi eu live!!!

Va pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata!
Pupici la toata lumea!
Nu am reusit sa intru ieri de loc, nu am citit prea mult de ieri, am vazut poze de Zumzu. Superbe, ca de obicei. Le-am descarcat si eu ale mele. Nici nu se compara, dar asta e. Nu am reusit sa pun pe Facebook decat o parte ca s-a blocat PC-ul si era deja tarziu. O sa mai intru azi sa le reincarc pe toate.
Tunde nu am primit inca avizul. Probabil azi. Mii si milioane de scuze ca nu ti-am trimis inca banutii. Azi ajung la BCR. Nu am putut sa fac transfer de acasa ca nu mai sunt bani pe card.
Citesc si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Deci mai vine un maimutzel scump in familie!!!
bv,felicitari,sarcina usoara si un bebelus sanatos si la termen




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata si de la noi, treze de la 6.30 ca de obicei , oare o sa mai doarma vreodata pana mai tarziu...
Maimutica FELICITARIIIIII, dar ce o sa faca tati daca are baiat????
bebeluseala a fost SUPERBAAAAAA, ce copii frumosi si ce mamaici perfecte, aratati super bine; Zumzu ne spui si noua ce jucarioare are Darius, cat de interesat este de ele si de unde sunt?? ma tot chinui sa ii gasesc jucarioare lu Sof dar nu stiu cum sa ii iau (adica mereu ma intreb oare sunt bune pentru ea, se joaca cu ele, ca ea se si plictiseste repede ); i-am comandat acum ceinicul de la fisher price si vroiam sa ma mai uit la ferma de care a mai spus Simo odata, dar nu mai am linkul ;


Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata

Mada;stai linistitaMaine ma duc la banca sa -mi iau extrasul..
Maimutico;acusi fac colet pentru DEDICUT..Asa ca ma pot apuca si de la tau.
FELICITARI CU ROSU DIN PARTEA NOASTRA..E MAI GREU DE ACCEPTAT LA BB 2..SARCINA USOARA ITI DORESC

Irinuka;Eu ma confrunt cu o raceala de 2 saptamani anexita..am primit acum lornoxicam de la dr..pt cot si brat...nu-mi trece nici una nici alta..ma tem sa nu ajung la tratament mai serios.Te inteleg perfect..Eu stiu ca in cazul in care voi ajunge sa intrerup Eu idila cu alaptatul voi boci o saptamana ..
DECI irinuka bifat
Bebelusi
Mada
Loutzy..nu au primit coletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Ocsanica ..uite www.magicbebe.ro/catalog/c-Jucarii-peste-1-an-c141/Jucarie-Ferma-Animalelor-1735,1.html" target="_blank"> aici ferma,dar vezi ca la toyplex in magazin e mai ieftin cu vreo 10 lei.
Pe Edi il distreaza sunetele alea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Wow! Ce de vesti!!!

Felicitari Petro! Bine ai venit bebe Elisa!!!


Si felicitari Roxanico! Sa fie intr-un ceas bun. Sarcina usoara si bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Deci are Darius niste jucarii sa mori si alta nu! Jucaria aceea mare, cu floare si bile (preferata lui fi-miu) e de la Imaginarium. Vreau sa i-o cumpar si eu de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata!

Maimutica ce veste buna si frumoasa!! sarcina usoara!
Stiu ca ai nevoie de o perioada de acomodare cu vestea (been there), dar va fi frumos sa le cresti impreuna vor fi bestest friends forever

Irinuka m-a intristat postul tau, e crunt si pt mama si pt copil sa intrerupa alaptarea cand nu sunt pregatiti. Dar ce nu intleg eu - cum infectie care are nevoie de tratament PESTE O LUNA?!??! Nu merge nimic ce poate fi dat in alaptare??? Nu poti lua cateva zile cat suspenzi alapatul si-l reiei apoi??? Nu stiu...zic si eu, ca eu am aceeasi parere ca si Tunde "idila cu alaptatul" si nu vreau s ama gandesc s aopresc asa, fara sa fiu pregatita.
Oricum, in cel mai rau caz, mai e o luna! E timp sa va desprindeti amandoi de alaptat si sa descoperiti alte cai d eapropiere, iubire,
mamiceala.

Noi suntem asa si asa, Ana are muci grosi, verzulii, nu stiu d eunde...a dormit bine insa. Robert a reinceput a zecea oara gradinita, iar l-au pus direct la masa, iar a plans, tati a incercat sa-l consoleze..a fost dat afara {in suturi" , certat, ca sa aducem copilul zilnic, nu asa...ok, il aducem cu tot cu bube si muci???De fapt, asa ar trebui ca asa fac toti parintii, nu?

sunt iar suparata, iar habatr nu am ce sa mai fac...tati zice ca nici el nu mai stie, ca-l retrage si le asteapta pe ia la bataie...

Mergi la inceput