Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:



Bine ai venit Elisa!!!!!!!!!Minune mica!Sa ai santate cat cuprinde..sa cresti mare si frumoasa!Petro ma bucur din tot sufletul pt voi si te felicit!Esti o femeie minunata si puternica!


si-a revenit si Forumul!..ce ma enerveaza cand nu pot intra

Zumzu;frate-miu lucreaza in Irak.E un fel de sef..castiga 2500$ pe luna..nu-i mare lucru dar acasa ..pe la noi nu primesti mai mult de 1000 de lei.Pana rezista cumnata mea ,,mai merge..cand simte ca relatia lor are de suferit..vine acasa.

Fragrant;suntem apropiati pt ca am avut o viata destul de grea..nu suntem frati dulci..adik nu avem acelasi tata.Am trecut prin multe impreuna..faceam de mancare la 7 ani! Mama ne-a crescut singura.
Stie sa gateasca de toate..face si prajitura..spala si geamuri
este opusul lui mister B
Doloress;mult succes!

DEci nu a primit nimeni coletul?cum mama masi daca le-am pus joia trecutanu inteleg..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Abramburikule, felicitari! Bine ai venit bebe Elisa, sanatate multa!

Ziki, imi pare rau, tanti bona s-a adjudecat; m-a certat o amica ca am lipit-o repede (pe bona), ca o voia ea (habar n-aveam!)

Tunde, cand mai faci colete (cand o fi, ca nu-i graba, poate si dupa Craciun), nu ma uita si pe mine; iti trimit PM acusica; saru'mana!

acu sa va zic de ce am disparut de cateva zile: mi-a fost rau sa mor si alta nu, am zis ca am facut indigestie, aveam ameteli, o greata teribila (speram sa pot da afara sa ma linistesc, dar nimic). imi venea sa adorm langa maimu', am si patit-o de doua ori. nasol ca nici n-am putut chema pe nimeni sa ma ajute cu mica, tati la serviciu.. dupa cateva zile de-astea, am hotarat sa iau un test de sarcina. care a iesit pozitiv. deci asteptam acum pe bb2.
eu n-am primit vestea asa de bine, acum m-am mai obisnuit; al meu e in extaz, deja se viseaza cu a doua fetita in brate.

sa va fie de bine bebeluseala, sa mai faceti,sunt niste minunati!
ma duc la nani, nopti linistite sa aveti!


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Tunde eu l-am primit azi. Multumesc frumos inca o data.

NU aveam de gand sa scriu, dar simt nevoia sa ma descarc la ora asta, ca altfel probabil o sa explodez pe-aici si nimanui nu-i pasa.

Eu sunt deprimata/ trista/ habar n-am cum sa descriu.
Pe scurt din ceva motive de santate in care trebuie sa iau ceva antibiotic nu o sa mai pot alapta. Ma incearca 1000 de sentimente si ma simt ca naiba. NU stiu cum si de unde sa incep. Incerc sa ma organizez si sa o fac in timp, adica ma gandesc eu cam intr-o luna.
Si pe langa asta m-am certat si cu al meu sot, asa aiurea din motive de soacra si ca n-aveam chef s-o vad aseara (dupa ce primisem vestea asta). A trecut o zi si n-am vorbit mai mult de 5 cuvinte.
Din pacate el nu poate intelege ce simt eu, i se pare normal si asa o joaca treaba asta cu alaptatul.
Pentru mine simt ca mi-a picat cerul in cap. Imi vine sa plang din orice si mi-as tine puiul in brate non-stop. E greu tare.

Daca aveti ceva sfaturi/ cunostinte de ce si cum sa fac sa trec mai usor peste asta eu va urmaresc din umbra.

M-am bucurat tare cand am vazut ca ne-a scris draga noastra GabiV. Si la ce stare am si ea cum ne-a povestit...
Te pup mami si te asteptam curand, cand vei fi pregatita.

Fragrant multumesc mult pentru tot!

Felicitari Petro! Bine ai venit bebe Elisa! Sa fi sanatoasa si sa iti bucuri parintii si surioara!

Bebeluseala... o nebunie! Si eu m-am intrebat cine-i carliontatul ala mumos. Am aflat raspunsul! E tare dulce, ca si toti ceilalti de altfel!
Zumzu i-a sa-mi zici tu mie ce fel de jucarie e aia mai mare (de-aia care arunca mingiile?) Ce firma este si daca a fost interesanta pentru bebelusi.
Ca sa fac haz de necaz - De putzi... trebuia sa le faci tuturor poza la ele sa le poti compara , dar ce te faceai cu Teodora? Eu zic sa insisti ca esti pe drumul cel bun. Mi-am adus aminte cand ai povestit tu ca asa faceam si eu cu al meu (povesteam la 2 prietene ce trecuse recent prin "operatiunea" dezvirginare) si la care una din ele imi zice " Dar ce draga tu n-ai studiat-o niciodata pe-a lui barbate-tu? La fel trebuie sa arate!"

Nah cam atatea avusesi de spus, mai stau pe-aici ca am pus sa se faca mancarica pentru Patrick, si oricum nu mi-e somn de nici o culoare.

Va doresc o seara placuta si somnic usor!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey Maimutico ce veste buna (imi dau seama ca esti totusi socata)! Sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina usoara si la termen cu un bb sanatos si papacios!
Ce tareeee, ma bucur de zici e al meu!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

wow maimutico ce veste minunata !!!! FELICITARI !!!! sa ai parte de o sarcina usoara si DD sa fie cu voi !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

irinuka offf mami imi pare tare rau. sper ca nu e ceva grav de trebuie antibiotic. si cand trebuie sa incetezi cu alaptatul? nici nu vreau sa ma gandesc...mai ales ca andu al meu se trezeste des noaptea, nu stiu ce m-as face fara titi. dar o sa se obisnuiasca, nu va avea alta posibilitate. si ia in calcul si faptul ca ei ,la varsta lor , se adapteaza foarte usor noilor situatii . offfffffffff te imbratisez cu drag !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Irinuka, imi pare rau pt chestia cu alaptatul!
Nu fi trista, gandeste-te ca Patrick-ul are aproape un an, deci oricum ai reusit ceva minunat. Probabil antibioticul nu ti-a fost dat aiurea (ai cerut si doua opinie?), si in momentul asta sanatatea ta e periclitata. Alaptatul e ceva minunat, daca e ok atat pt mami, cat si pt bebe; daca tu ca mama nu vrei/nu poti sa alaptezi, mai bine nu o faci, daca e sa fie cu frustrari, ganduri, griji..
Parca stia Roxx o tipa care oferea consiliere in alaptare.

Nani, ca maine maimu' ma ia de fresh(a)!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Din pacate trebuie sa-l iau, chiar daca mai aman eu un timp e inevitabil. Si la mine se trezeste de 100 de ori pe noapte si tot asa mufez si gata tace. Si noi suntem si aia cu co-sleepingul....
Acum sa il mut la el in patut (nu mi-as dori oricum) cred ca ar fi si asta complicat, ca si intarcarea (nici asta nu mi-o doresc dar trebuie).

Incep/incerc sa bag LP, sa cumpar ceva bibe ca am de la Chicco dar nu le vrea deloc si sa-i dau din cand in cand usurel.
Eu nu stiu cum sa fac ca de obicei adoarme in brate iar cand incerc sa-l pun jos e ca un pestisor cu ochii cat cepele si cu gurita deschisa. Nu reusesc deloc sa mi-l dezvat de asta!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Maimutzico, felicitari! Sa va fie de bine, sa fiti sanatosi. Deschizi odisee de iulie-august? Ca vad ca n-au indraznit...

Irinuka, stiu ca sunt si antibiotice care sunt permise in alaptare... Dar daca nu si nu, trebuie s-o gandesti la rece, chiar daca doare. Patrick are nevoie de tine sanatoasa. O sa fie greu la inceput, dar daca zici ca peste o luna, atunci aveti timp sa va pregatiti si sa va impacati. Gandeste-te cum era daca trebuia s-o faceti de azi pe maine. O sa descoperiti alte moduri de mamileala si de iubiteala. Curaj!



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata
cafea,cafea,cafeapentru nedormiti ca mineparca stie ca e plecat ta-su..s-a foit toata noaptea,se ridica in fund si ma ia la palme,vrea sa ma joc cu el la 3 dimineata..in final adoarme
MAIMUTICA...FELICITARI!!!!!si eu imi doresc sa va dau vestea asta
Irinukaaa--draga mea mamica eroinatu stii cat de greu mi-a fost si mie sa nu mai alaptez,am vb noi asta vara,dar daca e spre sanatatea ta,Patrick are nevoie de tine langa el indiferent ca-i dai san sau bibe..o sa se obisnuiasca ,ai sa vezi ce baiat destept ai,ca doar il cunosc

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput