Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

felicitari Petro!!!!!!!!!!!!!bun venit Elisa,sa fii sanatoasa si norocoasa!!!!!

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Bine ai venit ELISA scumpa si draga! Felicitari mamico

Doloress..hmmm,e complicat.
eu cred ca fiecare fiinta umana trebuie invatata de mica(mai mult/de preferat prin puterea exemplului) sa se respecte pe sine in primul rand,sa-si respecte viata,ideile,dorintele,lucrurile.
apoi..sa stie/inteleaga/ ca orice om trebuie respectat,indiferent de varsta,rasa,sex,credinta.
cred ca faza cu respectul castigat e altceva,e vb de a castiga admiratia cuiva si nu e totuna cu respectul(strict parerea mea).

Atunci cand intervine lipsa de respect pentru tine si pentru valorile tale..apare neincrederea si dezamagirea fata de cei din jur,de aici si spunem ''lipsa de respect''.
ma rog,sunt cazuri si cazuri.

eu am vb strict ce simt,spre rusinea mea nu am citit niciodata o carte despre asta,sa privesc poate altfel lucrurile.
mi-am propus ca de la anul sa ma apuc de citit,sa recuperez din ceea ce vroiam sa fac anii trecuti dar am fost prea ocupata.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Mayane la tine cat a durat procedura cu puta, adicate zile i ai dat cu crema si cu vitamina A.
Mie mi a spus o mamica ca dureaza cam 1 luna dat zilnic de 2 ori pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

NU MAI POT DESCHIDE PAGINILE!DE CE OARE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:


doloress - eu cred ca raspunsul la intrebare difera in functie de ce acceptiune dai termenului de respect.

a) exista o latura comportamentala in notiunea de respect, i.e ma comport respectuos cu o persoana (si aici antonimul ar fi ireverentios) indiferent de afinitati morale, intelectuale, etc...
si da, genul asta de respect e datorat, nu se castiga. si asa cum zicea si mayane, tine si de educatie.

dar tot in categoria asta a respectului datorat ar intra si respectul pt reprezentantii legii, respect politistul sau presedintele, nu pt ceea ce imi inspira el, ca persoana, ci pt institutia pe care o reprezinta.


b) cealalta acceptiune a termenului de respect ar fi cea sinonima cu reverenta, stima... anumite persoane ne castiga respectul prin tinuta morala, prin orizontul cultural...etc.. si respectul de genul asta se castiga


latinii diferentiaza intre observantia (prima categorie) si reverentia (cea de a doua), unde observantia e datorata oricarui om, dar reverentia se castiga.

ce citesti? kant?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Lili, cred ca depinde de organism. Dupa cam o saptamana de cremuit s-a vazut rezultatul.
Si... e reversibil. Cupilul nu mai sta cuminte la schimbat pampersul, asa ca nici nu l-am mai uns, nici nu l-am mai tras de putzi. Doar ce se trage el cand da pampersul jos. Dar parca acum se decaloteaza mai putin... Ori n-am prins eu momentul... Ma apuc iar de cremuiala



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

ce faceti mai fetelor?

eu am culcat baiatul pe la 21 si tot vreau sa ma apuc de spalat vasele si nu reusesc. am zis sa mai scriu un mesaj si apoi le spal.

jasmin ce frumos, imi aduci aminte de perioada cand am simtit primiele miscari...ca niste fluturasi in burtica ! mi-e dor

RCD eu cred ca notiunea de respect este invatata de foarte devreme...de cand sunt mici mici. apoi cand copilul devine persoana adulta...intervine si cealalata forma de respect, cum zicea si simo...de admiratie. cand respecti pe cineva pentru ceea ce face,pentru persoana care este...nu neaparat ca asa ai invatat sa fii respectuos.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Citat:
citat din mesajul lui fragrant8


latinii diferentiaza intre observantia (prima categorie) si reverentia (cea de a doua), unde observantia e datorata oricarui om, dar reverentia se castiga.

=============
Mami de Sophic mic (16-01-2011)

“In the depths of winter I finally learned there was in me an invincible summer” (A.Camus)


Am zis eu ca trebuia s-o mai coc... Cu ocazia asta am constatat ca eu ma gandesc la stima cand spun "respect", al meu se gandeste la buna-crestere...
Vanilia, imi place cum ai zis-o!



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

Hop si eu
Petro ..FELICITARI ! Bine ai venit Elisa sa cresti mare sanatoasa si frumoasa !


Buna seara !
Mai mai ce poze mumoase cu bebei superbi am vazut ! Niste dragalasi sunt toti , iti vine sa ii mananci . Adevarat ca Dariu seamana cu Andu . Imi pare rau ca am lipsit poate data viitoare.

Zumzu e de bine ce zici tu acolo ...exact cum a zis si carmen e ca o trompita de elefant mititica .

Daca tot veni vb am obs la Mihai ca are acolo ca .... niste bubite fff mici rosii asa ...si pe dl cap , scz dar nu stiu cum sa ma exprim , si pe pielicica care ramane pe langa , tasu zice ca nu are nimik...parca se vad si niste venisoare asa ...eu sunt ingrijorata , voi ce ziceti ?
In rest ..ieri am avut musafiri , o droaieeeee Mihai a fost tare agitat n.a dormit toata ziua decat vreo 30 min si seara s.a culcat abia la 12 avea o energie cv de speriat.Mai avem niste mucisori , numai tusim .

Mirela

Cocutza cum se simte pitica?

gabyv





D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

mirelush ce faci ?te-ai mai odihnit si tu? mai sunt muciosi motanii ?
aditza si andrei a avut bubite rosii pe putzica, dar asta cand a fost iritat la fundulet de la diaree. a trecut cu crema de galbenele weleda de la tunde



Mergi la inceput