Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Hello!

Ziki, tanti de aia cum cauti tu cred ca se numeste bona interna.

Tunde, esti bestiala. Am ras singura cu lacrimi. Si eu mai patesc faze de astea. Cred ca toata ziua o sa razi azi.

Ce frumos la bebeluseala voastra!!! - ce buburuze cuminti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Simo, parca tu ziceai ca ai cumparat o rama foto digitala. Mi-o poti recomanda?



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

felicitari fetele cu bebeluseala, abia asteptam sa vedem poze.

roxx - exantem, asa cum zicea si lori, e o denumire generica, pt bolile cu eruptii cutanate. exanthema subitum e roseola, ii zice subitum datorita modului in care se instaleaza febra - brusc apare, brusc dispare.
eu mi-am prins ieri urechile in denumirile bolilor copilariei, ca variaza mult de la o tara la alta;

sa inteleg ca i-au disparut bubitele catalinei? la noi au aparut ieri si azi deja se vad mult mai putine; dr zicea ca de obicei dispar in 48 de ore. in schimb, azi sophia vomita tot ce papa; dar asta nu o opreste din joaca; merge in 4 labe si vomita. se urca pe picioarele mele si iar vomita
si voma cica e simptom caracteristic.

eu eram stresata ca intrasem in contact cu o femeie gravida, si-mi era sa nu-i fi transmis virusul, si sa aiba cine stie ce complicatii;
dar pediatra m-a linistit, ca nu e nici un pericol pt sarcina. ca cica boala a 5a e periculoasa, dar roseola e ok;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

ANDUTA- acolo ma uitam si eu!!
am gasit doua care imi fac cu ochiul, am riscat, am trimis faimosul sms, si pe una am si chemat-o la casting doamne ajuta!

ROXX - da, bona filipineza imi trebuie... am zis bunica, nu bunicica...
pentru sanatatea noastra mintala, voi opta pentru o babuta neaosa - haha.

ce misto ca v-ati vazut!! ne-am baga si noi la o bebeluseala la domiciliu, ori la noi ori la altii. si sa stiti ca eu nu refuz vin

multa sanatate bebelinilor cu si fara bubite!

si... hai PETRO!!!








never play leapfrog with a unicorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

FRAGRANT, da, i-au trecut, se mai vad niste usoare urme, doar daca stii unde sa te uiti.
Hranesc domnisoara si ies la plimbare ca m-am tampit in casa zilele astea.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimo

Simo, parca tu ziceai ca ai cumparat o rama foto digitala. Mi-o poti recomanda?



Luca Alexandru, mica mea comoara


www.domo.ro/IT_&_C/Foto_-_Video/Rame_foto_digitale/E-Boda/Rama_foto_digitala_E-Boda_8%60%60_LED810" target="_blank"> asta e rama foto.
eu am doua.
depinde ce cauti si ce conditii vrei sa indeplineasca.
merge sa pui card de memorie de pana la 4Gb pe modelul asta.
e tip led,are mai multe functii de afisaj,are ceas,calendar,alarma...
poti pune pozele de pe stick sau direct card.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

https://picasaweb.google.com/104039556431007634897/Bebeluseala?authkey=Gv1sRgCIWsheerlKzZmAE

pozzzzee
mada le asteptam si pe ale tale ca eu am pierdut multe din ele din cauza de blitz, au iesit negre si parca a mai facut cineva
si filmulettttt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

https://picasaweb.google.com/114477305144659219403/Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCKz2lLnxksLPBw
La noi inca n-a trecut tusea de tot dupa o luna si jumatate, dar e aproape trecuta gratie siropului de ridiche neagra, o mana cereasca nu alta.
Eu am cam pierdut firul, va citesc pe diagonala ca nu prea am timp, cat dorm ei ma apuc de treaba pe la bucatarie, beau pe fuga cafeaua si dupa-aia se trezesc ei si iesim afara pana-i timp mai frumos, ca dupa-aia tot in casa om sta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


HAI BRAMBU!
HAI ELIZA!


Asteptam cu nerabdare poze de la intalnire. MUltumim CARMEN de descrierea detaliata.

LAVINIA - da, the fifth disease e periculoasa pentru fat, Patrick a facut cand eram eu insarcinata si ma urcam pe pereti despre ce citeam pe net. Mai ales ca am facut analize si nu aveam imunitate. Dar pana la urma n-am avut nimic, asta din cauza ca eu eram in spital la vremea respectiva si in plus sarcina era mare, aveam vreo 33 de saptamni, la sarcina mai mica se somplica situatia. In general daca treci de 7 luni nu mai e asa periculos pentru fat.

Eu am iesit cu totul din butoi, asta pentru ca am un nou proiect, ca eu asa fac, imi trebuie un plan de bataie ca altfel ma scufund de tot. Asa ca m-am hotarat sa ma mai apuc de-o facultate, de psihologie, nu la timp plin, prin corespondenta, un program scurt de 9 cursuri, o sa-mi iau mai intai un curs pe semestru si apoi mai vad eu, cum ma descurc. NU cred ca ma va ajuta in cariera, nu pot sa profesez numai cu un certificat din asta, pur si simplu o fac pentru mine, pentru ca toata viata mi-am dorit sa o fac si tot n-am reusit si am amanat si daca n-o fac acum, n-o sa mai fac niciodata. Abia astept sa vad daca ma accepta, mie imi place mult sa studiez. Asa ca din ianuarie probabil si eu am sa intru mai rar, n-o sa mai am timp, si cu scoala, si cu servici - timp plin si cu 2 copii. Dar promit sa va citesc si sa va raspund ori de cate ori am putin timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Gabi..deci imi place pustiul tau de nu mai pot cu carliontii aia ai lui.

Mergi la inceput