Prietene la bine si la greu - 144

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ionela bea tu ceai anticolici si poate ajuta(desi daca sunt asa puternici nu cred sa dispara de tot dar poate se mai amelioreaza). Imi aduci aminte de Danut el avea program de la 21.00 la 03.00.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Sunt multe antibiotice absolut ok cu alaptarea. Tu ce iei?



antibiotic zanocin si antiinflamator Tador.

sper ca se vor mai linisti colicii. eu cred ca putin Infacol (sau ceva asemanator) n-are ce sa-i strice, daca nu se intampla prea des.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ramonika, cum crezi ca as putea sa ma supar pe tine? Haidi te pup si fruntea sus. Trebuie!

Raluci, ce homeopate anume i-ai dat lui Remus?? Te intreb ca si Amalia e cu muci de marti, i-am dat oscilococcinum cum scrie pe cutie 3 zile. Inafara de muci nu are nimic, febra sau altceva. I-am bagat azi un puf de Tantum verde ca m-a vazut cu el in gura lui Dragos si ca vrea si ea, si ieri am sters-o cu un bat inmuiat in albastru de metilen cica sa previn vreo bazaconie in gat.
Oricum banuiesc ca mucii o sa mai tina vreo saptamana..Nu stiu daca are rost si sens sa bag alte medicamente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ramonika imi pare rau pt piererea ta. Sunt cu gandul alaturi de tine

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Sunt multe antibiotice absolut ok cu alaptarea. Tu ce iei?



antibiotic zanocin si antiinflamator Tador.

sper ca se vor mai linisti colicii. eu cred ca putin Infacol (sau ceva asemanator) n-are ce sa-i strice, daca nu se intampla prea des.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Ofloxacin ( zanocin) e ok in alaptare ( pe o scara de la 1 la 5, unde 1 e absolut sigur si 5 riscant acest medicament e la nivel 2 si e aprobat de academia americana de pediatrie ca sigur in alaptare)
Tador insa nu il gasesc pe liste, dar nu pare a fi ok in alaptare.... habar n-am de asta...

ce sa-i dau lui Tudor nu stiu, am deja in casa infacol si alinan si ma uit la ele:))


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Raluci, ce homeopate anume i-ai dat lui Remus?? Te intreb ca si Amalia e cu muci de marti, i-am dat oscilococcinum cum scrie pe cutie 3 zile. Inafara de muci nu are nimic, febra sau altceva. I-am bagat azi un puf de Tantum verde ca m-a vazut cu el in gura lui Dragos si ca vrea si ea, si ieri am sters-o cu un bat inmuiat in albastru de metilen cica sa previn vreo bazaconie in gat.
Oricum banuiesc ca mucii o sa mai tina vreo saptamana..Nu stiu daca are rost si sens sa bag alte medicamente.


draga mea nu stiu sa-ti zic, homeopata are chestii preparate de ea pe care nu le da in sticlute/ pliculete, si face amestecuri diferite in functie de nevoile copilului, eu am mers de ex pt el. pt scaune tari si pt imunitate, am primit o solutie lichita si bobite albe

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 35+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Salutare,

N-am mai scris de ceva vreme, dar am fost pe aici prin zona.
Ma enerveaza menstruatia asta ca se incapataneaza sa apara, de stresata ce eram am facut si un test de sarcina, care a aratat o singura liniuta. Acuma alti pitici, ce am oare, de ce nu vine? Au trecut deja doua luni de cadn am oprit alaptatul. Sper sa reusesc sa ajung la gine pe saptamana viitoare.

Momentan sunt in Cluj, am programare pe luni cu Andrei, la control.

Ramonika, un special pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

salutare fete dragi...eu inca ma chinui sa recuperez din urma...sper sa va ajung, mai am vreo 3 pagini

intai vreau sa o imbratisez tare pe Ramonik, sper sa gasesti puterea sa treci peste momentul asta atat de dureros...stiu sigur ca timpul este singurul care te va ajuta sa treci peste perioada asta, noi te sustinem si iti dorim sa vii repede cu alta pereche de liniute rosii

apoi:
La multi ani Dozz
La multi ani Matei

Raluci m-a delectat cu pozele de la petrecerea lui Remus, foarte faine, pupam toata trupa
la serviciu e cah , pot intra sa va citesc, dar nu prea am voie... deocamdata stau astia cu ochii pe mine ca pe butelie, asa ca mai astept o vreme
am noroc de colegi, ca sunt multi si simpatici tare, munca in sine e cah, dar o rezolv eu si pe asta cumva
vezi cum numeri AMR-ul ala ca poate patesti ca Ionela


Cuscri eu nu am reusit sa vad pozele cu primirea lui Iustinut, cu noul stil de viata nu prea ma impac...sunt mereu nervoasa ca nu imi ajunge timpul sper sa-mi intru in ritm rapid ca nu-mi place de mine acum ...si la noi a nins ieri
Sabina e bine la cresa, din pacate nu reusim sa scapam de tusea asta seaca, pe mucisori i-am fentat cu Colargol.
Promit ca pun si cateva poze de la petrecerea Sabinei
va pup tare tare

Monis vazut si petrecere de Santiago, faine tare, sper sa reusiti sa faceti ceva cu apartamentul si cat de repede sa va vad cu pisici si caini prin curte

Teodora mica si frumoasa

s-a trezit Sabi, va pup pe toate , sper sa reusesc sa pun cateva poze pe picasa mai tarziu...byeee



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

povestea nasterii lui Tudor


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria


ce sa-i dau lui Tudor nu stiu, am deja in casa infacol si alinan si ma uit la ele:))




INCEARCA COLIEF! LA MELI A FUNCTIONAT! E MAI SCUMP DAR MERITA!

Mergi la inceput