Colectia de toamna-iarna 2005 (30)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

La Multi Ani, Vladut!!! Xandra, sa-ti traiasca printul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, Elena?

Alinush, de ce Ariana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

A trimis si Fee poze in contul comun! Ce mari sunt baietii!! Si seamana tare bine unul cu altul. Alexandru are o moaca tare smechera, Daniel e mare fotbalist.

Alinush, eu am putut deschide albumul, dar mi-au aparut toate pozele asa ca un colaj, adica nu am putut mari fiecare poza in parte. Ati petrecut frumos, iar tu cu Amalia am vazut ca v-ati tuns si va sta tare bine Ai doua fete superbe!

Crissy, multumim de cronicuta vizitei la Bucuresti. Ma gandesc deseori la voi, la Bea, si trimit multe ganduri bune sa se imbunatateasca situatia asa cum nici voi nu va asteptati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Alexandra imi place dar e mult prea comun in ziua de azi. Elena, nu, sunt cu sechele din epoca de aur. Raluca, da, e dragut dar nu toate Ralucile pe care le cunosc mi-s simpatice.

Multumesc de sugestii, mai astept.
In sufletul/feelingul meu cam Clara Stefania scrie, sa vedem cum negociez cu Virgil care ultima oara a zis ca nu tine neaparat la Ana.

Faza dragura: Silvia are o lectie la engleza despre familia mea, e descrisa in manual o familie cu 3 copii. La un exercitiu si-a scris si ea componenta familiei, si ghiciti cu ce a inceput: cu Stefania :)
care nu e nici nascuta si nici numele nu e sigur, dar Silviuta a trecut-o in familie
Asa-i ca pot sa sper ca a inceput sa-l accepte pe bb3?

Alinus super pozele, imi pare ca a avut multiple aniversari Alessia! Foarte frumos, sa va traiasca, e tare frumusica si dulce , mi s-a facut dor de bebe mic noroc ca vine si la mine.

Ina mortal Bobby cu casca de hockey! Iar Rachie e foarte domnisoara! M-am delectat cu pozele voastre de toamna, multumim!

Fee multumesc de felicitari . Ce mari s-a facut baietii tai! Sunt tare frumosi si scumpi!

CristinaN Bravo tie si lui Beatrice! Am citit mesajul si am vazut toate filmuletele impreuna cu Nati care mi-a zis: scrie-i bravo lui bebe!
A facut progrese mari Beatrice, Doamne ajuta sa faca in continuare si sa nu aveti nevoie de implant! Si e tare dulce fata ta!

Meems nu am reusit sa-ti vad pozele din pacate.

Lavi 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!

Lavi, mie mi-ar placea Amalia (nu e un nume foarte comun si e foarte placut). Mi-ar mai placea Catinca (eu daca as mai avea o fetita pe asta l-as alege, dar nu se potriveste cu numele de familie ). Mai imi plac Iris, Ilinca si Sofia.
Deci eu sunt pregatita ... cu nume




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cami, da, Amalia e si pe lista mea de favorite.
Cum mai stati cu apartamentul?
Sora ta cum se simte?
Hai ca o sa vina si bebicul!

Lavi 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

multumesc fete dragi pentru urari. va citesc din umbra dar din pacate nu pot tine pasul cu voi la postat, asa ca n-am mai scris de mult...

va pup si la multi ani tturor sarbatoritilor nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

sunt 10 ani lumina in spatele aniversarilor, dar mai bine mai tarziu decat niciodata. catorva le-am urat pe facebook, dar.....celorlalte cupluri fantastice de mamici-copii de 6 ani, respectiv catutza -Bianca, melku -Daria, mimi dumy - Daria Ioana, Fee- Daniel, Simina -Raluca, Delia -Ana, dordia - Stefan, coralia- Andreea, Gandacel-Bogdan, corap -Andrei, addya- Razvan, Mirabilis-Iulia, proadelina - Albert, cristinamh - Iris, Alina -Amalia, Anda-Vladut le spun azi LA MULTI ANI, sa va traiasca fetitzele si baietii si sa aiba un SOLAR RETURN excelent, sanatosi si entuziasti in prima clasa de scoala:)

Claire Ariana e numele luat de mine pt viitor:) ma duc sa-l inscriu la OSIM acu' , sa n-avem vorbe p-orma ca am copiat pe cineva:)

lavi, anyway clara nu e din serie cu silvia si natalia, alinus are dreptate, e alt gen de nume. stefania e din seria respectiva. si ana e din serie. asa imi suna mie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu nu stiu de ce serie vorbiti, adica de ce ar trebui sa fie nume dintr-o serie. Amalia si Alessia sunt din aceeasi serie? Mie mi se pare ca nu.

Clara a fost la mare concurs cu Natalia la nume pt actuala Nat si in final a castigat Natalia, dar era cat pe ce s-o cheme Clara :)

In alta ordine de idei, apropo de cadouri de Craciun, am intrebat fetele: Nati isi doreste diverse minuni la care le face reclama pe Minimax iar Silvia isi doreste Wii.

Lavi 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

perle nichita de ieri, proaspeteeee:
- m-a sunat educatoarea sa ma intrebe daca m-am suparat ca a venit nichita vineri cu blugii noi rupti in genunchi (rupe 2 perechi pe luna, m-a disperat, nu-i zic nimic ca-l vreau activ, dar ustura la buzunare). nu, nu m-am suparat, ii spun. Da, stiti ce mi-a raspuns, zice ea, l-am intrebat pe nichita la gradi: "si acum ce facem, nichita, o sa ne certe mama, daca ma pune sa-ti cumpar blugi noi? " (nu stiu de unde ideea educatoarei sa-l intrebe asa ceva, banuiesc ca s-a simtit in vreun fel responsabila, nichita rupandu-i pe astia cazand intr-o groapa sapata de un coleg nesupravegheat de educatoarea sa (alta educatoare) sau poate din cauza ca a vazut ca fiu-meu e deja campion la mancat bugetul familiei de haine. raspunsul lui fiu-meu: Stai linistita, mama mea nu se supara din lucruri de-astea minore, nesemnificative.." textual...mai aveam putin, de fapt si-l si laudam ca a folosit adjective noi:)) dar m-am abtinut
- ieri am facut impreuna curatenia de decembrie in jucarii. punea in teancul de dat aproape tot, mare om, mare caracter fiu-meu asta. de cativa ani salvez de la epurare la fiecare curatenie 2 jucarioare (un cub din burete si un cerc) pt ca sunt primele lui jucarii luate de mine si vreau sa le aiba pana creste. ieri mi-a propus: Auzi, daca esti asa nostalgica, nu vrei sa le iei la tine in camera?!...wtf..

Mergi la inceput