Colectia de toamna-iarna 2005 (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Buna ridichea, nu mai tusesc asa mult. Intentionez sa mai fac si dupa metoda CristineiN, ridichea razuita sau felii. Pe asta am facut-o cu gaura si e OK.

Uau, ce de dintisori cazuti!

Gabitaco miere cu lamaie am bagat de la primele dureri de gat. Multumesc de sfat!

Lavi 14s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Lavi esti singura "bortoasa" din lista (ca ma uitai la ea).Tre sa fii mandra. O sa fii soacra cu trei ginerei.Felicitari! Pt tuse au am bagat la greu in timpul sarcinii Plantusin. Dr a zis ca e singurul acceptat.

Ca vorbiti de dinti. Primii doi crescuti - primii doi cazuti si iar crescuti la loc.

Fii-mea ma cam sperie nu nekk. La 4 zile i-am pus supozitor.Ma dispera ca o fie fie si ea o constipata. Pe de alta parte mai are vreo suta si ceva de grame si implineste 7 kile. La 2 luni si 3 saptamani. E cat o balenutza. Luni o duc la tuns ca-i intra parul in ochi si urechi.

Si desigur uram si noi La multi ani aniversatilor din aceasta perioada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

M-am uitat pe ultima pagina la cele doua mesaje si am vazut ce steaguri fluturatoare avem. imi plac! si mi-a atras atentia numarul mare de postari ale lui Lavi ( wow!) care este veterana colectiei ( la postari doar )

Leea, vreau poze cu balenutza-draguta-gugutza!, cind ai putin timp. o ador! mor dupa ea!!!! cred ca as tine-o numai in pupaturi toata ziua .
pe-ai mei si acum ii pupacesc, insa nu prea stau, ba inca d-ra Rachelina isi sterge si obrazul daca cineva o pupa, este tare sensibiloasa.
Ce credeti ca mi-a spus acum citeva zile, in timp ce conduceam? ;
ca ea de abia asteapta sa conduca! ca arde de nerabdare pina o sa-si ia carnetul ( aici ai voie de la 16 ani, mi se pare foarte devreme, eu i-as lasa cam dupa 22 de ani).
de ce vrea carnet? fiindca vrea sa se duca la scoala cu masina! scoala care este la 3 min. distanta de condus si la vreo 10 min. pe jos.
si asta vine de la o persoana pe al carei report card ( venit ieri de la invatatoare) scrie ca este o fetitza foarte activa, dornica sa participe in orice fel de activitate fizica. de la o persoana care merge cu bicicleta, merge la inot, patinaj, balet, careia ii plac plimbarile pe jos. deci, nu prea inteleg de unde dorinta de-a merge cu masina pina la scoala.

fug la balet ( cu masina ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

La Multi Ani pentru trupa de 14 Noiembrie: Andreea, Andrei, Razvan, Bogdan, Iulia
Sa fiti sanatosi si fericiti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ina, poate ca Rachel vrea cu masina mai mult asa ca un moft, nu neaparat din lenevie. Mai ai 10 ani sa te obisnuiesti cu gandul ca va conduce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:



La multi ani grupului cel mai mare de copilasi nascuti in aceasta zi ( trupa de soc )

Iulia de Mirabilis
Stefan de Dordia,
Cristian de Coralia
Bogdan de Gandacel
Andrei de Corap
Razvan de Addya,
sa cresteti sanatosi si sa fiti norocosi!

Mamicilor calde urari de bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Mima, ok, m-am gandit ca-i moft, dar putea macar sa vrea sa conduca distante mai mari, nu cca 3 min. de casa.

Of! a mai trecut un weekend. sint rupta de oboseala. zau ca in zilele astea cind practic ar trebui sa ne odihnim, se munceste cel mai mult. bifam o alta zi aniversara si o vom tine tot asa - in petreceri- pina la sf. anului. Mi-am promis ca anul viitor voi zice pas petrecerilor la care va fi invitata fiica-mea ( a colegelor de la scoala) fiindca nu mai pot tine pasul, efectiv, cu alergaturile dupa cadouri, cu organizarea timpului inaintea petrecerilor ( lectii, practica, etc.) si plus cu lipsa odihnei - a lor si a mea -. Rachie socializeaza mai mult decit noi, adultii casei, am tot zis ca nu-i frumos sa refuze invitatiile, sa nu se simta fetele jignite, dar deja sint cocosata, fiindca pe langa colege mai are si prietene, verisoare, etc asa nu se mai termina niciodata, nu vreau sa ma gandesc cind va incepe si Bobby ( care va fi coleg de scoala cu fratii colegelor lui Rachie, avem un grup de parinti cu fetite de varsta lui Rachie si baietei de varsta lui Bobby, asa s-au nimerit, mie imi place la nebunie sa le aud pe surori povestindu-si una celeilalte despre nazdravaniile fratilor mai mici, sa le vad cum gesticuleaza ca niste d-re in miniatura ). si judecind dupa personalitatea celorlalti baietei, care sint ascultatori si cumintei, Bobby va fi lider de potlogarii si nazdravanii, ma astept la multe "invitatii " ( nu tocmai placute) in biroul directoarei scolii. va trebui sa fac multe contributii la biserica si multe ore de voluntariat la scoala ca sa fie comportamentul lui
fi-meu trecut ( sper! ) cu vederea ( deocamdata voluntariez doar saptaminal )-

O saptamina buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hihi, a venit si 14 noiembrie! La multi ani sarbatoritilor de pe 14, Andreea, Iulia, Andrei, Bogdan, Stefan si conu' Razvan, sa cresteti mari, sanatosi si puternici, sa aveti o viata minunata!

Ina chiar ca am multe postari si majoritatea sunt aici pe grup, deci voi sunteti victimele. again.

Daaa si eu cred ca Rachie vrea cu masina la scoala in chip de independenta, nu din lene, stai linistita!

Eu nu stiu cum va fi cu petrecerile la 3 copii.

Leea multu de sfat, mi-a cam trecut cu siropul de ridiche. Nu miraculos ci treptat, dar pare ca-mi trece. Acum Silvia tuseste mai rau dar ei ii dau Ambroxol ca nu-i place ridichea.

Nu mai stiu cu cat s-a nascut Tiana, sa presupunem ca cu 3 kg, deci a luat pana in 4 kg in 2 luni si 3 saptamani, asta inseamna cam 1.5 kg lunar ceea ce e mult dar nu e exagerat. Eu zic sa nu te ingrijorezi!

Mie a inceput sa mi se vada burtica. Sunt tare fericita.

Lavi 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

La multi ani gastii de ex-teroristi de 14 nov!!!
La multi ani Andreea de Coralia, Andrei de Corap, Iulia de Mirabilis, Razvan de Addya, Stefan de Dordia, Bogdan de Gandacel !! Sa cresteti mari, frumosi, sanatosi si fericiti!!

cu zilele de nastere de la gradi si eu mi-am rezolvat de-abia recent dilemele, caci intr-adevar sunt prea multe. se poarta invitatul intregii grupe. x2 copii . asa ca ii intreb pe ei daca sunt prieteni cu sarbatoritul si isi doresc sa mearga. estimez ca iesim pe la 6-7 invitatii pe an . plus prietenii "privati", evident, dar acolo e mai interesant si pentru mine sa socializez .

Am sarbatorit-o pe Andreea Coraliei sambata, de-abia astept sa va arat pozele - dupa ce termin cu santierul (=estimez ca w/e viitor).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!

La multi ani Stefan de Dordia, Andreea de Coralia, Razvan de Addya, Andrei de Corap, Iulia de Mirabilis, Bogdan de Gandacel !!Sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de noroc si bucurii!

Woow, Lavi, ce frumos ca se vede burtik! Sanatate multa , sa scapi de tuse rapid!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput