Colectia de toamna-iarna 2005 (30)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

ati vazut cum incep sa se miste lucrurile cu clasa 0, intrarea in clasa 1? am inteles ca ai nostri sunt ultima generatie pe legea veche.
dar ma pune serios pe ganduri faptul ca de acum incolo copiii vor fi in clasa 1 la 7 ani, pe voi nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

bang]

In timp ce bucataream am primit un SMS si am vazut data de azi. E 23, deci e ziua lui Rachel!

La multi ani Rachel! Sa ai o viata frumoasa si sa ti se implineasca tot ce iti doresti!

Ina draga, sa te bucuri din plin de minunatii copii pe care ii ai, asta ca sa nu mai vorbim de sotul iubitor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pentru ieri, La multi ani Iulia!!! si La multi ani Alex, alias dl Tzitzi!
Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Rachel, La Multi Ani fericiti si sanatosi si impliniti!!!
Ina draga, sa-ti traiasca cititoarea doritoare de mers la scoala cu masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

La multi ani, Rachel cea cocheta si miloasa! Ina, sa-ti traiasca fetita!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

La multi ani Rachel, sa traiesti! Ina, cum esti azi cand te uiti la ei doi, la visele tale implinite? imi amintesc de tine acum ceva ani...

pe mitza + alex i-am felicitat personal, dar scriu si aici: La multi ani...ca merii, ca perii...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

La multi ani, Rachel!!!
Petrecere frumoasa

lavi, alexia mea face fix ca silvia ta, trebuie sa invete ce inseamna responsabilitatea ma gandesc eu
Imi dau si eu parerea despre nume
- Anastasia
- Eva/Evelyn
Cum te mai simti?

maria , de ce? Vroiai la 6 sau la 8 ?
Mie mi se pare firesc la 7, ce inca nu inteleg eu, dar sper sa se reglementeze pana intra matei la grupa zero, cum vor fi astia micuti la 5 anisori la grupa zero, ma refer la siguranta lor, una este intr-o cladire mica si alta intr-o scoala unde sunt elevi pana la 14 ani.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani Iulia, Alex, Rachel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

La multi ani Rachel! Sanatate multa, noroc si bucurii!
Ina sa-ti traiasca micile minuni si sa te bucuri de ei!

La multi ani Iulia si Alex ! Sa aveti parte de sanatate si mult noroc in viata!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noi am fost aseara la teatru, mi-era chiar dor de un spectacol dar de cand a inceput stagiunea si respectiv anul scolar nu am gasit ragazul sa ma interesez de piese si sa iau bilete din timp. Dar a aparut ocazia din cer, o verisoara de-a lui Virgil (Virgil asta are multi veri ceea ce e tare simpatic, mie imi plac familiile mari) a avut 2 invitatii la o premiera, nu putea merge, asa ca ni le-a cadorisit.

Mi-a placut piesa, punerea in scena, costumele, tot a foat foarte frumos si simpatic si m-am simtit si eu pentru 2 ceasuri om, dupa mult prea multa fugareala in ultima vreme. Pe fete le-am lasat singure cu laptele facut si le-am gasit la 22:30 culcate, Nati din pacate nu era chiar adormita dar era in pat in pijama. Mai doarme ea si la gradi.

Stiu ca n-o sa mai pup eu spectacole vreun an-doi-trei de-acum incolo asa ca iarna asta tare mi-as dori sa profit mai mult de orasul asta si oferta lui.

Roxi multu' de intrebare, ma simt excelent, burtica creste, daca n-ar fi viata mea asa un iures si o fugareala, cu ochii pe ceas non-stop ar fi si mai bine. As simti nevoia de o vacanta de vreo saptamana-doua. Vacanta insemnand chiar si fetele la bunici si eu la servici Astept cu interes vacanta de iarna dar nu vreau sa ma gandesc cate am de facut pana atunci.

Cat despre scoala - da, si mie mi se pare aiureala mare copii de clasa 0 impreuna cu copii de clasa a IX-a care se pupa pe coridoare si fumeaza in WC, este o mare porcarie din punctul meu de vedere.

Pe de alta parte, noi ne mai punem problema pentru cei mai mici, in cazurile noastre particulare: Maria, tu, eu, vor fi toti nascuti primavara, deci intra in cladirea scolii - clasa 0 - la 6 ani si un pic, marisori, sa speram ca se vor descurca.

Va pup!
Lavi 15+

Mergi la inceput