Strugurasi de sept-oct 2011 **03**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Yesss mi-i s-au infundat si mie canlele la o titi

Ionela.. si atunci tu zici ca mai bine supozitor?

May poate fi de la ceai, bunny zicea ca lor nu le-a facut bine.. Nu bea nici tu rxcesiv, eu imi fac ceai cam din 2 lingurite pe zi.. Urmareste daca colicile se mentin dupa ceai si renunta la el daca ai dubiu...
e adorabila micutza..
Mai da ce a fost azi noapte de au plans toti de colici?

Lena.. bravo pt plimbare.. noi urlam pana in carut, acolo totul devine zennnn

Am mai dat 1 kg jos .. am 62 , a meu si mama zic la 60 ma opresc sa nu ajung batul de 55 .. de compromis macar 57-58 zic..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Lori, lasa k treceti voi peste puseu

Ce chestii faine face Mara . La faza cu suptul limbutei chiar sunt curioasa, poate ne pui si noua un filmulet, sau macar o pozica :*
Nici eu nu ma uit la ora cand ii dau papa, asa din greseala doar.
si nici eu nu numar scutecele. Ca sa ma ajut scot de ex. 10 scutece dimineata si ma uit seara cate mai am, dar in ultimul timp le-am scos haotic, cateva huggies cateva pampers si nu mai stiu. Oricum ochiometri uda cat trebuie

Sei, lasa k trece mami. Stii ce ai de facut, nu? :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

lore, ma bucur ca ati trecut peste problema.

eu tot va aud cu puseuri. a mea n-a avut niciunul sau nu-mi dau eu seama...
eu am un caiet in care scriu ora la acare mananca, ce anume, adica de la ambii sani, de la un san sau biba sau combinate. ora la care incepe si ora la care termina. mai scriu ce medicamente ii dau si cand face cacacea. scutecele nu le numar dar le aproximez.
eu calculez 3 ore de cand incepe. oricum o las pe ea sa dea semne de foame dar rareori sta 3 ore jumate fara sa pape.

lena, merci de siteuri

seidana, merci. :)
azi nu mi am mai facut ceai. sa vad daca e mai linistita.
mi-a dormit 2 ore in carut. acum a apapt si sta de vorba cu mamaie cat mananc si eu ceva.

de la ce stranuta bebeii?
a mea stranuta des. mamaie o tot infofoleste dar pare-mi-se ca nu-i de frig

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Olla fetele, am mai inceput un mesaj de dim dar n-am mai apucat sa dau send, c anici nu mai stiu ce sa mai scriu si ce nu

Multumim de complimente, Sei, Marryan

Nu mai stiu daca v-am zis sau nu,ca am pus 4 kile de cand am nascut? m-am urcat ieri pe cantar la dr, sa fac infarct nu alta, de azi am inceput cura

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI

May, bravo pt analize

Natalia,asa e , e greu cu 3, dar e si foarte frumos,a cuma tre s ale impaci pe toate trei, dar si cand iti vezi mandrele impreuna, aaa, nu-i frumos?

Ayu vad ca s-a descurcat bine dupa vaccin, nu afost marait , nu a facut febra...

poop fetele si bebeii

Vezi Sei, toate mamicile slabesc dupa sarcina in mod normal, nu ca mine,cu 4 kile in plus, eu acum am un program haotic de masa, o sa incerc sa ma controlez



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

lena la cat mai multe lunite linistite fara colicei, arunca si.n mine o bucatoaca de tort! oricum ma seaca Noa de calorii, oricat as manca saptamanal dau jos 3oo grame vreau si eu bat ca sei

natalia super ok, la noi se estimeaza 18oo-2kg in primele 3 luni. le implici pe fetetele mari in cresterea celei mici¿ sa duca scutecul la gunoi, sa-i aduca suzeta, sa-i cante cantecele, etc. Dani inca nu-i gelos, ma mai pune sa-i desfac cate-un scutec de-a fetei sa-i vada caca, o mai scutura de labute, se apropie prea mult de fetisoara ei si-i striga: tu la ce te uiti¿¿ il mai si las s-o bazaie, nu-i interzic prea multe, cand se supara pe ceva imi striga: cand soru-mea o sa fie mai mare n-o s-o invat nimic!! na!!

may stranuta probabil de la aerul uscat din casa...

loredana ma bucur c-ati trecut peste ´hop´.Taman la 1o saptamani raman si eu singura cu copiii, ceva-mi spune ca atunci incepem cu cate-un bibe de lp pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

buna !

imi cer scuze fetelor care m au intrebat sau adresat cate ceva , dar sunt tare stresata si suparata cu T si nu mi sta capul la nimic
urla rau de tot si tare imi e teama ca nu din cauza colicilor plange atat , ca e prea de tot
plange isteric , uneori am impresia ca mi lesina in brate
maine merg cu el la spital sa l vada dr care a avut grija de noi cu icterul
offf

bunny si marina , merci pt raspunsul cu protectis ul
i am dat astazi pt prima data
seidana apropo de simptome dupa el , nu am obs cine stie ce ameliorare , insa a facut de 2 ori kk azi !


_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

am scapat de dop .. dupa ce a stat pitik 2 h la san , m-am rezolvat cu acul... nu dati cu rosii

Jade..
super .. merg sa cumpar si eu maine clar.. T papa titi nu? imi pare rau ca aveti colici asa puternice.. Ore daca ii trimite Ele multi pupici nu ii trece putin?

Lali ai niste copii superbi, Teo e adorabila...

Mai fetelor acu sunt chiar ingrijorata (iar ) dupa ce am vazut filmul lui Lali, imi dau seama ca Ela nu ganfureste cu agu, gu.. etc asa .. adik ea mai mult tipa aa, uu, guu, ii.. purtam dialog , insa nu vorbeste ci tipa.. Ce sa fac?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, cu acul??? Cum adica?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Sei, cu acul??? Cum adica?



Subscriu

Mergi la inceput