Strengari de Martie- Aprilie 2012 - 10

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania82 spune:

La multi ani tuturor care isi sebeaza azi ziua de nume!

mie mi-au crescut sanii doar la inceput si atunci simteam ca ma dor la orice atingere. acum mi se pare ca au ramas la fel de mari, dar nu ma mai dor.

la ultimul eco am aflat si noi ca vom avea un baietel

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina86 spune:

La multi ani! tuturor Mihaelelor si Gabrielelor, multa sanatete si bebici sanatosi si frumosi.

Nu v-am mai scris demult....si tare mulet s-au mai intamplat de atunci.
tocmai am aflat ca o sa avem o fetita.Va doresc tuturor sarcina usoara si la termen!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!
La multi ani celor care isi sarbatoresc ziua numelui!!!
Nu retin cine zicea de un scaun auto britax... noi asa avem si l-am luat de pe net de la nemti la un pret bun in comparatie cu pretul din tara. Las site-ul poate mai are careva nevoie. http://www.mytoys.de
Pupici si fug sa adorm fata!

Mami fericita de strumfita si 22+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

La Multi Ani tuturor sarbatoritelor (si sarbatorilor) de azi!

Cu echo, asa e, prin tarile vestice se fac rar. Eu momentan sunt exceptie (din pacate din cauza ca ceva n-a iesit bine la echo la sfarsitul trimestrului I de sarcina ...in final sper sa fie totul ok si singurul efect secundar sa fie echografii mai frecvente)- deja 3 echo, inca una sigur saptamana viitoare, si azi la dr. mea nu stiu exact ce va fi, dar tare mi-ar place sa studiem bebe si la echo, macar 2-3 minute.
Revin dupa-masa cu vesti (sper bune).

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna fetele

Miha la multi ani si sotului tau si petrecere frumoasa!
ralutzy felicitari pt !
J.D. cu primaocazie in care ajungem in tara o sa-i facem actele si in Ro. Fain caruciorul
tania82 felicitari pt !
Alina86 felicitari pt ! sper sa intri mai des pe la noi
dia_tm te asteptam cu vesti bune
kovacsc si mie mi-au crescut sanii si ar fi super daca ar ramane asa si dupa dar...

pup fetele


Monica, fericita 20+ cu Cezar-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi!!!
Bun venit noilor gravidute!!
Ralutzy, Alina86 felicitari pt
Tania82 felicitari pt
Si aici se fac in mod normal doar 3 eco in toata sarcina; eu am cerut sa-mi faca eco la fiecare consultatie si platesc in plus 50€ (pt toate ecografiile).
Am vazut poze cu burtici frumoase si cu copilasi superbi!!!Cand imi fac un pic de timp o sa pun si cu noi.
va pupic pe toate

18+
mami de Oliver Nikolas -05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralutzy_che spune:

multumesc pt felicitari.
bucuria ne-a fost umbrita de o veste rea. am placenta jos inserata, adica placenta previa tre sa fiu mult mai grijulie de acum,pe langa riscurile care pot aparea la sarcina ma supara si faptul ca nu-l pot lua pe alexuc in brate ca are 12kg si nu am voie sa ridic.
sa speram ca totul va fi ok cu bebita si ca o sa pot s-o duc pana la capat. ma astept sa nasc mai repede, si data trecuta am nascut cu aproape 3 saptamani mai devreme. de cezariana oricum nu scapam asa ca asta nu ma mai preocupa.
tania82 felicitari pt !
Alina86 felicitari pt !

JD caruciorul vostru e tare.
legat de carucioare: mamicilor care mai aveti bb sub 3 ani ce faceti o sa cumparati carute pt 2 copii sau credeti ca va descurcati cu piticotul in carucior si celalalt de manuta?
eu am 2 carucioare de la alex si mi-ar parea rau sa mai fie necesar inca unul, plus ca alea duble costa prea mult, dar nu stiu daca o sa ma descurc singura pe afara avand in vedere ca alex e foarne energic.

Ralu, mami de Alex (25.11.2009) si 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

ralutzy sa speram ca totul va fi in regula cu sarcina si n-o sa ai probleme
marci ce bine ca poti sa faci asa cu eco. Aici nu se poate (cel putin unde merg eu, nu stiu in alte spitale cum e).

Monica, fericita 20+ cu Cezar-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralutzy_che spune:

strumfy e fain siteul asta.
am gasit multe acolo desi doar am aruncat un ochi. tre sa caut poate il gasesc in engleza ca la germana is cam varza. oricum legat de ce ziceam adineaori am gasit asta si mi se pare super mai ales ca poti sa-l si desfaci si sa ramana carucior simplu. http://www.mytoys.de/Buggypod-Buggypod-steingrau-f%C3%BCr-breite-Gestelle-bis-70-mm/Geschwisterwagen/Kinderwagen/KID/de-mt.ba.ca02.07.02/1921040
oricum mai caut si parca vad ca n-o sa cumpar, dar cine stie.

Ralu, mami de Alex (25.11.2009) si 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Ralu, Finn va avea 2 ani jumate cand se va naste bebe 2. Eu vreau sa/l port pe bebe 2 in wrap si mei tai pana pe la 6 luni macar pentru ca asa mi/e mult mai usor sa lerg dupa Finn [rin parc sau pe strazi. Noi iesim cu bicicleta si mi/ar fi greu sa ma tin dupa el cu caruciorul. Ma gandisem sa iau asa ceva

http://www.amazon.com/Phil-Teds-Vibe-Stroller-Doubles/dp/B0021VJHHI


dar nu cred ca va fi nevoie.

Finn Constantine 15.10.2009 si 15+

Mergi la inceput