Strengari de Martie- Aprilie 2012 - 10

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralutzy_che spune:

La multi ani pt toate sarbatoritele si sa aveti parte numai de lucruri frumoase.

Bun venit fetelor noi.

Avem o veste buna, asteptam o fetita.
rezultatul la tt abia joi.


Ralu, mami de Alex (25.11.2009) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Neata!

La multi ani, sarbatorilor! O zi frumoasa si fericita!

Dara, pe langa faptul ca am intoleranta nici nu suport mirosul de lapte. Taica/meu mi/a turnat lapte pe gat pentru ca nu beam deloc si de atunci numai cand il miros mi se intoarce stomacul pe dos. Eu nu am suportat cica nici laptele de la maica/mea. Am crescut cu humana.

Monna, bebe sa fie sanatos si tu in putere ca restul nu mai conteaza. E bine daca bebe primeste automat cetatenie americana la nastere. Mai tarziu insa poate ii faci si acte romanesti / desi este scump si dureaza muuuuult / pentru ca in Europa e problema cu vizele. Prietenii mei de aici mereu stau la cozi cu zilele sa/si ia vize.

Tala, si eu am carut mare pentru teren de toate felurile. Aici nu merge altfel. Plus ca am fost cu el in padure, pe nisip, zapada de jumate de metru,etc. Si are roti pivotante. Fara rotile alea pivotante as fi inebunit. Eu am varianta asta

http://www.maxi-cosi.com/products/strollers/strollers/mura-3.aspx

dar daca as fi gasit o culoare sa/mi placa luam asa ceva

http://www.maxi-cosi.com/products/strollers/strollers/mura-4.aspx

Rotile sunt mari, sunt cat cele de la bicicleta lui fi/meu.


Finn Constantine 15.10.2009 si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralutzy_che

La multi ani pt toate sarbatoritele si sa aveti parte numai de lucruri frumoase.

Bun venit fetelor noi.

Avem o veste buna, asteptam o fetita.
rezultatul la tt abia joi.


Ralu, mami de Alex (25.11.2009) si 17+





Felicitari, Ralu!

Finn Constantine 15.10.2009 si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanace spune:

La multi ani Mihaela si Gabriela! Sa aveti o zi frumoasa!
Ralu, felicitari pentru micuta, sa creasca mare si sanatoasa!
Anais, imi pare rau pentru pierderea suferita, acum trebuie sa ai grija de tine si de BB.
JD si mie mi-au placut mult hainutele alese de tine, vesele si colorate.
Am fost la baby boom. Mi-au dat lacrimile cand am vazut atatea gravidutze pe metru patrat.Nu m-am putut decide pentru nici un carucior (oricum erau niste scoruri acolo de ti se facea rau), dar am luat tot felul de pliante - inclusiv de la diverse banci de celule stem- si am sa caut mai bine pe internet. Pana acum mi s-a parut ok amazon.uk, unde am vazut de ex un set de 6 sticlute de alaptat cu incalzitor, sterilizator, si tetine plus un sterilizator mai mic de calatorie TT la 69 lire, cand pe site-urile romanesti era 850 lei. (am vrut sa va pun linkul dar nu-l gasesc acum repede...)

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaela23 spune:

Buna fetelor....

La multi ani sarbatoritelor!!!!!

Nu stiu cand o sa reusesc sa ajung la zi cu cititul.... Ma bucur mult ca e activitate pe forum...tot ce-mi doresc este niste timp sa reusesc sa va ajung. Asa imi doresc sa ma bag si eu in niste discutii.....dar pana intru eu...deja subiectul este inchis...

Ralutzy felicitari pentru fetita!!! Bun venit si noilor gravidute.
Felicitati si pentru rezultate bune celor care le-au primit si condoleante Anais.....

Noi suntem bine, asteptam si noi urmatorul eco si speram sa fie totul bine.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanace spune:

Am uitat sa actualizez semnatura,caci am mai crescut un pic (YES!!!!!)

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Fetelor voua v-au mai crescut sanii, aveti ceva modificari? Eu nu am observat nici o modificare, in afara de faptul ca dc imi este putin putin frig se intaresc sfarcurile si ma dor de numa :)

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna fetelor.

La multi ani tuturor celor care isi serbeaza azi ziua de nume, si va doresc o viata cat mai frumaosa , lipsita de peripeti neplacute.

Ralu felicitari pentru fetita.



Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

La multi ani sarbatoritelor!

Irina, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

Buna fetelor! am avut ceva de citit
Condoleante lui anais
felicitari lui ralu pt fetita si tuturor celor care au primit rezultate bune la analize!
La multi ani sanatosi !tuturor care isi serbeaza ziua numelui cat si alte evenimente
Eu din pacate ink ma lupt cu raceala si cu orele de munca(bine ca nu sunt prea multe),dar cu ajutorul lui Dumnezeu sper sa trecem cu bine
kovacsc mie mi-au crescut sanii, pina acum faceau toti glume pe seama mea k nu mai au loc de einu eram plata nici inainte de sarcina dar acum sunt prea evidentidin fericire a mai crescut si burtica acum si devine un totde ingrasat nimic .:-? abia ce ma simteam mai bine cu greturile si am dat dat peste nesuferita de raceala, pff si mincarimile astea ale pielii care ma scot din sarite uneori, mai dau cu putin ulei si noaptea cand ma apuca si ma mai linistesc,am vazut ca discutati si despre ecografii eu am facut trei pina acum din care una cu plata dar undeva in jur de 30 e, mi se pare f mult 200$... pe 1 am programare la morfo fetala, deci ar cam fi a treia, in total sunt mai mult de trei banuiesc dar dak nu se va face mereu sigur platesc si nu plec pina nu vad bebelusulzicea cineva ca si-ar lua un eco acasa asa imi vine si mie, inca nu sunt asa linistita in privinta sarcinii si cred k o sa ma linistesc numai cand o sa-l tin in brate si vad ca este bine
sanatate multa va doresc voua si bebelusilor si sa auzim numai de bine

15+

Mergi la inceput