Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Mara, am dat peste mahazinul asta si m-am gandit la tine http://www.beaniedesigns.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Ana multa sanatate
Felicia si eu am zile in care simt ca nu mai fac fata dar mereu ma gandesc ca trebuie sa fiu puternica pt copii, pt ca ei nu inteleg prea multe
Laura bine ai revenit acasa, sa speram ca urmeaza o perioada mai buna pt tine, vezi ca dupa varicela copiii au imunitatea scazuta si pot raci mai usor, noua anul trecut cand au avut fetele varicela ne-a recomandat medicul si niste vitamine.
Talida multa sanatate fetitei, din cate stiu eu Zinat se da in rageli foarte urate, e un antibiotic foarte puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza...bb e treaz de la 6 fara 20,a supt apoi a facut kk apoi i-am mai dat sa suga in speranta ca va adormi,dar nici gand de asa ceva...asa ca bantui pe net ca sa nu il trezesc si pe razvi...offff si bb asta al meu de 3 zile doarme numai cate juma de ora de vreo 3-4 ori pe zi,el care dormea la pranz de la 14 la 17...sper sa isi revina ca altfel nu apuc sa fac nimic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Neata,va invit la cafeluta cu mult laptic....
Mersi mult pt raspunsuri fetelor,astept sa sun la spital sa vad daca il gasim pe dr si pe la 10 ne ducem la control,vad ca tot tuseste,si colac peste pupaza am ramas singure pana marti ,miercuri ca pe tati l-au trimis in Frantasi cum eu sunt straina pe aici nu am pe nimeni,dar asta e ,ne descurcam noi singurele
Anemi asa vreau si eu dar la mine e invers,nu prea muceste,mai rar ca eu sunt cu aspiratorul dupa ea mereu,bietul copil cand ma vede ca iar il aspir urla de zici ca-l tai
Noi am racit de la botez ca a tinut-o nasa in rochita sa faca poze,in biserica frig,apoi a fost cu noi la local,acolo curent dar sper sa scapam si de tusea asta ca in rest e foarte vesela si vioaie.
Cum fac si eu sa va vad pe FB? ca avem si noi poze multe acolo..
Va doresc o zi placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Buna dimineata si de la noi.
Talida, si D are momente cand tuseste adica cam de 2ori pe zi...doct ne-a explicat ca e normal la bb pentru ca ei saliveaza mult perioada asta(dupa 3 luni) si nu au notiunea de a inghiti constant, ci inghit tot odata si normal ca apare reflexul de tuse.Poate e asta si in cazul vostru.Mai ales ca e si vioaie.
Fecian, e bine ca iti dai seama de perioada si accepti, asta e un pas important.Acuma cauta tarie si putere in cele doua minuni din viata ta si in sotul tau.Si el joaca un rol important in refacearea ta.
Aly nu stiu cat de coerenta am fost cu reteta aia...pentru ca am scris-o pe fuga
Miha H cum e Imi?
edelweiss cum mai sunt copii, dar tu?
Ana cum te mai simti cu maseaua?
Adra, multumesc tare mult pt site
Despre noi: iar am dormit cu mami, a supt cam la 2-3 ore...e bine.
Aici NINGEEEE....Abia astept sa iesim un pic.Eu zic ca in wrap e aparat cat de cat de vremea asta "frumoasa".Ce parere aveti?
O zi buna...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata si de la noi !

Mara tot umflata sunt...sper sa-mi treaca pana maine.

eu zic ca este ok sa iesi cu bebe in wrap



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

multumesc Ana.
fetelor ati primit indemnizatia si alocatia?daca da, dupa cat timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Andra ne-am luat pampersi babylove,sunt super....multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Andra ne-am luat pampersi babylove,sunt super....multumim!



Mami de Razvan si Rares


daaa?! ma bucur ca va plac! Atentie la elasticul ala, eu il asez/intind cu degetele dupa ce i-am pus scutecul, altfel ii lasa urme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Am avut o noapte sacaita, amandoi au adormit greu, amandoi s-au foit de pe la 5.30
Mi-am facut un deo din uleiuri naturale si esentiale, acum stau cu nasu'n axila sa vad eficienta.
Spuneam ca am comandat ingrediente pt o crema de scutec, o poala de bani, intre timp mi-a dat prin cap sa-i dau cu lanolina, in doua zile i-a trecut

Mergi la inceput