Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

felicia

Cunosc sentimentul , dar o sa treaca sa vezi

Gliana si eu tot cu procto glivenol ii rezolv...pe mine ma ingrijoreaza insa, sangerarile astea ... Eh ! |Stiu ca alimemtatia este cea mai importanta....vedem ce o fi.

Mara , super super super haios puloverul ala

pupici la bebeii in pusee, sa-si revina repede


Eu am botul umflat ca o maimuta Sunt pe antibiotic

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

felicia

Cunosc sentimentul , dar o sa treaca sa vezi

Gliana si eu tot cu procto glivenol ii rezolv...pe mine ma ingrijoreaza insa, sangerarile astea ... Eh ! |Stiu ca alimemtatia este cea mai importanta....vedem ce o fi.

Mara , super super super haios puloverul ala

pupici la bebeii in pusee, sa-si revina repede


Eu am botul umflat ca o maimuta Sunt pe antibiotic

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






eu dupa ce am nascut am avut probleme f mari, adevarat ca nu sangerau, dar trebuie sa ai grija sa nu fii constipata, bea lichide, nu manca nimic care sa te constipe si vb si cu medicul. Iti doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Ana sanatate multa, nu stiu ce sa te sfatuiesc cu hemoroizii, desi am nascut natural nu am avut probleme cu ei.


Lorialex, am fost perseverenta pentru ca nu am avut incotro din cauza ca refuza sanul , a fost greu nu zic nu, au fost cateva zile cand plangeam si eu si el cot la cot, el urla la san, urla la bibe, urla la lingurita......acum mancam din toate . Dar fiecare copil e diferit, sunt convinsa ca veti gasi solutia cand va fi timpul .


Felicia
un buchet mare mare , suntem aici si ca o "consolare" cred ca toate avem perioade de-astea, si eu tocmai am trecut printr-una scurta , important este sa gasim forta sa nu ne lasam prada gandurilor si sa iesim la suprafata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Pufi si-un

Felicia-suntem toate aici pentru a ne ajuta/asculta.Sper sa treaca cat mai repede si sa fii ok pentru tine si familia ta!Te imbratisam si suntem alaturi de tine!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Salutari si de la noi!
Azi trebuia sa facem si noi vaccinul si l-am amanat din noupt ca mai tusim si din cand in cand mai apare si cate un mucisor
Mamicutelor ce ati avut bebeii raciti,dupa tratament v-au mai tusit mult? Noi mai tusim de cateva ori pe zi dar in rest e bine,papa bine,doarme,rade,gangureste...nu da semne ca ceva n-ar fi bine...ca nu stiu ce sa ma m ai fac cu tusitul asta
Maine ne ducem din nou la alt pediatru sa vad ce balauri imi mai spune ca are
Pana acum am avut 2 pareri diferite una zicea ca are la plamani si in gat si sa-i dau 10 zile zinnat(normal ca nu i-am dat),alta ca nu aude nimic la plamani si nici in gat,ca ar fi o viroza....deci dupa care sa ma iau?Maine vedem alta parere
A cantarit-o si are 4900g,s-a nascut de 2760g,suntem si inalte 59 cm;s-a nascut de 48cm...deci eu cred ca e binisor,e alaptata la san....
ce m-am intins....
fug la datorie ca ma cheama....
va dorim o seara placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Aly, jumatate de kg de melcisori sau alt tip de paste, jumatate de kg de carne un pic trasa la tigaie cu ceapa, vin (un pic) si sos de rosii, sos bechamel.intr o oala...medie unsa cu ulei de masline, pui:un strat paste, unul de carne, unul de sos....la sfarsit 2 oua batute cu lapte putin.
PS. Lasi la cuptor (cam 190-200 grade) cam 30 min...in functie de cum iti place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

|Talida , Petru are cam 3 saptamani de tuse si abia acum si-a mai revenit. Tuseste de maxim 2-3 ori/zi, dar de mucit tot mai muceste. Putin ce-i drept, dar sunt acolo.

Incearca sa te duci la spital si sa-i faci o aspirare profunda daca tot are muci si tuseste .

Apropo de biberoane. Si eu am incercat si perseverat cu Petru, seara cand mai incerc sa-i dau supliment, dar nu vrea sub nici un chip sa traga. Se stramba in fel si chip

Cu chiu cu vai ii "mulg" biberonul in gurita si cam intr-o jumatate de ora bea max 40 ml. Asta-i suplimentul necesar sa nu se trezeasca din ora in ora

Nici |Anastasia nu a vrut biberon si nici suzeta. Ea a trecut direct la lingurita si maini

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

|Talida , Petru are cam 3 saptamani de tuse si abia acum si-a mai revenit. Tuseste de maxim 2-3 ori/zi, dar de mucit tot mai muceste. Putin ce-i drept, dar sunt acolo.

Incearca sa te duci la spital si sa-i faci o aspirare profunda daca tot are muci si tuseste .

Apropo de biberoane. Si eu am incercat si perseverat cu Petru, seara cand mai incerc sa-i dau supliment, dar nu vrea sub nici un chip sa traga. Se stramba in fel si chip

Cu chiu cu vai ii "mulg" biberonul in gurita si cam intr-o jumatate de ora bea max 40 ml. Asta-i suplimentul necesar sa nu se trezeasca din ora in ora

Nici |Anastasia nu a vrut biberon si nici suzeta. Ea a trecut direct la lingurita si maini

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...








Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Apropo de scosul afara, eu pe Irina am scos-o in fiecare zi, indiferent de temperatura, si in toiul iernii ! Cate o ora, dar tot am scos-o, sa dea cu nasul de aer. Numai pe ploaie n-am scos-o, sau pe vant puternic, dar chiar daca era innorat tot am iesit. Am o husa din plastic pe care o pun peste carut si nu o ploua, nu o bate vantul, o husa groasa pt picioare la carut, o paturica din lana peste salopeta din fas, asa ca suntem blindati. Nu mi-a racit deloc pana la 2 ani, cand a intrat in colectivitate.
La Miruna sunt mai puturoasa, nu reusesc deloc sa-mi fac timp si sa ma impart intre ele doua si alte treburi prin casa sau pt firma ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

MAra

Mergi la inceput