Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Neatza!

Nici Matei nu iese in fiecare zi si nu ma stresez. Daca nu are scaun mai repede de 5 zile, atunci ii bag jumatate de supozitor cu glicerina pt. copii.

Astazi e urat afara, Matei m-a trezit de vreo 7-8 ori. Nu am chef de nimic.

Miha, asta e reteta pe care o facem noi: http://www.retete-gustoase.ro/link.php?article_key=3943429261

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Adra multumesc pt site.Am gasit o chestie super:
http://pinterest.com/pin/482722471/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

Adra multumesc pt site.Am gasit o chestie super:
http://pinterest.com/pin/482722471/

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


Mara, sunt multe chestii faine, eu ma fixez si cate o ora pe siteul asta
Ciudatel puloverul ala, nu-mi dau seama la ce foloseste:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

banuiesc ca e un "accesoriu" la sistemele "de carat bb i"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Salut.
Gliana , faci o confuzie intre copilul alaptat si noi care mancam mancare normala. Laptele matern este micro, si se poate absorbi in totalitate, fara a se elimina mare lucru. Eu nu o ajut, pentru ca dupa aia o sa o ajut mult si bine. Nu plange, nu intervin!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Da, la un cover m-am gandit si eu, numai ca nu-mi dau seama cum il convingi sa stea cu capul scos p-acolo . Haios orice ar fi:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

neatza fetelor.

ca vorbeati de constipatie, sunt copii si copii. iustin al meu, care face si acum de cateva ori pe zi, dc le rareste, urla de crampe si de durere de burta. dc avem mkr 2 scaune pe zi suntem ok. cu cat trec mai multe ore fara scaun, cu atat il doare mai tare burtica.


nici eu nu sunt de acord cu ajutatul cu supozitoare si cu termometrul, decat dc este absolut necesar.

oricum, cel mai imp este sa fie bebe ok si sa se simta confortabil.

pupici

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

nu pot sa inteleg ce are D.Urla daca nu l pun la san, mananca incontinuu sau mananca domind, incerc sa l pun sa doarma-nu vrea.Mai este vreun puseu...sau mai revine?nu inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

nu pot sa inteleg ce are D.Urla daca nu l pun la san, mananca incontinuu sau mananca domind, incerc sa l pun sa doarma-nu vrea.Mai este vreun puseu...sau mai revine?nu inteleg

Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


La fel si eu patesc Mara de 3 zilesincer nu mai pottt...se trezeste plangand nu vrea sa stea singur deloc nu adoarme decat la titi si in patul nostru..seara concert pana la ora 12 si apoi cu greu adoarme la san..daca ar putea ar sta toata noaptea cu el in gurita ..il scot si ii bag suzeta k altfel s ar trezima gandesc sa i bag LP nu mai stiu nici eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Aly, exact asa.si el doarme cu noi.eu nu vreau sa aud de LP.nu stiu, dar prefer sa stea asa decat cu LP.il alaptezi exclusiv?

Mergi la inceput