Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Burtocika,

Mariaruxi, da mi si mie te rog reteta ta pentru tiramisu fara alcool. Tiramisu e prajitura mea preferata de aici. Cand ajung in Romania, imi plac absolut toate prajiturile de la o cofetarie din Suceava care pur si simplu nu se compara cu nimic altceva. Cofetaria e pe drumul care urca spre Marasesti dinspre Areni, poate tu Gliana stii cofetaria aia!




te referi la cofetaria SCALA?

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Probabil, chiar nu mai stiu cum se cheama. Dar e posibil. Am impresia ca la un moment dat, era patron un tip care avea 2 fete, pe una dintre ele chemand o Raluca. Dar au niste prajituri mama mia!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:



Petru-Nectarie de Mamutz si Nectaria-Ioana de anda28. Sa traiti cu numele, sa fiti fericiti si norocosi in viata si sa va ocroteasca ingerasul pazitor si Sf Nectarie.


Eu am purces spre pat, caci maine mergem la londra s o vedem pe nana care a avut o operatie la spate pe 4 noiembrie. V am pupat pe toate si o noapte linistita tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Buna dimineata,

Desi cu intarziere, Laura ma bucur ca esti acasa cu amandoi strumfuletii si-ti doresc sa reusesti sa te odihnesti .


Lorialex se va invata intr-un final cu bibe daca este necesar, ti-o spun din experienta. Eduard pana la 4 luni nu a pus gura niciodata pe LP, tetina sau suzeta, dupa ce a refuzat sanul ne-am chinuit putin dar intr-un final a luat bibe. Daca nu, cum a spus si Oana ramane lingurita sau canita cu cioc.


La multi ani Eric de lulusor si Ana Maria de felicia


Anca vorbeai de intalnire.....cu mare drag as veni ca m-am saturat sa ma plimb prin jurul blocului numai ca Edu refuza categoric sa mai stea-n carut si in marsupiu amorteste dupa 1 h maxim asa ca nu pot pleca foarte departe . Poate mai incolo, sa vin direct cu sania .



mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Buna dimineata.
Ne-am trezit pe la 7 jumatate, acuma papa si somn.Tot n-am renuntat la sab simplex.burtica mai face nazuri.

Burtocika multumesc pt link uri. Tot youtube si Goangle e baza.
D e bine cu scaunul.A facut si noaptea si acum dimineata.
va pupam.O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata
La noi cred ca imediat va ninge, e o ploaie marunta si e destul de frig. Cred ca azi nu vom putea merge la plimbare
Azi sunt singura cu toate fetle, sotul meu a plecat cu un prieten sa-si aduca baietii vin de la Slobozia, ce treaba au ei cu copiii.
Natalia cand e treaza vorbeste intr-una iar mai nou tipa, iar cand ma vede pe mine rade in hohote si da din maini si din picioare de zici ca vrea sa fuga.E scumpa foc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious



Despre constipat,Eliza are si cate 3-4 zile in care nu face...si cand face....face! Cata vreme nu plange si nu se screme, eu am lasat-o in pace! Eu asa stiu...


Toate fetele si La multi ani sarbatoritilor de azi!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Eu ma pun in situatia lor, daca nu ies 2 zile simt ca si crap...nu stiu... credeti ca ei se simt altfel? Deci eu sunt sigura ca cei care mi-au spus ca daca nu iese bebele doua zile cu scaunul , trebuie ajutat, au mare dreptate.
Voi va simtiti bine daca nu iesiti doua zile? nu cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata fetele!

Eu nu sunt f bine...dupa principiul scap de una si dau de alta sau toate bubele rele in c*ru babii mele, m-am pricopsit cu o durere la un dinte si m-am si umflat un pic. De unde , cum si in ce fel si mai ales de ce ...habar n-am.

Plus ca ma mai streseaza si hemmoroizii. Nu ma dor dar sangerez si am vazut si cheaguri de sange

Haideti ca m-am vaitat destul...va pup . Eu ma duc sa-mi plang soarta

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Inca ceva

Burtocika spune-mi si mie te rog unde merge Irina la balet,cat costa si dac sunteit multumiti. Trimite+mi PM daca vrei.

Adra succes Evei la "pestacol" . Pe cat este?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ana, un abces? sunt antibiotice compatibile cu alaptarea
Lori, Eva nu a pus gura pe biberon. Apa la canita cu cioc, ceai deloc, piureuri la lingurita, cereale n-a vrut, dar cred ca ar fi mers si alea la o canita cu scurgere mai mare sau cu lingurita
Gliana, laptele matern se digera f bine si nu lasa atat de multe reziduuri. Nu poti compara alimentatia, digestia si fiziologia unui adult cu cea a unui bebelus. D-aia exista in medicina specializare in pediatrie si neonatologie

Cica am copil mic si asa de obosita sunt....
Am dormit pana la 10, nu mi s-a mai intamplat asta de ani de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

"Pestacolul" e pe 26 noiembrie
Mara, o mare sursa de inspiratie e pinterest.com. Poate te prinzi mai greu cum functioneaza, cel putin asta a fost cazul meu, dar odata de ti-ai dat seama gasesti minuni p-acolo

Mergi la inceput