Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(100)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Un LA MULTI ANI! mare si frumos pentru toti sarbatoritii zilei!! Distractie placuta!!

Sanatate la toti puii bolnaviori si bineinteles si pentru mamici & tatici de buburuze!!!

Noi abia ce am terminat cu antibioticul pentru urechiuse ca am facut conjuctivita. Si asta am luat si eu...asa ca va citesc cu un ochi...Imi vine sa ma impusc ..mai vin cand o sa-mi treaca....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:


La multi ani sarbatoritilor, viata lunga cu sanatate si bucurii

Apar si eu iar dupa un car de luni, proasta organizare nu pot zice altceva..dar imi iau revansa la al doilea am tras cu ochiul la Lori si vad ca se poate

Am mai spicuit de prin urma am vazut ca au fost piticei bolnaviori , cu operatii, ma bucur ca ati trecut cu bine, sanatate multa va doresc.

Noi facem toata ziua ture prin casa de o manutza, iar pe distante scurte ne deplasam singurel, avem 6 dinti , 7si 8 sunt pe drum, maraiala la greu, ne mai salveaza Camilia ,spunem si cateva cuvinte: mam, tat,goll la minge, ba la bau, pa-pa, ca la calculator, credem ca se uita la el si restul de sunete fara sens deocamdata.Cum aude muzica danseaza, isi fatie scutecul , facem la olita, cam astea facem cra-cra-cra
Ce nu facem : nu mergem de-a busilea, nu ne ridicam de mobila, doar de mana lu' mami, dar mergem singuri

Imi place ca sunteti unite cele care ati ramas pe baricade, felicitari, va intalniti, bravo.
Cam atat despre noi ca deja ma calareste piticul vrea si el sa tasteze
Pentru maine va las un tort mare, e Sfantul Nectarie facem cinste

Sanatate la pitici si multi pupici voua!


*************************************************
VOTATI-NE VA RUGAM, MERSIC(mad1, mad2)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">AICI
Madutz
ingerashul meu iubit
de pruncutz mult dorit Matei Nectarie
"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."

endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Madaaaa...ce bine ca mai auzim de voi.
moama cate face piciu tau,foarte tare. bravo lui
te mai asteptam

ma duc sa fac capitol




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:


Capitol nou!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Mada, faceti la olita? Bv.
Noi am incercat de vreo doua ori dar nu merge inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmjnoi stam pe la budimex...

am facut de mancare pentru andrei...am luat cartofi dulci din cora. cand l-am taiat era mov inauntru . m-am tot gandit, am gugalit...ca mi-era sa nu ii dau ceva aiurea la baiat. apa in care fierbea era mov. asa si am gasit pe net raspunsul...e de fapt o specie de cartof dulce ...deci era normal sa fie mov inauntru. si a fost foarte bun la gust...dulce si cu o aroma speciala. a papat tot !!

pufoaso ma intreba roxx unde ma mut ca sa stie daca o sa fiu mai aproape de zona ei...sa ne mai intalnim si noi. tu esti aproape de mine...brancoveanu la budimex sua brancoveanu la orasel ?
fragrant offffff ... seamana cu ce a avut catalina de roxx...numai ca ea era vioaie si papa...dar tot as afebra mare. offffff multa sanatate .va pup
ziki intr-adevar o sa fie greu sa il duci asa mititel la cresa, dar nu ai ce sa faci. o sa fie bine, o sa vezi. anka la dus de la 3 luni parca...si s-a acomodat f repede. bine ca te-au lasat sa muncesti doar 4 ore, super tare. eu tot 8 o sa bag .
lorich vai vai vai...ce o avea mititica ?! ce aiurea ca nu pot vorbi si ei, sa ne zice ce ii doare.
ziki,mada v-ati pus pe treaba eh ? haide bravo , la cat mai multe kg jos !!
tunde ai pm ! cum e cu fratiorul acasa ? cat timp mai pleaca ? nu ii este teama? s-a obisnuit cu pericolul ? mami e si ea acasa?

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Mergi la inceput