Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(100)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Tunde, intrebai tu acum cateva zile de ceva non-toxic pentru sters podele. Uite aici ceva: http://www. organicbaby.ro/solutie-pentru-curatat-podele-si-mobila-p429-cat19



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

fetele stiu ca nu preaam ales bine mom. dar vreau sa aflu si parereavostra.
de vreo 3zile tot ma pisca ceva, am zis ca a venit potaia cu vreun purice si m-a gasit pe mine. instantaneu m-am umplut de bubite ca ciupiturile pe picioare. dupa 2 zile, au devenit rosii si parca erau intrate in piele asa cum e alunita. aseara am observat ca unele devenisera visinii si altele rosu aprins.
ma mananca de mor imi vine sa rup carnea de pe mine. si nuami seara ma apuca mancarimile.
ce sa fie oare? a mai avut cineva asa?
tati zice samerg de urgenta la spital sa vad ce si cum. dar mi-e frica




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Mimo chiar daca a fost decalotat complet, OBLIGATORIU vei repeta tu operatiunea ca altfel, dupa cum ziceau si fetele, se lipeste la loc si e ca si cum n-ai fi facut-o deloc. Si sa-l mai chinuie inca o data cu asta, ar fi pacat.
Am inteles ca trebuie facut asa pana ajunge copilul mai mare si invata el sa si-o faca singur (i-a uite-ma si pe mine cum vorbesc ) altfel, chiar si mai tarziu se poate lipi la loc.

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Ralu..nu cred sa fie ciupituri de pureci,sunt prea multe totusi.
da cu o tinctura mentolata sa nu te mai manance..si nu te mai scarpinaa..mai rau se fac.
si eu fac,eu zic ca e alergie de contact de la ceva,ma chinuie rau cateva zile,pe urma trece.
poate ai purtat un ciorap..un pantalon..o izmana alt material fata de obicei?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Ralu mergi la un dermato! E cel mai in masura sa iti dea un tratament sau sa iti infirme/ confirme ca ai de e sa te panichezi. E pacat sa stai asa sau sa incerci cine stie ce creme/ prostii care iti pot face mai rau. Eu asa as face! si lasa frica deoparte ca n-ai de ce! Curaj gaina ca te tai!!!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Salutare!
Eu sunt aici, in umbra, ca iar n-am ceva destept de adaugat. Dar am intrat sa urez la multi ani tuturor sarbatoritilor de azi!!
Si sa scot motzatele pentru Petro! Hai Elisa!!!

Miru e la fel, plina de secretii peste tot, nas, piept , ochi, nu doarme, mananca prost. Eu sunt cu tuse, stare nasoala, plus oboseala, mi-e greata, nu mi-e foame...
comoarele! O zi frumoasa va doresc!

Ma duc sa mai votez!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Simo ciupitura nu e sigur.
de alergie..chiar nu stiu. nu am purtat nimic nou. nu am schimbat detergentii, lenoru...
pe mine ma sperie ca arata groaznic.
zici ca sunt batuta si arsa
incerc sa ma abtin cu scarpinatu, dar cand ma ia..abia ma pot abtine
si in permanenta simt cum ma furnica ceva.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

tuturor sarbatoritilor zilei de azi!..
si scot si eu motatele pentru Abramburika si Elisa..chiar imi era dor sa facc asta!

Bebelu, au aparut asa localizate?..numai pe picioare?..s-ar putea sa fie urticarie..alea mananca chiar asa de tare..se recomanda claritin, clemastin, loratidin..toate sunt acelasi lucru..urmareste-le eventual daca mai apar sau daca isi schimba infatisarea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

ariana am doar pe picioare, burta si solduri.
uricarie am ami avut. nu arata cum am eu acu.

Da Irina o sa ma duc. sa vad acu unde si cand




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

cel mai sigur e totusi sa consulti un dermatolog..si eu te stiam o fata curajoasa..hai ca o sa fie bine..

Mergi la inceput