Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (72)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

sunt folositoare covorasele?
pana la ce varsta?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Delia, pentru Duracell au fost si sunt foarte flositoare. Eu i-am luat foarte multe si le-am unit ca la cat sta in picioruse sunt perfecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am venit si noi de afara...brrr a fost cam reciuc dar bubulina avea nasul cald.....i-am pus si manusi
A papat si azi bine legumele cu iaurt si acum face nani dupa ce a baut putin lapte...ii era asa somn ca nu a terminat nici 150 ml lapte

Mandreac-Cat am fost la tara a mancat f bine. Iti dai seama..era inconjurata de copii care se uitau in gura ei si ea era fascinata...nici nu realixa ca manca cred! I- am pus sambata carne de manzat si a papat ok...nu s-a strambat. Era carne fiarta pt rasol pt cei mare...f buna si frageda! Noi am mancat cu hrean/usturoi

Ailed- eu natural sunt saten...nici inchis nici deschis...si daca ma fac cu vopsele pe care arata blond ies portocalie,naspa. Nu au mers decat alea spuse mai devreme sa-mi iasa misto culoarea. De fiecare dat nuantam cu un blond auriu,sandre etc cu Loreal Casting. M-am mai facut cu un nuantator/vopsea fara amoniac de la swartzkopf( sau cum se scrie) una spuma si mi-a placut si aia. Eu nu am avut probleme cu parul de la blond acum sunt un saten asa...dar nu e culoarea mea de suflet...tot la blond vreau sa revin...ma gandesc la niste suvite


Fetele....nu mi-ati rasouns cu supa cand pot fierbe carnea impreuna cu legumele?

Strumph- nici eu nu stiu ce sa faci cu laptopul rezolva el Nick
Bine ca ai tel



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Delia, pentru Duracell au fost si sunt foarte flositoare. Eu i-am luat foarte multe si le-am unit ca la cat sta in picioruse sunt perfecte.


Eduard Andrei 02.04.2011


Am mai bifat ceva pe lista mosului pt Andra

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

aveti grija la covorasele alea, pentru ca in unele tari precum belgia si germania s-au retras si interzis de la vanzare pentru ca s-a demonstrat a fi cancerigene, mai documentati-va, poate au revenit asupra deciziei, dar nu prea cred... Eu tot de pe tel tastez, acum am ajuns de la plimbare si il astept pe Nick sa vina sa imi faca laptopul

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
am papat si noi, cam tarziu azi dar asta este, daca a dormit pana la 17.

catank a papat ficatelul. mie sincer nu prea imi place asa amestecat cu cartof...dar ei i-a placut. la sfarsit cand nu prea mai vroia i-am pus si putin iaurt si a papat. asa o pacalesc eu, cu iaurt
ce fain de tine ca ai padurea aproape si eu o am destul de aproape dar ... singura asa nu prea merg.

miki deci si tu te intorci la munca. offf, ce tara de c..., serios acum. nu poti sta cu copilul acasa ca te obliga situatia, banii sa mergi.

lalely eu clar mi-as pune camere(si in baie , cred) daca as lua bona. oricum, eu lucrez in domeniu, la o firma de distributie si instalare sisteme video, incendiu, efractie...asa ca as executa-o imediat, chiar ne gandeam sa ne punem alarma dar mai vedem, colegul meu deja si-a pus la apartament (a profitat de situatie)

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce covorase sunt alea?dati-mi si mie sa vad.

strumphitza dar ce-au de nu-s bune? din ce sunt facute?
eu nu stiu cum scot astia lucruri de copii care sunt periculoase.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Am venit si noi de afara...brrr a fost cam reciuc dar bubulina avea nasul cald.....i-am pus si manusi
A papat si azi bine legumele cu iaurt si acum face nani dupa ce a baut putin lapte...ii era asa somn ca nu a terminat nici 150 ml lapte

Mandreac-Cat am fost la tara a mancat f bine. Iti dai seama..era inconjurata de copii care se uitau in gura ei si ea era fascinata...nici nu realixa ca manca cred! I- am pus sambata carne de manzat si a papat ok...nu s-a strambat. Era carne fiarta pt rasol pt cei mare...f buna si frageda! Noi am mancat cu hrean/usturoi

Ailed- eu natural sunt saten...nici inchis nici deschis...si daca ma fac cu vopsele pe care arata blond ies portocalie,naspa. Nu au mers decat alea spuse mai devreme sa-mi iasa misto culoarea. De fiecare dat nuantam cu un blond auriu,sandre etc cu Loreal Casting. M-am mai facut cu un nuantator/vopsea fara amoniac de la swartzkopf( sau cum se scrie) una spuma si mi-a placut si aia. Eu nu am avut probleme cu parul de la blond acum sunt un saten asa...dar nu e culoarea mea de suflet...tot la blond vreau sa revin...ma gandesc la niste suvite


Fetele....nu mi-ati rasouns cu supa cand pot fierbe carnea impreuna cu legumele?

Strumph- nici eu nu stiu ce sa faci cu laptopul rezolva el Nick
Bine ca ai tel



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

eu ti-am raspuns de atunci, poti !

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy,are Happy in poze covorasele...
Strumph, dar cum sunt cancerigene? ca doar nu le papa sau se imbraca cu ele...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina bravo pentru papa asa am observat si eu ca papa mai bine daca este si sotul la masa sau altii


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput