Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

multumesc Alina!

Aerilian, ma alatur si eu fetelor - foarte frumoase pozele :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

-aerlilian, ce nasica si mamica frumoasaaaa
- la multi ani Beatrix, multa sanatate, si multe bucurii in continuare
- puiutza..ai grija cu contractiile alea..mie slava Domnului mi-au mai trecut, am luat no spa la greu si am facut injectii cu no spa si scobutil...am avut noroc ca facand si perfuzii, bagat in perfuzie si no spa cu scobutil....chiar isi fac efectul..dar am stat si cumintica...pff...ce m-au chinuit si pe mine contractiile astea...
- fetelor..de doua zile simt bebelusha mai sus...mai in coaste...azi noapte de-abia am putut dormi...foarte greu a fost cu somnul..m-am trezit la un moment dat ca bebelusha se misca intr-una....se vedea asha pe burtica parca ar fi fost un varf de munte...cred ca era un cot sau un genunchi..asha tare l-am simtit si se mentinea in loc..knd am pus mana, s-a retras imediatsi apoi iarasi o lua de la capat...apoi o mai simt si mai jos....oare s-o fi intors cu capul in jos?tre sa mai astept pana marti sa vedem
- am fost azi la Kiabi..au lucrusoare tare faine pt bebelusi, de calitate.....ne-am plimbat azi putin, si vreau sa spun ca ma doare spatele, mijlocul de nu mai pot...tre sa ma intind...



29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Da fetelor, stau cuminte si imi iau tratamentul... sper sa nu se mai repete...


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alinutza, noi vrem un 3 in 1 si pusesem ochii la targul precedent pe un Per Perego foarte fain, care era la promotie (1700 ron).Acum am vazut acelasi gen la 1900 ron.Pe de alta parte, astazi mi-a prezentat o fata de la Chicco unul la 1300 ron, acelasi model pe care il vreau eu.Adica:landoul sa se detasezee usor sa-l pot cara singura, iar scheletul sa se stranga tip umbrela doar printr-o apasare pe un buton, in asa fel incat sa mi-l pot baga singura in portbagaj.Zic bine?E ok ce vreau?
Cat despre poze...ma coplesiti!E o firma foto-video foarte misto la care ma bate gandul sa apelez si pentru botezul copilului meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Da, astea 3 in 1 sunt foarte utile. Si e important sa se plieze usor. Iar pretul e ok. Eu am vazut ceva de la kinderkraft, 3in 1, dar oricum eu il primesc (caruciorul) de la o prietena, asa ca...imi pun pofta in cui

M-a apucat o pofta nebuna sa fac o paine de casa si un tort cu mousse de cioco alba si vanilie. Asa ca merg sa mesteresc.per sa iasa ok.

Va pup, noapte buna!!

Alina 29+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Buna seara fetele cucuietele.LA MULTI ANI!!!!!BEATRIX SA FII SANATOASA SI SA DEA DOMNU SA AI O SARCINA USOARA SI SA AJUNGI CU BINE LA 38DE SAPTA CEL PUTIN.Felicitari nasicii frumoase foc .In rest poop si toate cele bune pt toate fetele sa aveti cu toatele o sapta usoara si placuta.Am si eu o problemuta ma dor ingrozitor incheieturile la picioare sus(inghinal)e normal?daca da de la ce se trage durerea.Va poop si sa auzim doar de bine

+29de FETITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

buna seara fetelor,

gata weekend-ul de la munte. a fost ff frumos. muzica, dans -mai putin eu- gratar, stat la soare pt ca a fost frumos sambata chiar daca a batut vantul putin. am dormit putin,dar m-am simtit tare bine.
astazi am plecat f de dimineata ca sa ajungem si la targ pt ca mi-am imaginat ca am nevoie de cateva ore bune ca sa-l strabat si sa-mi rezolv toata lista pe care o aveam de cumparat.
asa ca la ora 11 eram la targ.
in primul rand mie mi s-a parut mai saracacios decat targul din septembrie.
dar, am reusit sa-mi cumpar umidificator cu functie ionizare si termometru/hidrometru de la joycare -era o firma impotatoare din oradea. cam la acelasi pret il gasisem si pe net, dar am preferat sa-l iau de la targ.
mi-am cumparat pompa de san electrica de la avent, desi vroiam de la medela, medela n-am gasit. pana la urma am ales avent pt ca mi-au explicat ca este si manuala si electrica, plus ca o poti folosi si cu acumulator, nu trebuie s-o bagi neaparat in priza. pe asta chiar am luat-o la un pret f bun. aproape cu 100 lei mai putin decat in farmacii.
mi-am mai cumparat tamp de san, crema de la mustela si cam atat.
i-am cautat pe cei de la regina maria pt ca eu cu ei vreau sa inchei contractul de celule stem, dar nu au fost.
cert e ca pe la 13 terminasem si trecusem prin fata fiecarui stand de cateva ori.
e adevarat ca nu m-am uitat de carucior pt ca o sa primesc de la o prietena, nici de patut pe ca deja stiu de care vreau si o sa-l comand pe net...si de unde imi comand patutul am vazut o chestie tare draguta. au o rama foto in care pui poza in mijloc, iar la stanga si la dreapta sunt 2 rame cu lut unde poti imprima talpa si palma bebelusului. o sa-mi comand pt ca imi place tare mult.
am mai luat si datele de contact de la o tipa care face foto profi si a zis ca face sedinte foto cu gravidute si costa 250 lei pt 30 poze.
cam atat...
maine incepe o saptamana grea la munca, dar imi propun sa va citesc in fiecare dimineata si seara cand ajung acasa.
aaa...si pt ca am citit ce ati postat:
aerilian...f frumoase pozele. sunteti o pereche f frumoasa, iar copilul pe care-l asteptati pare sa va lumineze chipurile.
beatrix...la multi ani!!!!
puiutza...ia o pauza ca nu face nimeni statui nici la munca, nici acasa.
mady si eu sunt incantata de lucrusoarele de la kiabi. oricum n-am luat nimic si nici nu cred ca iau pana atunci, pt ca a zis taticul sa-i las lui misiunea asta. oricum am retinut. se spala/ calca pe dos.
gianina si eu am o durere inghinala enervanta, dar am inteles ca e de la pozitia copilului. in functie de ce nerv atinge.
seara buna tuturor si saptamana usoara!

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Alinutza, noi vrem un 3 in 1 si pusesem ochii la targul precedent pe un Per Perego foarte fain, care era la promotie (1700 ron).Acum am vazut acelasi gen la 1900 ron.Pe de alta parte, astazi mi-a prezentat o fata de la Chicco unul la 1300 ron, acelasi model pe care il vreau eu.Adica:landoul sa se detasezee usor sa-l pot cara singura, iar scheletul sa se stranga tip umbrela doar printr-o apasare pe un buton, in asa fel incat sa mi-l pot baga singura in portbagaj.Zic bine?E ok ce vreau?
Cat despre poze...ma coplesiti!E o firma foto-video foarte misto la care ma bate gandul sa apelez si pentru botezul copilului meu.




ileana, eu am avut la mara un chicco, 3 in 1. nu e foaaarte usor dar eu m-am descurcat cu el de fiecare data. e usor de manevrat, de montat si spalat. pe asta am de gand sa il folosesc si la baiat chiar daca e roshu. am fost foarte multumita de el

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ah si sunt super pozele

beatrix, la multi ani! sa intri mai des sa ne zici de voi

alina, si mie mi-a placut stoke si eram pe punctul de a-l cumpara cand eram gravida cu mara, dar m-am zgarcit si apoi l-am gasit pe cel de la chicco care m-a convins

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ica, am eu rama de care zici. i-am luat-o Marei de ziua ei, la un an. ne-am chinuit o ora sa ii imprimam manuta :)) dar a meritat

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 30+

Mergi la inceput