Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

La multi ani Beatrix! o sarcina usoara mai departe si multa sanatate!


Anne 29+ de Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

la multi ani Beatrix si numai bucurii sa ai!
mai termina cu alea 28 de saptamani
discutam dupa 36 cel putin!

in 26+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

La multi ani Beatrix! Sa fi fericita si sanatoasa si sa ti se indeplineasca toate dorintele!

Aerlilian... frumoasa foc!

Fetelor, dragelor, v-am promis ca va scriu mai des pentru ca am presupus ca s-a mai domolit volumul de munca, dar nu a fost asa. Am lucrat extrem de mult si m-am simtit ffff obosita. Dar m-am gandit mereu la voi, la toate. Acum citesc de dimineata forumul sa recuperez. Am reusit....
Vineri am fost si eu la dr si printre altele i-am spus ca de doua ori in ultimele 3 saptamani am avut niste dureri foarte mari de burtica. De fiecare data m-a luat durerea pe strada (in dum spre casa) si asa de tare m-a durut ca a trebuit sa ma opresc in loc. M-au tinut cam juma de ora dupa care totul a fost ok. Ne simtind pulsatii sau ceva de genul acesta, ci doar o durere continua peste tot, nu am stiut ca sunt contractii. Bineinteles ca s-a suparat tare pe mine si m-a intrebat ca ce asteptam, sa pierd bebele? trebuia sa iau imediat no-spa si scobutil... Sunt contractii dureroase care nu sunt deloc normale in aceasta perioada de sarcina. Mi-a recomandat repaus la pat si trei zile de no-spa seara si dimineata. Problema e ca si ieri de doua ori am avut din nou dureri, de mai mica intensitate. Sunt putin speriata, dar vreau sa cred ca totul este bine. Bebelusa mea era bine, la eco totul parea sa fie in ordine...

Va doresc un weekend frumos si linistit in continuare!


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Am uitat sa modific semnatura, avem 24 sapt minunate!

Legat de repaus.... ioc.... ieri am spalat, am facut sarmale, am facut curatenie partial, am fost la spectacol (Lord of the Dance la Sala Palatului- minunat).

Azi am terminat curatenia si acum vreau sa ma potolesc, nu de alta dar imi vine sotul acasa (este plecat de vineri) si daca ma gaseste obosita cred ca imi iau frecus de nu ma vad. Nu ma laud cu asta, dar parca, cu cat ma simt mai neputincioasa, din cauza gabaritului, cu atat imi vine sa fac mai multe....

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi23 spune:

La multi ani Beatrix, multa sanatate si numai bucurii sa ai alaturi de cei dragi,si un bebe sanatos si cat mai la termen sa vina...
Aerlilian foarte faina ai fost, imi place foarte mult tunica alba si cu palariasuper...nasica faina
Fetele sa aveti o dumunica faina si insorita ca aici in brasov,avem o zi foarte frumoasa, eu o intind la plimbarica cat o mai fi vremea asa...

+29 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

LA MULTI ANI BEATRIX ITI DORESC TOT CE ESTE MAI BUN IN LUME , SARCINA LA TERMEN (NU TE MAI GANDI LA NEBUNII)
PUIUTZA eu cred k este mai important bebele si nu praful din casa sau serviciul, ai grija de tine si de bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

la multi ani ,beatrix si un bebe sanatos si cat mai spre termen

ileana, radiezi nu alta ,se vede si pe tatic asta

puiuta,si eu zic sa te potolesti putin ,macar acum ,ai grija de tine
lady ai cam lipsit ...

minunea mea 31+

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Multumesc din suflet, fete dragi, intr-adevar si mie imi plac tare mult pozele astea si voi stiti bine motivul real...Cat despre tati, evident, ati observat ca e numai cu mana pe burtica...E topit si mi-e tare drag sa-l vad asa!
Am fost si eu astazi la targ, mi-a placut, dar parca am fost mai incantata de celalalt, asa ca voi lua caruciorul in decembrie, cand voi primi si patutul.Deocamdata mi-am luat ceai de gravide de la Tekkane si tocmai savurez unul.Va imbratisez cu drag!
Lady, interesanta ideea cu AMR-ul.Mai avem putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Beatrix, la multi ani, sa fii sanatoasa si tu si bebelusul si lasa gandurile negre!

aerilian, unde pot sa vad si eu pozele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

ursulet Uite aici pozele lui aerlilian http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

cati, silvia, plimbarea va face f bine! La Bucuresti a fost o zi mai mult innorata, a batut un vant rece...bbrrrrr. Eu n-am iesit azi din casa, doar Doru a fost cu Sara la piata, au mai luat cate ceva.

Ileana V-ati hotarat totusi ce carucior luati, adik ce gen?

puiutza Nu vreau sa te cert, dar chiar trebuie sa te gandesti serios la treaba asta cu contractiile..nu e gluma. Acum e cel mai important sa stai cumintica.

Anne Da, eu spal pe dos hainele copiilor si la fel le si calc: intai pe dos, apoi pe fata. Azi, desi e duminica, am calcat hainele lui bebe si cred ca la sosete si bavetele am stat 1 ora. SUnt asa mici si asa greu de intors pe dos, de aranjat,ufff.

Alina 29+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput