MONTIGNAC (164) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

are careva gril electric?ca parca ma bate gandu sa imi iau...ca ma gandesc ca la cuptor ia si mai mult timp..si consuma si mai mult curent

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Ce diferenta de pret la xylitol-ul asta.... Acelasi produs...

Germania:
http://www.xucker.de/index.php?ref=1&cPath=1&affiliate_banner_id=2&gclid=CM_vs8G3oKwCFYIMfAodSmEJBA

Romania:
http://www.sugarfreeshop.ro/xylitol/zahar-xylitol-1kg-pudra-453

Pentru fete zaharul brun nu-i ok ?

Eu foloseam fructoza pana acum dar vad ca nu mai este asa de indicata.De ce? Nu am stat sa citesc prea mult.

Cand am tinut eu Monti prima data era recomandata ca fiind cea mai buna.






Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

io nu inteleg de ce xylitolul asta(pe care monti spunea in prima carte ca e de evitat alaturi de malytol si mai era unu)..acum e mai bun ca si fructoza care nu e un produs 100%chimic ca xylitolul..ma depaseste

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata dragelor

ce sa va spun ... eu la discutii de prajituri nu ma bag pentru ca nu am facut deloc monti si nemonti odata pe an .... nu ma prea pricep ... stiu ca am fcut paine cu soia si nu mi-a placut deloc deloc gustul , cred ca la fel se simte si in prajitura

noi azi mergem la un party , fosta partenera de dans, trebuie sa merg sa cumpar si cadou ...

meniul de ieri
md, cana de apa, paine secara cu pateu vegetal si ardei
cafea cu lapte
g. struguri
pr. -------- nu scriu pentru ca eram undeva unde n-am avut de ales decat nemonti
g. struguri
ci. ciorba de legume cu carnita de rata
apaaa multa si ceai

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

vreau sa fac negresa asta http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/12754/Retete-Montignac-Negressa/

o facut careva?


eu am facut-o, dar in loc de faina am pus cacao mai multa si nuci macinate. o inlocuiesc foarte bine.

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Dana, distractie frumoasa

Ninha,la fel voi face si eu prajitura cu mere pt ca nu mai am faina integrala. O voi inlocui cu faina de migdale si nuci amestecata cu tarate.

Brandu, un articol din cele multe pe care le gasesti cu google http://www.vrp.com/xylitol/xylitol-a-sweet-alternative-unique-sweetener-supports-oral-health. Si un altul despre fructoza si de ce nu e tocmai buna pt sanatate http://www.health.harvard.edu/blog/is-fructose-bad-for-you-201104262425. E clar ca depinde si de consumul de fructoza dar daca gasesc alta alternativa, de ce sa nu o folosesc?

Tot ce se poate ca in 10 ani nici xylitolul sa nu mai fie asa de grozav, sau stevia, etc. De asta am zis ca pt copii cel putin dupa mintea mea, mierea ar fi cea mai buna.

Sanse, zaharul brun ar fi o alternativa pt copii, daca am gasi zahar brun adevarat. Parca cel de trestie de zahar e bun dar sa fie nerafinat. Poate pe la magazinele cu produse organice sa gasesti ceva autentic. Nu cred deloc ca cel din market e zahar brun real, mai degraba e "brunizat" cu tot felul de coloranti . Pai nu stii ca in Romania salariile sunt mai mari decat in Germania? . Si mi se pare foarte scump pt ca se foloseste la fel ca si zaharul, cantitativ vorbind. Daca vrei ceva asemanator cremei aleia de alune, am facut eu acasa si a iesit foarte buna.

Meniu azi:
MD: ochiuri,telemea, wassa,gogosar
P: supa cu galuste(abatere), prepelita la cuptor cu legume mexicane
C: praji cu mere


Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Ziua buna si de la noi? Stiti ca eu sunt fanatica cu cantarul da? si stiu ca nu e bine, dar nu ma pot abtine, am 1kg mai putin, am ineput pe 1 sa mananc monti.
Ieri MD apa cu lamaie, apoi am mancat 2 feliute de paine integrala su gem topoloveni si ceai
Pranz- bors de perisoare cu smantana
Seara- sufleu de conopida

Azi apa cu lamaie, gem cu paine si un iaurt degresat- o corect cu iaurtul?
La pranz sper sa aduca sotul peste/pui rotisat, acum e la cumparaturi cu sos de hrean- adica hrean cu smantana.
Seara sufleu de conopida, daca mai apuc si nu mi-l mananca baietii pe tot.

Va rog mult daca vedeti greseli prin dieta mea sa-mi spuneti.
De prajituri nu ma apuc sa fac ca asta sunt, stiu ca deschid drumul la dulciuri si nu ma mai opresc.

Va pup cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cris, e corect sa fie iaurtul degresat pt ca ai avut un MD glucidic. Daca il mananci la o masa lipidica poate fi si iaurt normal.

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Gata, se pot vota fotografiile din albumul de concurs

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput