Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Salutare!

Silvi, mutare usoara! (mie mi-e asa o groaza de ideea de mutat...habar n-am cum o sa procedam cand o fi cazul...)

Cosmi, ce parc de distractii?

La noi azi e program de stat acasa ...la Adri la gradinita e "zi pedogogica si gradi e inch9isa pt copii ... nu-i nimic, stau eu cu ea (si asa s-a mai dus o zi de concediu); voiam sa mergem la bazin, dar cu raceala asta e ceva crunt...nu trece nici din greseala; de cand ne-am intors din concediu, deja de peste 2 luni, suferim amandoua de un soi ciudat de raceala, nu prea grava, dar care persista cu incapatanare. (trebuie sa plecam undeva cateva zie la soare si la cald sa ne revenim...)
De maine reluat program cotidian...si pana la vacanta de Craciun parca mai e atat de mult...

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici si la multi ani tuturor sarbatoritilor sanatate si tot binele din lume

pentru Bianca care este si Gabriela am luat 2 cutii de bomboane,trebuie sa mai cumpar unaca le-a promios copiilor de la mine de la scoala ca azi vine in vizita...tare mult ii place sa stae cu piticii iar ei abia o asteapta

Gabi a zis ca ia si el ceva in drum pentru colegii de servici,iar diseara avem ceva musafiri...cadouri??habar nu am ce sa-i iau fetii dar sotului o sa-i iau un ceas

asa...duminica am fost vla noul parc de distractii...Terra Park,care e dragut dar cam mic,s-au dat copiii in toate pe acolo ca e pentru toate varstele un pic cam scump dar merita ca nu mergem saptamanal

G I O asa e ..sunt bani putini in invatamant dar sunt si avantajeeu am ramas atatia ani pentru program ca am avut timp de copii ,de familie iar de vacante nu mai zicdar nu este un servici bun daca nu ai sotul care sa castige...eu dupa 16 ani,gradul 1,gradatie de merit....am putin peste 15.....ca incepator cred ca se ajnge undeva la 9 bafta la cautat servici

Silvii m-am gandit la tine...stiu ca te-ai descurcatabia astept sa ne povestesti cum a decurs operatiunea Alain ce zice?

Ana ce fac puii??...stiu ca te-am mai intrebat dar cat este intrarea la DYsnei as vrea sa le fac alor mei o surpriza si sa-i duc de Paste

Bumbii sanaatte la copii..a inceput sezonul racelilorma bucur mult ca s-au adaptat copii la gradii,se pare ca ai luat decizia cea mai buna...Bianca face teatru cu o trupa care a deschis un centru pentru asa ceva...este super incantata

Dia zi pedagogica?? inteleg ca si noi avem,dar se face peste program...daca n-ai cu cine lasa copiii ce faci??

Toanca cum se simte spiridusul??

Marakino ,Miha ...hai pe aici si mai zi-ne 2 vorbe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Neata.
La multi ani tututor sarbatoritilor!!!
Cosmi, sa- ti traiasca fata si sotul!
Deci vrei sa te tii de surprize? O sa fie o surpriza super placuta!
GIO, cum e Edilinul cu urechiusele?
DIA_wow de 2 luni trageti cu raceala?
Sanatate multa.
Noi suntem bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

LA MULTI RAZVAN - GABRIEL DE IOANA!!!!!

SA FII SANATOS SI FERICIT, SPRIDUSULE, SI SPUNE-I LU' MAMI SA INTRE SI SA NE POVESTEASCA DE VOI!!!!

COSMI, LA MULTI ANI SI SARBATORITILOR TAI!!!! SA FIE SANATOSI SI SA FITI FERICITI IMPREUNA!!! DISTRACTIE FRUMOASA DESEARA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

La multi ani Gabriel I-ul spiridus
La multi ani Miha Sa fii sanatoasa si plina de bucurii pana la adanci batraneti
Cosmi la multi ani, sa iti traiasca fata si sotul numai cu bucurii si impliniri, pana la adanci batraneti


La multi ani si pt Angelino La greci se sarbatoreste numele de Aggelos, vine de la arhangheli L-am dus astazi cu 4 cutii cu praline Milka, Hanuta pt fiecare copil si haribo. A primit de la noi un cadou care si-l dorea de 2 ani, un PSP Sony 3004 cu doua jocuri.Intru cu amanunte diseara, trebuie sa fac dus si sa plec la sv.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Da mai fetelor, poveste lunga cu PSP-ul A vazut Angelo la verisoara-sa ca se juca pe el, credeti-ma ca de 2 ani incoace, fata asta nu l-a lasat pe Angelo sa il atinga niciodata( ce sa mai zic sa se si joace )Atata egoism si rautate nu am mai vazut la copii.Cand am fost in chinezesc acum 3 sapt. ea statea cu PSP-ul pe masa, nici macar nu s-a uitat la Angelo cat am stat acolo, el statea langa ea cu scaunul. Se juca si cand a vazut ca se apropie Angelo mai mult sa vada ecranul, l-a intors cu fatza in jos si s-a apucat sa manance. Asta e rezultatul educatiei, de unde nu e, nu ai ce sa ceri. Nu il baga deloc in seama pe Angelo, nici macar nu il saluta Este geloasa pe el si-i poarta pica de cand a udat o floare Angelo, in locul eiAsta a fost in ziua Invierii iar de atunci asta este comportamentul ei.

Cu socrii m-am enervat aseara, i-am dat cadoul lui Angelo aseara dupa ce ne-am intors de la magazin. M-am gandit ca dimineata cand se scoala nu este giorgos, dupa masa cand il ia Giorgos, nu sant eu, de ce sa astepte pana seara sa primeasca cadoul? Nu e logic si normal ca l-am dat aseara impreuna? Aia nici macar nu s-au bucurat pt Angelo cand a deschis cadoul, socra-miu o mutra acra si suparata, soacra-mea nu a comentat nimic Si-i mai spunea socra-miu lui Giorgos ca " nu stii ce fel de om este? " Se referea la mine.

fug sa ma imbrac, revin pe seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

MIHA LA MULTI ASI TIE, MAMI!!!! SA FII SANATOSA SI SA FII IUBITA DE CEI DRAGI!!!

MARAKI, LA MULTI ANI LUI ANGELOS!!!!! SANATATE SI LUI SI VOUA SI SA AIBA PARTE DE MULTE BUCURII!!!!

marakina sa stapnaeasca sanatos angelos PSP ...si sebi isi doreste fff mult PSP SONY, mereu cand mergem la diverta se uita la el in vitrina...spera sa il aduca Moshul....eeee, ar vrea si edi, dar asta-i partea a doua....


cat priveste comportamentul verisoraei, eu pot sa zic ca vina revine parintilor care-i tolereaza astfel de gesturi, ea este copil si nu stie, nu-si da seama ca nu e frumos...etc....

altfel, se simte din scris ca esti plina de energie...spor in continuare!!! felicitari pentru noul job, ca nu am apucat sa-ti zic!!!! cum e robert in italia? s-a adaptat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Razvan Gabriel, Miha, Angelos, Bianca si Gabi
Sa ne traiti cu numele, sa fiti sanatosi si fericiti toata viata!

si de la mine!
acum am ajuns la comp, dar azi a fost prima zi de sala....50 min. cyrcling si 25 ABS, un dus rapid si acasa.
Maine am power fit de la 9:30...habar n-am cu ce se mananca, trebuie sa ma uit la ei pe site.

Edi are muci...again....si eu innebunesc....caci ii sunt sus si nu iasa cand isi sufla nasul. asa ca azi noapte la 1:30 ii aspiram nasucul si el urla de cred ca tot blocul l-a auzit. Pe urma s-a putut odihni cum trebuie....dar nu stiu ce va face azi la gradi si cum va dormi la pranz, daca ii va fi tot infundat.

Bumbi ai uitat deja cum e sa locuiesti in ap. din blocuri vechi?.bine ca v-ati simtit ok acasa si ati stat in familie mult...spatiul nu conteaza.
Dia cum esti? d 2 luni sunteti racite? of...sa scapati odata cu bine!
Cosmi eu am 3 ani vechime in invatamant si deful dat. atat....am colege care au si gradul 2 dat...dar parca ziceau in vara ca nu iau mai mult de 9 milioane...daca bine retin.
ce program scurt? daca vii acasa si faci hartogarii? si in plus nu ai toate vacantele libere...tot se merge la scoala/gradi. si eu m-as duce tot pt timpul liber, dar parca sa-mi dau jumate de salar pe motorina...nu-mi prea vine. Copiii oricum, sunt la gradi pana la ora 17. asa ca pana atunci as putea munci in alta parte...pe ceva banuti mai multi.
numai sa gasesc ceva...ca nimic nu se intrevede. chiar vb. cu o tipa de la o firma de recrutare si mi-a zis ca n-are nimic de doamne ajuta in baza de date. Are CV-ul meu, dar sa astept....pana cand????
Iuliana cu urechea e ok...ia tratament acum 7 zile...remediu homeopat. nu mai curge, nu-l mai doare. sa vedem ce se intampla cu mucii astia, caci de la ei pleaca totul.
Maraki super cadou a primit Angelos. aoleu ce caracter pe nepoata, dar si parintii sunt de vina ca nu intervin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

mai nenica...toti spiridusii vor PSP???
si Matei si-ar dori, dar parca nu prea ma trage ata sa ii cumpar....
Bumbi, da tu nu tot la bloc stai?
GIO, deci mergi la sala?
Bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

o-ho-hooo ioana, da' bagi, nu gluma...vei merge in fiecare zi la sala? f bine faci, sportul iti ridica tonusul si nu poate decat sa-ti prinda bine si fizic

sanatate multa lui edi!!! sa-i treaca repede durerea buclucasa!!! si noi mai bagam aspiratorul pe la ore nocturne....

toanca, ba da , stau tot la bloc....era vorba de spatiu, nu de altceva....



Mergi la inceput