Strugurasi de sept-oct 2011 **02**

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Seara buna

daaa,e foarte cumintel,acuma s avedem Sei daca s-o schimba dupa vaccin, sper sa nu

Oanaiasi, ia-te de mana cu mine,si eu sunt meteosensibiloasa rau,cand e vremea as ainchisa, mi-e si rau,de la presiunea atm cred, sau idn piticii mei ; noi avem 22 grade, si am obs ca daca ii mai pun ceva pe el,ca mie mi se apre uneori racoare, imi transpira,dar e dupa copil,cum ii e lui bine

Sei, noi inca putem folosi landoul, dar nu o sa mai fie bun mult timp, si scaun inca nu am cump...dar nu au si ele vreun sistem sa reglezi scaunelul mai plat???

Lali, foarte tare Paul, pai na,baiat destept, a zis el ca face o treaba buna,de ce sa bea oamenii mari atata vin, oh sarmana de tine, sa planga doi bebe in acelasi timp..eroina

Simmo, wow,ce frumos, cu trei babies...si cu doi e frumos, da' cu trei e vis

Oana, super vesti de la dr

Didianana, uff,pai nu te mai certa, las-l in pace, ignora tot ce te deranjeaza de langa tine (( eu vb,ca imi p.... ochii don orice)

fetele, va pup pe toate,si pe bebei, noapte buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

am uitat sa va spun ca am fost la dr la control de doua luni: are 59 cm si 5,400 kg, cred ca e bine, nu? adik intr-o luna a pus 900 gr si a crescut 4 cm, am baiat mare maiii

Si am facut vaccin, unu intr-un picior,altul in celalalt, mi-a zis s aii dau nurofen 2,5 ml,sa nu faca febra preventiv, a plans un pic,dar s-a oprit repede dragul de el, si vad ca pana acum nu a ofst agitat

Noapte bna dragi copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Buna seara mamici, eu fac ce fac si tot nu apuc sa intru cat de mult as vrea pe forum si de maine mergem acasa si se termina relaxarea mea la mama. Lena ce dragut din partea sotului tau ca face mancare si calca bv lui.
Loredana noi nu am avut problema asta, din contra bebica mea e constipata, ne chinuim cu supozitoare, dar ma gandeam ca poate daca ai manca tu mancaruri care strang la stomac ar ajuta-o si pe ea, orez, ceai de menta, chestii din astea.
Fetelor vroiam sa va intreb daca cumva gresesc cu ceva: eu nu ma mulg, m-am muls cu greu o perioada iar acum ii dau sa manace o data la 3 ore dint-un singur san si se satura iar celalat il las as nu il mulg si ii dau din el masa urmatoare, nu se intareste f tare sa ma deranjeze, eu nici macar nu port sutien in casa pt ca nu imi curg asa din senin sanii. Vroiam sa va intreb daca e ok asa, sau trebuie sa mulg ca sa sporesc tot timpul productia.
Zubi ce program frumos are bb tau, bebica mea ziua doarme cam de doua ori cate o ora si un pic si atat, nu stiu de unde are atata energie de nu doarme, dar noaptea doarme bine, chiar daca se trezeste sa pape la 2, la 5 si la 7, papa repede si dupa aia iar somnic.
Va pe toate, sa aveti o noapte linistita, fara colici.


Cel mai mult in viata imi doresc un spatiu in care sa-mi astern gandurile, barbatul iubit alaturi de care sa-mi astern noptile si un copil in care sa-mi astern viitorul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns david_lucian spune:

Salutare!
Am nascut si eu un "strugurel" (29.09.2011), i-am pus numele GABRIEL si sambata il increstinam :)
Incerc sa imi fac timp sa citesc si sa scriu aici pentru ca am nevoie de sfaturi de la mamici, eu fiind novice.
La multi ani si multa sanatate tuturor sarbatoritilor de azi, mamici, tatici si pitici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

FAC CAP NOU ..


Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salut

Oanab aceiasi dilema am avuto si e cu sanii. In final dupa ce m-am chinuit storcandu-i am hotarat sa num-ai fac asta. ii storceam pt k majoritatea imi spuneau ca o sa fac mastita si sau o sapierd laptele. in final decizia logica sustinuta de cateva mamici care au alaptat fara sa piarda laptel m-a convins (doar detensionez daca e cazul). situatia la mine e acum la fel ca latine. o hranesc dintr-un san si pana la urmatoarea masa celalalt e destul de tare. scuze de greseli. scriu de pe kindle si e mai greu.

azi facem o lunita. acus mergem la plimbare si sa cumparam tortulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

Cap nou ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

off..ce am mai urlat azi
niciodata nu a plans asa isteric in timpul zilei
eu m am resemnat , nu scapam de colicii astia nemernici pana la 6 luni

avem vreo fata din Germania ?
mi a adus sora mea de acolo Lefax , vad ca contine tot simeticona , o sa i dau si din asta ca nu mai stiu ce sa i fac
am cumparat si Protectis , il am la frigi , inca nu i am dat
ma termina cand il vad in ce hal se chinuie

lena , bravoo pt asa bilant frumos

marryan dar si tu ai facut cezariana , nu ?
daca ramai acum gravi , ce se intampla , nu e prea devreme ?
ai vb cu dr despre asta ?

oana , bafta la dr

al cui este albumul raducu de pe grup ?

_


bb T. 28.08.2011





al meu e albumul. M-am grabit repede,repede sa postez si eu poze

It's a boy !!!

Mergi la inceput