Strugurasi de sept-oct 2011 **02**

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ne am intors de la doctor...mi a mai venit inima la loc. ne a zis clar sa asteptam, fara tratament , fara laser. creeca se va remite spontan.oricum pana la un an nu ii facem nimic.ma simt mai linistita acum. sper sa inceapa sa se duca singurel sa nu mai trebuiasca sa ii facem nimic.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

fetelor am nevoie de ajutor. am pierdut sirul zilelor de cand are bibi numai scaune apa cam 2 pe zi lucru care nu a ingrijorat-o pe pediatra, analize la scaun si pipi ok, dar nu prea creste in greutate - la diferenta de 2 saptamani avea cam 200 g luate, iar eu am sanii din ce in ce mai goi. plange si mult mai mult in ultima vreme din senin si nu sunt colici. nu stiu ce sa faccccccccc, nu vreau sa ii dai lapte praf dar ce sa fac?? am imprumutat un cantar si am cantarit-o inainte si dupa si era diferenta de 30g. innebunesc!!!!!!!



Calendare personalzate pentru bebelusi! http://primulmeucalendar.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

fetelor am nevoie de ajutor. am pierdut sirul zilelor de cand are bibi numai scaune apa cam 2 pe zi lucru care nu a ingrijorat-o pe pediatra, analize la scaun si pipi ok, dar nu prea creste in greutate - la diferenta de 2 saptamani avea cam 200 g luate, iar eu am sanii din ce in ce mai goi. plange si mult mai mult in ultima vreme din senin si nu sunt colici. nu stiu ce sa faccccccccc, nu vreau sa ii dai lapte praf dar ce sa fac?? am imprumutat un cantar si am cantarit-o inainte si dupa si era diferenta de 30g. innebunesc!!!!!!!

Lori fericita mamica de MARA ( 20.08.2011 ora 14:25 ! )

Calendare personalzate pentru bebelusi! http://primulmeucalendar.blogspot.com/


Lore baga ceaiurui de lactatie, mancare mai consistenta, supe multe.. si stat la titi mult..
ai cantarit-o dupa o masa sau mai multe? de era doar o masa, poate a supt doar de sete.. mai vezi si la alte mese..

Poate iti da si Ionela un sfat..




Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Ne am intors de la doctor...mi a mai venit inima la loc. ne a zis clar sa asteptam, fara tratament , fara laser. creeca se va remite spontan.oricum pana la un an nu ii facem nimic.ma simt mai linistita acum. sper sa inceapa sa se duca singurel sa nu mai trebuiasca sa ii facem nimic.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



Doamne ajuta Oana, ma bucur tare ca nu e nevoie de nimik, decat rabdare

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

plaaang m-am certat cu sotu si apoi am facut si febra.Stau cu masca pe fata si ma rog sa nu ia Luca..Maine avem treaba si tre sa il plimbam cu noi..offff

34+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui didianana

plaaang m-am certat cu sotu si apoi am facut si febra.Stau cu masca pe fata si ma rog sa nu ia Luca..Maine avem treaba si tre sa il plimbam cu noi..offff

34+ si mamica fericita de 3+ anisori




Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Fetelor noi avem o problemuta... scoica ne cam strange iar in scaun de masina nu putem inca sta ( desi scaunul e 0+ mi-i se pare prea "in fund").. ce sa fac?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Ola ... eu zic k nu instalezi bine scaunul pt masina... Daca e tip scoicuta se instaleaza cu fata la luneta masini adik copilul se uita in spate... iar centura se trece prin gaicuta speciala din spatele scoicuteisi laterale... Sa incerci asa...Si va sta comd si foarte bine pana la 4h max

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:


Ca tot vb de plimbarik noi am ajuns sa ii scoatem cam 2h pe zi in care dorm ca ingerasii iar cd intram in casa si dau cu nasucul de caldura se trezesc instant... Spune.am eu ieri k e posibil sa fi trecut de faza cu colicii dar azinoapte am avut asa o repriza de scarmocit cu scremut intens si inrosit la fata cam de la 3am la 4am si intr.un final au adormit pe mine pana la 8 am... Abia astept sa terminam cu colicii k mor de oftica k nu le pot face nimik sa ii ajut si vd cum se chinuie de durere de nu vor nici leganati nici in brate nimik.
Ac bebi nostri dorm unul langa altul parca se imbratiseaza, se iubesc mult si pe la 10.30 pm se trezesc pt papica

Foarte frumoase pozicile cu bebelusii...Va pupacim

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna.
Sei noi avem 1-2 scaune pe zi, dar am trecut si noi prin perioada cand faceam la 4-5 zile si dintr-o data ne-am reglat. Mie nu-mi tasnesc sanii cum spuneti voi decat atunci cand vine valul ala.O sa-mi cumpar si eu chimen sa vad daca e vreun rezultat.Programul nostru de somn e haotic ziua.
Seara adoarme in jur de ora 11...........si doarme pana la 4-5 cateodata si 6 cand suge iar si mai doarme ( dar numai cu foieli si zgomote) pana la 7-8, apoi atipeste in cursul zilei fara un program .Dar doarme numai in brate la mine.............in general ziua doarme, sta treaza numai si numai in brate .

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Camady, Eva are program cam ca Maitza mea :). Noi adormim doar la tzitzi , in brate in cazuri extreme, doar de 2-3 ori de cand s-a nascut

Mergi la inceput