Strugurasi de sept-oct 2011 **02**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Jade, eu iau Pharmatex. Mi-a mers f bine cu ele. La inceput pana te obisnuiesti poate e mai ciudat pt ca trebuie inroduse cu 10-25 minute inainte dar cu timpul te obisnuiesti Eu am renuntat demult la anticonceptionale si am trecut pe ovule. Cand am hotarat sa facem copii nu m-am mai protejat si in scurt timp a aparut minunea

Medicul meu mi-a zis ca cea mai buna protectie o ofera pilulele, nu era super pro ovule dar nu vreau sa mai iau pilule (am luat acum multi ani). Ar fi clar si prezervatinul dar...mai bine nu
Eu as fi mers la Baby Boom dar nu sunt momentan in bucuresti.

Mersi mult lai, ce caut si eu pe net :), ma tenteaza tare ca eu nu alaptez f comod, simt ca-mi lipseste o perna sub micut iar cu perna normala nu-mi merge bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

pinkysor merci pt raspuns
o sa studiez problema

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Off,!
Ce ma bucur sa va gasesc aici!
Nu am mai intrat de ceva timp si am crezut ca v-am pierdut ! nu va gaseam la odisee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, parca e mai bine. Vine luni pediatru la vizita de o luna si o sa vedem.
Dau cu apa termala, am dat o data si cu laptic de-al meu.
Eu nu reusesc sa dac nimic cu pitica mea, daca nu doarme mananca, daca nu mananca doarme, dar de dormit doarme foarte putin :(

Tare e dulce Elena, imi plac buburuzele ei.


Jade, bb T e super cool , e atat de frumusel si are niste outfit-uri superbe.

Am cantarit-o ieri a luat deja un kg de la greutatea la iesirea din maternitate si 6cm (la cm nu sunt sigura dak e corect), dar simt ca e mai lunga in maternitate ii tineam mana sub fund la alaptat fara probleme, dar acum ajung pana la fund :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade.. ne vedem la urmatoarea odisee impreuna cu oana? voi cand o vreti pe bblusa T ?sau vreti t2?
si noi chelim de numa, suntem ca Basescu .. cu chelia pe frunte

Lena.. multumim .. si ei ii plac buburuzele ei..
Bravo pt crestere , fete mari si frumoase...vrem poze calde

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Jade, trebuie sa astept 2 ani. pe langa cezariana eu am si miomectomia pe uter si nu as vrea sa ma risc inaine de 2 ani. daca o fi sa se intample nu fac intrerupere sub nicio forma.

Sei, hai ca ar fi super cool sa ne sincronizam la mare arta.

eu mai vreau o fetita, dar de o fi baiat ca tudorica de jade il vreau, brunet ,cu pielea curata si buze senzuale.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Am uitat sa va zic: luni merg la dermatolog cu printesa. ma rog la doamne doamne sa imi zica medicul ca se poate rezolva cu laser si ca nu raman cicatrici. tare fericita as mai fi!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Cu placere Jade

Zubi, asa e trebuie sa le introduci inainte
Uite aici despre ele: http://www.cerecomand.ro/sanatate-frumusete/pharmatex-ovule/ pretul nu e 40 ca pe site e 25. Am vbcu doctorul si mi-a zis ca sunt ok in alaptare, poate sa vb si tu cu dr tau sa vezi ce-ti zice.
Eu am mai luat unele Contracept M si tot bine mi-a mers.

Acum, dupa nastere, eu inca nu le-am testat... am emotii ( nu din cauza lor...)

Fetelor eu imi mai doresc un bebe si repede repejor Eu cred ca e bine sa nu fie diferenta prea mare intre frati Nu am vorbit cu sotul inca dar un an as mai sta, as vrea sa si lucrez putin si apoi sa ne punem pe treaba

Apropo, voi v-ati depus doarul pt indemnizatie? sunt total paralela... trebuie sa vad ce trebuie sa fac



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

M-am uitat la poze

Uau ce bebelasi draguti!!!

Jade, e super puiul tau! Mi se pare mie sau seamana bine cu tine?

Seidana, ai o minunatie de fetita, ce vorbesti tu acolo ca e grasuna? E super!!!

Inezluiza ce mutrita face fetita in poza cu tortul, e foarte draguta!

May, ce frumos sta ea acolo in centrul de jucarii!

Hellena, ce frumos rade puiul tau se vede ca-i fericit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

lai, am vazut pe net pernele Bobby, asa ceva ma gandeam sa-mi iau. vad ca my brest friend e mai rigida dar nu cred ca gasesc ceva asemanator pe aici, trebuie sa caut

Mergi la inceput