Strugurasi de sept-oct 2011 **02**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana.. cand scapa titiul din gura pe 5 canale tasneste dintr-un san, pe altu din 2-3... si eu o fac fleoasca .. si si eu sunt cu tampoane mereu, la sanul "defect" folosesc cam 2 tampoane pe zi, la celalalt 1 la 2 zile..

Lena
.. si Ela tipa pana ajungem in fata usii , apoi sta cuminte .. noi am stat 1 h, de la 10 45 la 11 45, de atunci doarme.. da insa semne de trezire.. insa pe la 15 30 -16.00 o luam iara la galop.. Mai nou sta in carucior si se uita la mine, eu ii povestesc si ea rade...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ma duc sa pregatesc printesa sa plecam si noi.

revin mai tarziu

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

mikka pup si mie mi-a fost dor de voi
Marryaneu zic sa cauti la punga ca si condiment.Ma gandesc ca se foloseste si acolo in mancare, pe covrigi sau pe saratele, nu?
Azi noapte de la 4 am dormit cu mami in pat

34+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Citat:
citat din mesajul lui marryan


Lena 50 min stati aafara? eu nici 10 ca lumea nu stau ca plinge intruna....off mii asa de ciuda ca nu pot sta cu ea afara mai mult cit e vremea frumoasa....

Daca nu e cu deranj as cumpara 5 cutii, e ok pentru tine, daca nu iam cite poti si sa mi scrii numarul de tel a parintilor ca sa ne intilnim

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011




Dupa 50metri a tacut... acum era frig, dar cand e soare stam si 1h30min :). Azi am stat cam o ora :)
Sigur iti cumpar 5 cutii.
Iti dau atunci mai aproape numarul de tel.
Trimit PM cu id-ul meu de mess


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



astept PM

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui didianana

mikka pup si mie mi-a fost dor de voi
Marryaneu zic sa cauti la punga ca si condiment.Ma gandesc ca se foloseste si acolo in mancare, pe covrigi sau pe saratele, nu?
Azi noapte de la 4 am dormit cu mami in pat

34+ si mamica fericita de 3+ anisori



ma sunat sotu acum ca era intrun Mall si mi a zis ca se contine in ceaiurile GREENFIELD, dar eu vreau curat sa l beau fara alta compozitie, LenaC o sa mi cumpere si o sa mi trimita asa ca sunt fericita acum, multumesc mult

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor noi avem o problemuta... scoica ne cam strange iar in scaun de masina nu putem inca sta ( desi scaunul e 0+ mi-i se pare prea "in fund").. ce sa fac?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Am revenit ...

Copilasii dorm , eu acum am terminat de spalat pe jos ,si trebuie sa fac curat in balcon...De ce? Pai cum stateam eu cuminte cu tzitzi in gurita la Teodora ,ma gandeam ca PAul doarme deja,pe canapeaua din bucatarie,de nu mai vine la somnic... Si il aud ca zice "gataaa"... Ei bine,cu inima mica m-am dus sa vad ce e gata. Ce credeti ca era gata? Bagase cam o cana de pulbere de glet in damingeana mea cu vin de la tara,erau cam 6-7 litri de vin in ea. Ma pufnea si rasul si nervii ,am ales sa rad,sa arunc vinul si sa ma intreb cum naiba a desfacut dopul damingenei,ca gletul stiu cine l-a lasat desfacut...


Oana si la mine tasneste , imi mai bat joc de sot uneori ,ca sta si se uita cum suge fata,cu o moaca , si il stropesc pe fatza,si pe Paul l-am mai stropit.
Hayat mie mi-ar placea tare mult sa facem ceva gen tablouas cu strugurasii toti,si cei de pe grup si cei care nu sunt pe grup. Uitasem ca tu te ocupi cu assa ceva . Eu una as vrea ,dar a mea nu prea e chelioasa,mai degraba punk-ista...
Hellena eu sunt fan sling/wrap si alte de astea,marsupiul nu imi place ,nu stiu de ce exact. Principiul ar trebui sa fie acelasi ca la wrap,nu inteleg de ce nu este sustinut tot spatele si in el... Oricum , mai multe persoane sunt de acord cu wrap/sling decat cu marsupiul, dar si in ele, pus copilul corect .

Iar revin, sa termin si balconul...

Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Fetelor noi avem o problemuta... scoica ne cam strange iar in scaun de masina nu putem inca sta ( desi scaunul e 0+ mi-i se pare prea "in fund").. ce sa fac?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)



Sei si mie imi pare la scaunele de masina ca bebeii stau prea in fund, dar noi ii punem un scutecel de desubt asa ne deplasam nici cum in brate

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ziua buna fetelor

Vorbeati despre programul bebeilor.
A mea ghinduta se trezeste la 5 sa pape apoi doarme si se trezeste la 9-9,30 sa pape apoi mai gangurim mai radem si la 11 iar doarme pana la 12-12,30 cand papam apoi iar doarme si ne trezim la 4-4,30 ca sa papam si iar ne culcam si ne trezim la 7-7,30 sa papam apoi cu chiu cu vai o fac sa stea treaza pana la 8 cand ii fac baita apoi papam putin si stam treze pana la 10 cand ne culcam si ne trezim la 1 -1,30 ca sa mancam apoi iar ne culcam si ne trezim la 4-5 sa papam si tot asa.





Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetelor pentru ce este bun ceaiul de chimen?


lali pentru Paul cel nazdravan si Teodora

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput