Strugurasi de sept-oct 2011 **02**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Zubi ce cuminte e Ayu... sper sa nu se schimbe dupa vaccin ( la Ela mea ala a fost mom cu schimbatul programului de somn )

Simmo... ce drag imi e cand vad cum scri de cele 3 comori.. cred ca esti mega implinita

Klau
insista sa ii dai mereu sanul cu probleme la supt , pana se desfunda canalul, comprese cu apa calda inainte de supt, incearca sa te mulgi cu pompa sau mana , si masaj usor in zona durerosa...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui marryan

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Bilant de o luna
+7cm, adica 57
+1200gr, adica 3900

Totul e foarte bine, doar tb sa stam mai mult pe spate k avem capul lunguiet .
Mi-a explicat despre schemele de vaccin, zicea de Prevenar... voi l-ati facut pe asta?

PS: Marryan, socrii mei vin vineri in Iasi si duminica inapoi in Chisinau, daca vrei si nu e prea tarziu pentru tine iti cumpar eu ceai :) si trimit prin ei. Ei stau in Ciocana.
Sa imi spui cat vrei.
Daca reusesc trec la o farmacie in plimbare sa vad cat costa.

Multumesc pentru raspuns fetelor. Am citit pe diagonala ca trebuie sa fug la plimbare
k dac se trezeste buburuza e scandal afara





Lena serios, vreau ceai de chimen curat.... ca la chisinau nu gasesc. Iti multumesc tare mult banii sa le dau parintilor cind vin la Iasi sau la chisinau? ceai as vrea sa fie in granule, frunze... te pup

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011




Uite din asta am gasit http://www.shopmania.ro/produse-naturiste-diverse/p-ceai-chimion-50-gr-fares-9144180

Scrie ceai de chimion, dar e acelasi cu chimenul asa a zis farmacista. e 3,5 ron. Le dai cand iti dau ceaiul. Cate cutii vrei?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Multumesc Sei, Marryan... da am crescut foarte bine :), desi pediatra a spus ceva de genu... crezi ca la maternitate o masoara k lumea... ceva de genu k e posibil sa fi avut mai mult de 50cm la nastere. e posibil k o salopetica cu care am scoso din maternitate am imbracato chiar azi si ii este ok, cu siguranta nu era cu 7 cm mai mica atunci, pentru ca nu inota in ea... era doar putin mare :)

Acum am inceput sa fac papica, sper sa reusesc sa pap pana se trezeste
Am iesit afara cu scandal, dar dupa 50m de mers am adormit si am fost cumintele :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ola ,

Am intrat sa va salut si eu pe ziua de azi.

E urat tare afara si ma enerveaza ca imi da o stare de nervi de numa'....

Voua va tasneste laptele din tzatzuri?. Cand lasa asta mica sanul cateodata tasneste de o fac toata pe fata si cap numa lapte. azi am udat si lenjeria de pe pat.

Nu mai stiu cine zicea ca e cald in casa. Si eu am 25 de grade ...mie la 21-22 mi-e frig. Stiu ca e bine sa fie temperatura mai scazuta ...daca observ ca nu ii convine ceva fetei am zis ca o mai scad si eu ...dar cu maxim 2 grade.

Ieri am fost la biserica si am impartasit si noi printesa ...nu i-a placut vinul deloc ...mai mult a inceput sa planga de m-a scos afara din biserica. Am dus si niste hainute uzate acolo poate gaseste preotul o mamica saraca sa le dea. M-am simtit asa de bine ca le-am dus acolo...poate o mai avea nevoie vreun copilas de hainute, ca eu am tot primit de pe la prieteni si erau asa multe...

mai voiam sa mai zic ceva dar nu mai stiu ce...

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Oana, la mine nu tasneste, dar permanent sunt pline tampoanele de san.
Lasa k ii facei tratament cu lapte :P
La noi sunt 23 grade... am inceput cu 24 si am scazut la 23. La baita 25, 26

Tare dragut din partea ta ca ai dat hainute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Multumesc Sei, Marryan... da am crescut foarte bine :), desi pediatra a spus ceva de genu... crezi ca la maternitate o masoara k lumea... ceva de genu k e posibil sa fi avut mai mult de 50cm la nastere. e posibil k o salopetica cu care am scoso din maternitate am imbracato chiar azi si ii este ok, cu siguranta nu era cu 7 cm mai mica atunci, pentru ca nu inota in ea... era doar putin mare :)

Acum am inceput sa fac papica, sper sa reusesc sa pap pana se trezeste
Am iesit afara cu scandal, dar dupa 50m de mers am adormit si am fost cumintele :)


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Lena 50 min stati aafara? eu nici 10 ca lumea nu stau ca plinge intruna....off mii asa de ciuda ca nu pot sta cu ea afara mai mult cit e vremea frumoasa....

Daca nu e cu deranj as cumpara 5 cutii, e ok pentru tine, daca nu iam cite poti si sa mi scrii numarul de tel a parintilor ca sa ne intilnim

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Oana, la mine nu tasneste, dar permanent sunt pline tampoanele de san.
Lasa k ii facei tratament cu lapte :P
La noi sunt 23 grade... am inceput cu 24 si am scazut la 23. La baita 25, 26

Tare dragut din partea ta ca ai dat hainute


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



la mine zici ca e fantana arteziana ...e jet si in sus pleaca

le am dus la biserica de la maternitate...am fost sigura ca preotul o sa gaseasca sa le dea...decat sa le fi tunut eu in pod de-aiurea.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Ola ,

Am intrat sa va salut si eu pe ziua de azi.

E urat tare afara si ma enerveaza ca imi da o stare de nervi de numa'....

Voua va tasneste laptele din tzatzuri?. Cand lasa asta mica sanul cateodata tasneste de o fac toata pe fata si cap numa lapte. azi am udat si lenjeria de pe pat.

Nu mai stiu cine zicea ca e cald in casa. Si eu am 25 de grade ...mie la 21-22 mi-e frig. Stiu ca e bine sa fie temperatura mai scazuta ...daca observ ca nu ii convine ceva fetei am zis ca o mai scad si eu ...dar cu maxim 2 grade.

Ieri am fost la biserica si am impartasit si noi printesa ...nu i-a placut vinul deloc ...mai mult a inceput sa planga de m-a scos afara din biserica. Am dus si niste hainute uzate acolo poate gaseste preotul o mamica saraca sa le dea. M-am simtit asa de bine ca le-am dus acolo...poate o mai avea nevoie vreun copilas de hainute, ca eu am tot primit de pe la prieteni si erau asa multe...

mai voiam sa mai zic ceva dar nu mai stiu ce...

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



oana la mine tisnea la inceput...dar a trecut repede eu nu folosesc tampoane pu sini, am cutia intreaga noua, eu ii dadeam mai des sa pape si asa mi a trecut nustiu daca e asa sau nu

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

buna-ziua si spun din start:scuze, in primul rand ca dau buzna(nu-i frumos)si in al doilea rand ca vin cu cersitul...

insa daca va plac fotografiile noastre, va rog votati-ne accesand link-ul pus la semnatura...

multumim!


Prezenti in concurs , un vot va rugam:www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=19" target="_blank">AICI pentru fotografiile my1 si my2.

Va multumim tuturor!




27+
AMR:13 saptamani

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui marryan


Lena 50 min stati aafara? eu nici 10 ca lumea nu stau ca plinge intruna....off mii asa de ciuda ca nu pot sta cu ea afara mai mult cit e vremea frumoasa....

Daca nu e cu deranj as cumpara 5 cutii, e ok pentru tine, daca nu iam cite poti si sa mi scrii numarul de tel a parintilor ca sa ne intilnim

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011




Dupa 50metri a tacut... acum era frig, dar cand e soare stam si 1h30min :). Azi am stat cam o ora :)
Sigur iti cumpar 5 cutii.
Iti dau atunci mai aproape numarul de tel.
Trimit PM cu id-ul meu de mess

Mergi la inceput