Strugurasi de sept-oct 2011 **02**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

zubi ai un baiat tare cumintel

may stiu ca tu alaptezi exclusiv, ma gandeam ca ziua ii mai dai bibe cu laptic de la tine si asa papa mai mult si ii tine mai mult de foame, de aia are asa program fain. A mea e tare lenevuta, cred ca de aia e asa grasuta, suge putin si des, ziua din ora in ora papa. Ma batea si pe mine gandul sa ii dau laptele meu cu bibe , poate haleste mai mult asa si nu mai sta toata ziua mufata insa nu il ia deloc. Cred ca o sa caut tetina din latex si poate o pacalesc, pe silicon nu pune gura neam.Singura suzeta pe care o accepta in gura cateva minute e din latex.
Sper din suflet sa fi scapat bebelina ta de icter.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

bine v-am gasit si azi...
n-am mai intrat vreo 2 zile, dar am reusit sa citesc un pic in urma...

sei, multumim frumos! suntem si noi pe prima pagina!

lali, multumim! si noua ne-a placut mult numele Adiel, dar sa stii ca am intampinat probleme la primarie, cand am facut certificatul; d-na de-acolo incerca sa-l convigda pe sotul meu sa aleaga alt nume ca cica "ce nume-i asta, Adiel? n-are prestanta? cand o fi mare e caraghios sa-l strige cineva dl. Adiel..." - auzi la ea... dar n-a avut cu cine discuta - sotul meu era hotarat - "p-asta il pui cucoana, cum zic eu!" - glumesc, nu i-a zis chiar asa, dar cam asta e ideea

ne intrebati cum ma descurc? pai, binisor zic eu; a fost mai greu la inceput pana ne-am acomodat putin, dar acum am intrat intr-un oarecare ritm...; e mai greu cand lipseste sotul, ca pleaca destul de des in afara, si raman chiar singura cu ei; dar reusim si atunci
Marcu merge la gradi pana la 12; Mady e cuminte, dar sta numai pe langa mine sau chiar peste mine - acum i-am facut de lucru cu niste creioane langa mine la birou ca sa ma lase sa scriu si eu mesajul ; iar Adiel e un bebelus linistit, un pic il mai necajeste si pe el burtica dar nu se pune - zic asta in comparatie cu Marcu - el a fost catastrofa la capitolul colici...
gata, Mady nu mai sta doar langa mine, mi s-a pus in brate... dau send pana nu apasa ea pe-aici ceva




Invitatii evenimente, felicitari, decoratii craciun - manuale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mikka, a, da, daca doarme ca valiza si in vreo 30 de minute vad ca mai mult doarme decat suge, ii bag biba in gura sa o satur. altfel, probabil ca la fele ar face si a mea, ar suge din ora in ora.
eu tot sper ca daca ii trece icterul sa fie mai vioaie la masa si sa nu mai trebuiasca sa fac asta. am avut vreo 3 zile in care n-am bagat deloc pompa. a supt cu voinicie la fiecare masa din amandoi sanii fix la 3 ore.
dar cum o minune nu tine mai mult de trei zile... ieri mi-a facut show la fiecare masa cu crize de isterie la vederea sanului dupa doar 10 min de supt. asa ca am bagat biba in functiune...

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza


azi noapte la ora 1 ma durea un san rau de tot. Am zis ca e prea plin, l-am hranit pe bebe. Dar.... mi s-au infundat canalele. Acum ma chinui de 2 ore cu carpe calde, muls cu pompa si inca nu a trecut. Am pe san o zona dureroasa si tare. In cat timp trece? Mai sunt si alte remedii???



trebuie sa-l golesti cat mai des posibil, cu mana sau alaptat, pentru ca altfel se ajunge foarte repede la inflamatie (eu sunt patita)
sanatate multa!


Invitatii evenimente, felicitari, decoratii craciun - manuale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Bilant de o luna
+7cm, adica 57
+1200gr, adica 3900

Totul e foarte bine, doar tb sa stam mai mult pe spate k avem capul lunguiet .
Mi-a explicat despre schemele de vaccin, zicea de Prevenar... voi l-ati facut pe asta?

PS: Marryan, socrii mei vin vineri in Iasi si duminica inapoi in Chisinau, daca vrei si nu e prea tarziu pentru tine iti cumpar eu ceai :) si trimit prin ei. Ei stau in Ciocana.
Sa imi spui cat vrei.
Daca reusesc trec la o farmacie in plimbare sa vad cat costa.

Multumesc pentru raspuns fetelor. Am citit pe diagonala ca trebuie sa fug la plimbare
k dac se trezeste buburuza e scandal afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Bilant de o luna
+7cm, adica 57
+1200gr, adica 3900

Totul e foarte bine, doar tb sa stam mai mult pe spate k avem capul lunguiet .
Mi-a explicat despre schemele de vaccin, zicea de Prevenar... voi l-ati facut pe asta?

PS: Marryan, socrii mei vin vineri in Iasi si duminica inapoi in Chisinau, daca vrei si nu e prea tarziu pentru tine iti cumpar eu ceai :) si trimit prin ei. Ei stau in Ciocana.
Sa imi spui cat vrei.
Daca reusesc trec la o farmacie in plimbare sa vad cat costa.

Multumesc pentru raspuns fetelor. Am citit pe diagonala ca trebuie sa fug la plimbare
k dac se trezeste buburuza e scandal afara


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011




Lena serios, vreau ceai de chimen curat.... ca la chisinau nu gasesc. Iti multumesc tare mult banii sa le dau parintilor cind vin la Iasi sau la chisinau? ceai as vrea sa fie in granule, frunze... te pup

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

fetelor pitika mea doarme, iar eu profit de forumeala...am intrat abia acum pr grup vu poze...admir bebelusii nostri...ce sa va zic ca sunt foarte frumosi si baietii si fetitele, avem niste comori dulci dulci nu imi pot lua ochii de la ei....imi doresc inca copii chiar daca e greu....dar sunt asa de dulci si gingasi care mai de care...ce ziceti am facut noi toate o treaba buna de am nascut asa frumosi bebelusi

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Bilant de o luna
+7cm, adica 57
+1200gr, adica 3900

Totul e foarte bine, doar tb sa stam mai mult pe spate k avem capul lunguiet .


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Lena felicitari petru rezultate bune ati crescut nu saga in prima luna...e clar Maia va fi fotomodel bravo!

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

bau bau....nu e nimeni?

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Marryan .. ceaiul il faci tu din boabe.. 80 gr seminte/boabe sunt cam 4,5 lei la plafar, asta iti ajunge cam 2 sapt ..

Lena.. supperrr , ce mari sunteti... eu ma uitam aseara la pozele ei in prima luna si imi venea sa plang.. ce repede trece timpul...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput