Strugurasi de sept-oct 2011 **02**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinush4u spune:

neata fetele,

am dat si eu joi pe grupul de pe yahoo.cu acelasi nickname.

abia astept sa vad bebeii vostri.

o saptamana buna va doresc

Irinush4u 16+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Buna dimineata, fetelor!

Am facut(asa cu noaptea in cap) un frappe decof cu inghetata cu caramel si nuci pecan (yammi!!) Cine mai doreste?Cine mai serveste?

V-am citit din urma, dar nu am ajuns la zi...inca si sigur nu am retinut tot

Rach, multumesc ptr urarile de sf Dimitrie si felicitari ptr apartament Sa-l stapaniti bucurosi

May, noi avem aparat de aerosoli inca de la primul baietel. Ni se pare foarte util. Chit ca nu a racit prea mult Iannis, tot mi s-a parut o investitie buna aparatul.

Hayat, lui Ianni i-a trecut raceala, insa sambata dim am fost cu el sa-i ia sange-analizele date de dr endocrinolog. Cred ca in cele 15 min petrecute in cabinetul de recoltari am slabit 3 kg. Iannis a plans foarte mult, mai mult ptr ca era speriat nu de durere.Saracutul!
Acum e Dimitris cu niste mucisori, dar sper sa nu fie mai rau.
Cat despre frappe, abia astept sa vina primavara/vara sa ne vedem la o terasa cu copilasii la un pahar de frappe

Hellena, si Dimitris are aceeasi 'denivelare' de care povestesti tu. Dar dr a zis ca e normal sa fie asa.

Lena, eu nu i-am dat inca suzeta lui Dimitris si nici nu ma grabesc sa-i dau. Eu nu sunt fan-suzeta (fiecare cu fluturasii proprii), dar intre a-si suge mana/degetele si suzetat de departe prefer suzeta.

L-am crestinat si noi pe bebe ieri, pe 6nov. A fost ceva restrans, familia si cativa prieteni. Dimitris a fost tare linistit. Era ocupat sa doarma. A plans un picut ca a fost trezit din somn, apoi dupa ce l-a scos din apa si un pic pana l-a imbracat nasica. Apoi a adormit iar, era taaaare obosit, zici ca-l punem la munci grele

Ups...s-a trezit Dimitris.

Va pe toate si va doresc o saptamana cat mai placut si necolicioasa




mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata si de la noi.
Mikka o fi fata ta plangacoasa dar e asa grasunica.Cate kg.aveti?
Irinush nu am vazut pozele puse de tine.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinush4u spune:

pai...pot pune poze inainte sa primesc acceptul??

Irinush4u 16+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinush4u spune:

si dak da...cum??!?

Irinush4u 16+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

AAAAAa nu ai accept
Asteapta sa se trezeasca fetele : Seidana, lali

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Marryan .. in mag naturiste gasesti boabe de chimen, nu e ceai la plicuri... eu la 3-4 cani pun 2 lingurite.. ceaiul ajuta si la stimularea lactatiei..

Lena.. va descurcati... noi nu iubim suzi, e iach , am incercat dar nu ne place..

Didiana
... tu te bucuri pt 5h , eu ma plang ca sunt numai 5,,... , trebuie sa fiu mai indulgenta .. In rest cum sunteti?
Ps : vezi ca esti inca gravi in 34 s ...

Mikka.. da stiu cum e , si noi am mai tipat cu fata langa noi, decat o viata asa mai bine singura cu bb, i-am zis si se straduieste, si el isi iese rpd din fire, eu ma enervez ca el are viteza incet si f incet.. de ex dupa baie ma agit sa o imbrac repede pt ca avem scandal de foame + nervi, el se scarpina in fund si se uita la noi.. baita e mai mereu prilej de cearta : lui ii e frica sa o ia in brate in nu stiu ce pozitie, nu stie sa o imbrace sa nu o bruscheze etc , normal ca ne pierdem rabdarea , insa nu trebuie sa te enervezi/superi pana la lacrimi..
Copii sunt de multe feluri.. Mariuca are nevoie de mami acu mai mult... crezi ca Elena in afara noptii doarme sINGURA SAU IN PATUT? nuuuu.. o leagan ii cant, pun o perna pe picioarele mele si o leagan timp de 1 h, adik un somnic, in brate doarme, in patut sare de pe ace.. noroc ca imi doarme afara si prelungim somnul in carucior.. Noaptea doarme de la 21-la 3, de ;a 3-6 , si de cele mai multe ori atat.. la 6 ne scremem si plangem 1 h pt 2 basinute si nu mai adormim,

May.. dupa plimbare daca adoarme las-o sa isi termine somnul in carut.. la noi merge brici.. nici noi nu plangem decat de foame , somn sau durere.. daca e odihnita nu avem treaba, bratele nu le plange le cheama cu tipat.. ce carusel aveti?

Hellena.. marsupiu nu ! da wrap sau manduca 100 % da.. dr ped a tau e mai de varsta a 3-a ? te intreb pt ca cel putin parerea a 5 medici ped sau neonatologi stiu cu parere la wrap.. insa wrapul nu e echivalent cu marsupiu unde se forteaza coloana la bb, si pozitia lui ii haotica ..

Kora.. ce dezmaturi de frappe servesti.. iummm... Felicitari pt micul crestin

Irinush .. fetele sunt treze.. mergem sa te acceptam..

Camady
.. cum mai sunteti? tot frumoasa si cuminte e Eva?

se pare ca noi orice am face tot ne trezim la 3.. s-au dus noptile cu 8 h somn plin

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May .. ce dulce e Bea.. si ce gropita avem

Klau ce scumpi suntetiii

Andreea.. m-a fermecat strumful tau.. e asa mare si serios si frumosss.. si cu par mult.. nu cheliti?


Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

buna dimineata, relax si la mine timp de o cafea, nu cred ca prind mai mult pustiulica al meu face nani acum may draga mea, am citit ce mi-ai scris si te cred ca vrei sa-i dau doar san, si eu imi doresc mult, dar e imposibil, ptr ca face urat de tot; oricat i-as tine tata in gurita plange de ia foc, se invineteste de plans; ii dau lm si din biberon si la fel face, concluzia=nu se satura am vazut ca ati scris de "programul" bebeilor vostri, si noi ziua nu dormim mai deloc, doar cand il scot afara imi adorme de cum ies din scara si se trezeste cum intru in scara la intoarcere seara, dupa baita (eu ii fac baita la 19:15-19:30) program de vorbit, de gangurit, vreo partida de plans, dar la 22-22:15 cel tarziu dormim tunn! dormim pana la 3, iar de atunci nu mai dormim chip bine, daca mai prinde o jumatate de ora, si o tine asa pana la 7 cand il hranesc si apoi mai ia somn o ora cel mult vreau sa va intreb, voi cum va adormiti bebeii seara, ptr ca eu pe al meu l-am invatat sa adorma doar pe burtica mea (dar il pun in patutul lui dupa ce adoarme), si am primit reclamatii de la sot, cum ca in curand bb o sa cantareasca multt si ce o sa mai fac atunci? tot pe burta o sa-l adorm? voi ce ma sfatuiti, voi cum ii adormiti? pupici, revin

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

CEA MAI FERICITA MAMICA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:


azi noapte la ora 1 ma durea un san rau de tot. Am zis ca e prea plin, l-am hranit pe bebe. Dar.... mi s-au infundat canalele. Acum ma chinui de 2 ore cu carpe calde, muls cu pompa si inca nu a trecut. Am pe san o zona dureroasa si tare. In cat timp trece? Mai sunt si alte remedii???


It's a boy !!!

Mergi la inceput