concedii medicale

concedii medicale | Autor: lummyioana

Link direct la acest mesaj

Multumesc Marius de ajutor.
Am anuntat angajatorul in scris, insa la serv nu sunt riscuri mari, nu sunt agenti chimici sau de alti factori,doar ca sta 8 ore in picioare , ma doare foarte tare mijlocul.
si marturisesc ca nu sunt lenesa sunt o femeie activa care nu sa lasat deloc timp de 6 ani de zile si nu a incetat niciodata sa spere la acest ingeras care a venit acum

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

ioana, dar nu este normal pentru o femeie insarcinata sa stea atatea ore in picioare.
vorbeste la personal/resurse umane si intreaba despre acel raport cu privire la conditiile existente la locul tau de munca. exista raportul, l-a facut cineva sau nu ? ce recomandari sunt scrise in raport ?

eu am o colega insarcinata, are si trombofilie, teoretic avea o munca ce presupunea sa mearga azi intr-un sediu, maine in altul si tot asa. pentru ca in raport i s-a recomandat schimbarea locului de munca cu unul fix, evitarea deplasarilor cu autoturismul, etc - ceea ce nu s-a putut realiza, alternativa a fost acordarea de concediu medical de risc maternal, va sta acasa pana va intra in concediu medical de sarcina si lauzie.

off-topic: nu mai deschide subiecte noi. ca sa raspunzi pe firul discutiilor la subiectul deschis initial de tine, vezi ca in partea de jos a ecranului exista optiunea "raspunde la subiect".

Mergi la inceput