Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (71)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna seara fetele...

Iarasi nu am apucat sa intru azi..,acum barbatii familiei dorm si am zis sa intru si eu putin pe forum!!!

Am vazut ca vorbeati de mesele bebeilor si vreau sa va spun ca si eu as vrea sa il invat sa manance sanatos.Cu "untul" este o problema..eu mananc untin cantitate industriala,zilnic si de cateva ori pe zi..Am o pofta de mancare teribila!!!
Dimineata clar mananc cel putin 2 felii de paine cu unt si miere...

Lui David iau aparut niste bubite.Pot fi de la vaccin,sau oare are alergie la ceva din mancare???
Operatiunea broccoli de astazi a fost complet esuata..am aruncat supa..nici mie nu mi-a placut,asa ca renunt la el!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Sotul meu a zis ca il adoarme el pe David..si acum dorm dusi amandoi..cred ca la adormit David pe el!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IONY_82

Miki,ce bulanase are Andra numai de pupacit
si seamana ffff bine cu Vlad
Madutza, Cata este o frumoasa chiar nu trebuie sa-ti faci probleme din cauza urechiuselor
am vazut pozicile ,imi place mult aceea in care sunteti voi doua
p.s ce bine seamana si ea cu fratiorul ei
Strumph, ce faci?????? esti bine????? hai la apel

CEA MAI FERICITA de SARA-MARIA 13.03.2011


da, tot mai multa lume zice ca seamana intre ei..numa mie nu mi se pare o sa vedem cand o sa mai creasca, copii se schimba f f mult de-a lungul timpului, mai ales in primii anisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Sotul meu a zis ca il adoarme el pe David..si acum dorm dusi amandoi..cred ca la adormit David pe el!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




da, si noi patim la fel..al meu adoarme tot timpul inaintea copilului..cred ca e o metoda si asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Cum se face ca de cate ori intru si eu..nu mai este nimeni..
Bine acum Miki vad ca inca mai activeaza...

Despre mine:sunt cam panicata ca nu gasesc bona.Prin recomandari am facut rost de 2 contacte.Una dintre ele mi-a facut o impresie proasta de la telefon iar cea de-a doua vine marti sa o vad...Nu stiu cum sa fac sa gasesc o persoana ok!!!Este atat de greu!Am incercat sa merg pe recomandare pt ca na..daca dau anunt imi pot veni in casa tot felul de femei...Este un stres si asta!!!

O sa optez pt un program de 6 ore pana la varsta de 2 ani a copilului.Cum fizic nu este posibil sa stau 6 ore..o sa cer sa lucrez 4 zile si sa-mi dea ziua 5 libera..Asta este intentia,sa vad ce aprobari obtin...

Asta ca sa vedeti ce fac eu..scenarii...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, apropo de evolutii diferite si eu am avut gargauni in cap , sa n-aiba andra ceva la picioare , ca deh , suspecta de displazie ca eu asteptam sa se ridice in picioare la 5 luni si 20 de zile ca sora-sa si s-a ridicat saptamana trecuta la 7 luni si 10 zile...si acum e din gasca lui duracell!
lalely si sotul meu o adormea pe maria...si la andra avea succes cateodata, cu bona e ca la loterie....
si nu in ultimul rand... tu mananci cant asa mari de unt si arati asa? bravo mami!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuk, nika?
nu esti la tara?imi cam lipsesti la ora asta?
somleac?te-ai culcat?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aZaZ spune:

lalely adevarul ca este cam greu sa gasesti o bona, iar ideea ta cu prog4ram de 8 ore timp de 4 zile si una libera nu este rea. Numai ca la mine nu se poate aplica ca sunt bugetara. Si eu ma tot gandesc daca sa merg pe 6 ore sau nu. Ca la noi in 6 ore nu iti termini treaba.iar ca sa fiu platita la 6 ore si sa stau 10 nu prea imi convine pt ca ore suplimentare nu iti da nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

apropo de performantele copiilor, nici luca al meu nu se ridica in picioare, nici urma de intentie de asa ceva, de abia de cateva zile sta bine in fundulet, desi nu prea mult, nu se ridica daca sta pe spate decat la 45 de grade. doctorita mi-a spus ca e perfect normal, ca pana la 5 luni jumate 6 nu prea e indicat sa ii punem in fund pt coloana si atunci daca nu ii punem cum sa invete? mi a zis nici sa nu mi treaca prin cap sa ma stresez sau sa l fortez pentru ca nu are sens, imprimandu i copilului un ritm care nu vine de la el operatiunea nu va avea succes.

evident, fiecare copil cu performantele lui. eu ma mandresc cu luca cu alte lucruri, ca de la 1 luna nu m-a mai trezit nici macar o singura noapte, ca mananca exceptional de bine, ca tocmai i am inlocuit si a 3-a masa cu iaurt si e absolut incantat, ca nu plange, ca e 95% din timp vesel si sociabil etc...vin ele toate la timpul lor, nu trebuie sa ne ingrijoram inutil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aZaZ spune:

s-a schimbat iar parola la picasa?

Mergi la inceput