Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (71)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Roxy,sa va fie de bine plimbare.Am iesit si noi acum pana la magazin si am observat ca sunt 14 gr afara...nu era foarte frig dar,tot ploua si nu imi place deloc ca se intuneca imediat dupa ora 17.

Dya, va compatimesc. Glumesc,nu stiu ce sa zic...noi profitam de timpul cand doarme ca stim ca doarme neantors si nu am avut surprize.

Madutz, mi-ai amintit de Duracell ca pana la 4 luni fix asa ne facea si el.Am scris aici daca iti amintesti...Sunt de acord cu spusele fetelor si le dau o mare dreptate:: nu trebuie sa iti faci grji pentru urechiusele lui Cata, sunt inca fragile si stiu de la fetita unei cliente care cand am cunoscut-o avea aprox 1 ani si acum are aproape 5 anisori...avea mititica urechiusele foarte proeminente si acum s-au asezat asa frumos ca vorbeam cu mama ei inainte sa plec despre treaba asta.AA crescut si astfel s-au asezat in timp. Nu sunt coerent deloc dar ma trage de par de nu mai pot...stau cu spatele la el iar el este in picioare cu mainile in parul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur




Madutz, mi-ai amintit de Duracell ca pana la 4 luni fix asa ne facea si el.Am scris aici daca iti amintesti...Sunt de acord cu spusele fetelor si le dau o mare dreptate:: nu trebuie sa iti faci grji pentru urechiusele lui Cata, sunt inca fragile si stiu de la fetita unei cliente care cand am cunoscut-o avea aprox 1 ani si acum are aproape 5 anisori...avea mititica urechiusele foarte proeminente si acum s-au asezat asa frumos ca vorbeam cu mama ei inainte sa plec despre treaba asta.AA crescut si astfel s-au asezat in timp. Nu sunt coerent deloc dar ma trage de par de nu mai pot...stau cu spatele la el iar el este in picioare cu mainile in parul meu.


Eduard Andrei 02.04.2011


adica esti la coafor?
ai super hairstilist si defapt esti prea relaxata sa te concentrezi...glumesc stium cum e cand stau calare pe tine....a mea vad ca singurul lucru care l-a retinut din ce-i povestesc eu despre bb din dc e de energia si neastamparul lui eddy
azi i-am dat ficat... dar a papat 10 linguritze....parca are masura

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

simo, puup si noi am avut programul naspa si aiurit... am stat afara 5 ore(cu un bibe intre timp)a dormit evident afara....
dya , ai pm
maraie... nu ma pot concentra mai mult
puup


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia,imi place umorul tau. Pai ma bucuram ca nu imi mai cade parul...ca dupa ce am nascut pana acum vre-o luna jumate mi-a cazut parul intr-o veselie.Acum s-a regenerat si nu imi mai cade aproape deloc,doar cel dupa spalare. Dar, ma ajuta Eddy sa nu se indeseasca prea mult si-l smulge cu o ciuda si o placere . Aaaaaaaaaaaaaaa zici ca Dodo o ia pe urmele Duracell-ului meu? SUUUUPPPERRR tare....bine ai venit in club.


L-am pus jos sa pot scrie mesajul asta si acum a ajuns sub pat.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aZaZ spune:

Multumesc de sfaturi. Am sa incerc cu vibrocil ca il am in casa.
Pemine ma uimeste faptu;l ca toate spune-ti de bebeii vostrii ca stau in picioare , ca merg in patru labe, iar Stefan al meu abia a invatat sa stea in fund de vreo 2 sapt. Acusi face 8 luni si el nu sta in picioare. daca este intins pe spate nu se ridica singur in fundulet. Toate astea imi dau de gandit. Oare sa fie ceva in neregula cu el.

Ei nu ca de acum cred ca devin paranoica [nebu} de la atatea boli pe care le au copii astia ai mei.
sa ma opreasca cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

seara buna, mamici
astazi am fost si noi la plimbare, am profitat de vremea frumoasa ca de maine se anunta ploi
acum ne pregatim de baita si apoi nani
acum nu se mai trezeste,dar adoarme destul de tarziu pe la 23,30-00,00
aseara a adormit la 1,30 si s-a trezit astazi la 11,30(a avut 2 treziri sa pape)
incerc sa-i schimb programul,sper sa reusesc
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aZaZ

Multumesc de sfaturi. Am sa incerc cu vibrocil ca il am in casa.
Pemine ma uimeste faptu;l ca toate spune-ti de bebeii vostrii ca stau in picioare , ca merg in patru labe, iar Stefan al meu abia a invatat sa stea in fund de vreo 2 sapt. Acusi face 8 luni si el nu sta in picioare. daca este intins pe spate nu se ridica singur in fundulet. Toate astea imi dau de gandit. Oare sa fie ceva in neregula cu el.

Ei nu ca de acum cred ca devin paranoica [nebu} de la atatea boli pe care le au copii astia ai mei.
sa ma opreasca cineva

de MARIA 13.01.2006; ANDREI 25.08.2009 si STEFAN 15.03.2011





e da, lasa ca a facut a mea 8 luni si nu se ridica in picioare inca..de vreo 2 zile a reusit performanta sa se ridice in fund de pe spate, dar e un chin..si daca o sustin eu in picioare, nu are forta sa stea..de mers in 4 labute nici vorba..iar din fund mai cade si pe spate
eu zic ca trebuie sa avem rabdare ca se vor ridica ei..
sieu care credeam ca va fi mai iute ca fracsu care la 7 luni batea casa in 4 labe si la 10 mergea in picioare..da de unde, e kurutul greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aZaZ spune:

pai cred ca de asta intru si eu in panica ca sora-sa la 10 luni mergea in picioare iar frasu la 8 luni m,ergea in 4 labe. Ai si tu dreptate , fiecare cu perfomantele lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Miki,ce bulanase are Andra numai de pupacit
si seamana ffff bine cu Vlad
Madutza, Cata este o frumoasa chiar nu trebuie sa-ti faci probleme din cauza urechiuselor
am vazut pozicile ,imi place mult aceea in care sunteti voi doua
p.s ce bine seamana si ea cu fratiorul ei
Strumph, ce faci?????? esti bine????? hai la apel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aZaZ

Multumesc de sfaturi. Am sa incerc cu vibrocil ca il am in casa.
Pemine ma uimeste faptu;l ca toate spune-ti de bebeii vostrii ca stau in picioare , ca merg in patru labe, iar Stefan al meu abia a invatat sa stea in fund de vreo 2 sapt. Acusi face 8 luni si el nu sta in picioare. daca este intins pe spate nu se ridica singur in fundulet. Toate astea imi dau de gandit. Oare sa fie ceva in neregula cu el.

Ei nu ca de acum cred ca devin paranoica [nebu} de la atatea boli pe care le au copii astia ai mei.
sa ma opreasca cineva

de MARIA 13.01.2006; ANDREI 25.08.2009 si STEFAN 15.03.2011




nu te preocupa ,fiecare copil are evolutia lui
atata timp cat sunt vioi,mananca ,se joaca nu trebuie sa ne facem griji



Mergi la inceput