Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (71)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, nu stiu regimuri de detoxifiere..poate ca cauti sa bei niste ceaiuri...
Eu cu regimul am dat 1 kg jos si oricum mergeam la mama. Am refuzat muulte alte bunatati , dar am bagat coliva Mi-e frica de cantar maine dimineata, dar sper macar sa stationeze si sa nu fi urcat..ca am bagat cam multa

ioanna, ce bulane grasane are dulceata mica Si ultimele cute de sus de la piciuoruse sunt ca ale Catalinei Cristi n-a avut asa..era mai batos, mai barbat

Am impresia ca a slabit cristi ..maine il urc pe cantar...

somleac, nici nu stiu ce sa-ti spun de intamplarea cu Daria...5 la geografie din punctul meu de vedere nu-i o tragedie..eu am uart geografia in special si mai toate mareriile care tb sa le tocesc. Matematica a fost iubirea mea si retineam orice formula oricat de intortocheata ar fi fost. Sunt sigura ca si Daria are materii preferate pe care sa puneti accent pe viitor. mamica colegei nu-mi inspira deloc incredere. In liceu,mMamicile colegelor mele care erau "libertine" ne lasau sa fumam la ele in casa, sa bem cafele..lucru total nepotrivit pt varsta noastra. Bine ca nu citreste mama forumuri Am incredere ca vei reusi sa te apropii mai mult de ea si sa o faci sa vada ca nu e frumos cum se comporta mamica colegei. In serialul jon&kate+8 mi-a placut mult un episod in care ei s-au hotarat sa aloce cate o zi intreaga fiecarui copil. Poate veti putea sa faceti si voi la fel pe viitor. sper sa nu te superi ca am indraznit sa-ti spun, dar ma gandesc ca ai multe treburi pe cap si nu reusesti stai zilnic de vorba cu fiecare copilas in parte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

sunt asa de fericita,,, ma uitam la xfactor si cand aplaudau cei din public aplauda si puiutu meu.in seara asta a adormit razand ceea ce ma bucura avand in vedere ca de cand cu mucii(cam de o luna jumate) era o lupta adormitu, semn ca trec (sper).

ma bag si eu la nani. nb

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

sunt asa de fericita,,, ma uitam la xfactor si cand aplaudau cei din public aplauda si puiutu meu.in seara asta a adormit razand ceea ce ma bucura avand in vedere ca de cand cu mucii(cam de o luna jumate) era o lupta adormitu, semn ca trec (sper).

ma bag si eu la nani. nb

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011


felicitari dya. A mea nici gand sa bata din palme sau sa faca cu mana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, am fost in oras, i-am luat premergator fetei albastru cu crem, ca era cu elefant si cum ii place ei elefantul cici....
dupa am venit cu niste amici la noi , acum au plecat....
yasmy, in primul rand scoate prajelile si dulciurile de cumparat, bea multa apa nu cola....mai bine ceai verde si de urzica... mananca chestii cu multa fibra in ele'
roxy , nu mai am praji, am avut musafiri... si au mancat tot ce mai aveam dulce prin frigi(si salamul de biscuiti facut ieri)
mada , s-ar putea sa-ti faca purgatie coliva multa, asa ca s-ar pute sa fie cu minus(sper ca te-ai gandit si la mine cand aia papat , eu sunt fan, Doamne iarta-ma!)
simo, iubita eu nu stiu unde vezi tu ca mai ai de dat jos, in poze arati beton .. si sa sti ca am constatat ca fara sport nu se duce nenorocita de sunca de pe burta
ally, vreau si eu negresa... daca ai o reteta mai light, nu ne-o dai si noua..., apropo cu notele mi-am adus aminte de o faza din facultate: era un prof la care ,majoritatea ajungeau in re-re-re-uri, pierdeau licentza din cauza lui, si am luat 5 din prima, m-am buicurat ca pt toti 10 din facultate, mergeam pe strada si ma uitam in carnet ca nu-mi venea a crede..si am ajuns acasa si m-a vazut mama asa fericita m-a intrebat: cat ai luat? si eu i-am raspuns 5... si ea a zis... faci misto de mine, nu?, si esti asa fericita...?
iar cu notele la noi in tara e o obsesie cu ce note ai luat si ce premiu ai luat...socrii mei sunt obsedati de notele Mariei... cand nu ia nota maxima(care aici e 1)intreaba dar dc? si in conditiile in care noi facem la romana acasa au grija ca daca o sa fie coada clasei la romana cand ne intoarcem...
catank, ouau! chiar ouau! de unde le-ai luat? sunt super frumoase si sunt convinsa ca si din material misto...
miki, nu vreau sa te sperii , dar berbeaca mea Maria nu vrea nici acum sa probeze haine cand mergem si parca o bati nu-i cumperi... si e fata

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

..si pentru ca e trecut de 12...


La multi ani, miki!!!
Sa fi fericita, implinita, sanatoasa, sa te bucuri de cele 2 comori ale tale!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

asa e ! e deja 6 !
s miki!
sa fii sanatoasa si fericita si sa te bucuri de minunile tale!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

andra a adormit!
ma duc la nani
nb!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

"LA MULTI ANI!" Miki
sa fii sanatoasa,iubita,sa ai parte de tot ce-ti doresti si sa te bucuri de cele doua comori pe care le ai


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani MIKI, sa fii sanatoasa mami, iubita si fericita!
Hai ca m- ati amuzat cu coliva maxim,mai ales tu Catank.Se spune ca e f bine sa faci coliva, dar celor deja trecuti in lumea celor drepti

Yasmi,Roxy vopsea fara amoniac au la Loreal si mie imi plac culorile.As merge pe o astfel de vopsea.

Simo mami tu arati minunat, nu te mai plange ca esti super si nu uita ca ai 3 comori, d- aia arata asa burtica

Vreau sa imi laud si eu puiul ca am fost azi in vizita pt prima oara in acea casa si s-a comportat exemppar a ras erau 3 nepoti ai mei si pe cel mai mic de 11. Ani daca nu l- a mangaiat pe cap, de l- a innebunit.E extrem de sociabil prinntul meu si ii ppac copiii la nebunie!M-a facut extrem de mandra ca sunt mamica lui

Dya felicitari puiutului pt bravo.Si rares face si e mortal cum aplauda el cu manutele lui

Gata ma bag la somn ca e ora 3 si maine iar sunt chiauna

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Va las sa va treziti in mirosul ei!
Miki inca o data LA MULTI ANI!
mandreac, eu de Loreal vopsea nu am fost multumita ca nu prea are iese culoarea... cel putin pe parul meu..., iar blondul fara amoniac cred ca doar da nuantze la blondele naturale ceea ce nu e cazul la mine, intradevar pacat de nuantzele de pe cutie ca par misto...mie nutrisse dela garnier mi s-a parut super oki... nu m-a usturat capul, se aplica usor, deschide bine ... e stabila.... naturala vopsea inafara de henna eu nu stiu...(daca te risti sa iesi morcovie)

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput