Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(99)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Roxx cum sunteti???
Simo unde esti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Irinuka felicitari pt Patrick! Prima buburuza mergatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza shi de la noi!!!

Azi avem program de zoo shi un Lidl!!!

Doloress pentrui linkurile de scrapbooking, am comandat deja de vrei 150 de ron de pe un site din Romania tot felul de chestii , i le dau de Mihail si Gavril sper sa-i placa am o cutie mare , shi sper sa-l tina ocupat!!!

Zumzu e f. bine la 10, pentru noi e minunat!!! Eu o sa rog un sofer de la firma sa ma aduca pentru ca masina mea e pe dreapta din motive de schimbat cauciucuri, zilele astea circul cu masina lui tati o iau si pe Loutzi ca e in drumul meu shi venim impreuna daca vrea!!!! Imi poti da adresa pe PM ne descurcam sa ajungem,avem GPS ce naiba!!!

Roxx cum stati cu febra?
Lori , cum a fost ieri la gradi!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Astia micii ai mei zici ca sunt setati sa se scoale tot de dim ca in cursul sapt nici gand sa stie ca e we!!!

Mirela ce fac motaneii?

Felicitari lui Ptrick al Irinukai PENTRU PRIMII PASI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Da , sufletul pereche..............greu cu de-astea.As zice ca e sotzul meu dar nu stiu, mai cercetez, suntem 2 firi total opuse, eu , calma , linistita mai fac pe nebuna din cand in cand, el , expansiv , vulcanic, un temperament pe care mi-l doream la barbatul de langa mine, shi totusi e ceva ce ne atrage, da este adevarat oppopsites attract cum se zice cred ca asa e........e posibil sa fie sufletul meu pereche.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza si de la noi.
Raportez aceeasi stare de "lasa-ma sa te las" sau "not in the mood".

Aditza pt muci nu-si are rostul sa ii dai nimic, incearca sa ii scoti fie cu BB, fie doar cu ser.

Stef abia s-a obisnuit cu ora nou, in ceea ce priveste mesele(mai mult obligat), daca e vorba de somn atunci somn sa fie, de ex ieri mi-a adormit la 9 juma si l-am trezit eu la 11 sa-i dau mancarea de la 10, nu mancase de la 7.

RIVS: nu mi-am pus niciodata problema sufletului pereche. Eu am cautat acea persoana care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu mine in ceea ce face si isi doreste, asa e sotul meu, plus ca mie nu-mi place sa tin barbatul sub papuc si nici eu sa stau sub al lui.

WE cat mai placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

cafea?????

lavinia motanii misuna pe jos
s au trezit la 6 juma, nush cum naiba sa i fac sa doarma mai mult

au mancat acum avocado cu mar si branzica
la pranz mai avem linte
in rest sunt ok, sper sa ramana asa

puii tai cum sunt?

irinuka felicitari pt plimbaret

si ai mei umbla tinuti de manute, tinandu se de lucruri prin casa
Robi face pasi si tinut de o singura manuta
rar raman in picioare in echilibru singurei, dar pica repede in 4 labute

in rest nik deosebit
o zi buna fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata ! hai ca de ieri am zis ca citesc din urma si revin...si abia acum am reusit !
noi suntem bine , cam are o tuse asa seaca de 2 zile. ii dau stodal, nu am mai sunat dr, ca oricum e homeopat. e bine nu ?
Hai sa incepem, ca am de scris, nu gluma !

Felicitari pentru bebe Razvan dansator , pentru bebelina Maria-Sofia cantareata , bebe Patrick mergator si bebelina Maria-Clara fotbalista !!!

angie multi ani inainte frumosi si sanatosi !!!
maimutico eu i-am pus la calorifer niste perne la colturi , ca de ele imi era teama.
piscot dintos , sa iasa odata sa scapati de dureri !
doloress super super dragut a fost in costumasul de craciunel !
ziki wow tae bo din prima , ai tupeu femeie !!! pilates si zumba sunt bune pt inceput !!
bebelusi chiar ca sunt smecheri rau bebelusii astia ! bine ca ti-ai dat seama !
roxx pai tocmai asa o sa fac 2 saptamani nu ii mai dau produse din lapte de vaca...iaurt,branza,cereale cu lp, etc. ce intelesesi tu ? si ce mai face cata ? cam mare febra aia !
tunde andrei nu scoate mancarea afara . auzi , mai ai cum sa faci un colet ? vreau si eu demachiant de la wel, ca am tenul asa sensibil si ma irit . si daca tot iau demachiant sa mai iau 1-2 creme pt andrei ca tare bune au fost . asta daca mai ai. daca nu, data aviatoare
luciact mamica racita !

da vinci il am eu am u p c !

Cu increderea de sine intr-adevar totul vine din copilarie. la mine au avut grija sa ma laude atat de mult, ca vai ce frumoasa sunt ,ca vai ce desteapta sunt, ca vai sunt cea mai cea ! si a mers, am avut incredere foarte multa in mine, dar asta pana am terminat liceul cand am inceput sa ies si eu mai des in lume, si am vazut ca nu sunt eu neaparat cea mai cea. si parca mai rau a fost. stai mai , cum e posibil , ca doar mami mi-a zis ca sunt cea mai frumoasa ? incepusem sa imi vad defectele si intrasem in depresii d'alea nasoale. deci nu e bine sa ne laudam asa intr-una copchilul. si nici nu o sa o fac. o sa il laud cand trebuie si cum trebuie. stiti , citeam intr-o carte un exemplu de laudat gresit si unul corect. vine copilul de la scoala. mama busy prin casa cu treburi, ala micu ii zice : ia uite mami ce desen am facut azi la scoala . raspuns gresit : bravo artistu' lu' mama ! raspuns corect : ce frumos ai desenat, copacilor le-ai facut si crengute, la casa horn...si copiii care se joaca pe afara, etc.foarte frumos. Aceste este doar un exemplu ...

La capitolul sufletul pereche sunt in asentimentul madalinei . si noi tot asa nu ne sufeream la inceput ! mai ales el pe mine, ca eu aveam 16 si el 20 , el era barbat si eu eram o mucioasa , ce sa ne mai facem ! daca suflet pereche inseamna doi oameni total diferiti care se completeaza unul pe celalalt. atunci noi suntem aia ! eu sunt cheltuitoare, el e super chibzuit si calculat. eu sunt visatoare , el e foarte realist. mie imi place miezul, lui coaja haha am zis-o p'asta. Dar uite asa ne completam . nu ma vad fara el ! nu mai e iubirea aia cu fluturi in stomac. dar e acea dragoste, acel respect . si mai ales de cand il avem pe andrei, e tatal copilului meu, mai putin conteaza daca e sufletul pereche !

hai ca m-am intiiiiins . trebuie sa hranesc copilul si sa o tai la sala. avem step&tone azi !







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neataaaaaaaaaaaaaaaaa!

noi o asteptam pe buni...yeyyyyyyy...

Irinuka felicitari mami ptr primii pasi...mi-nchipui emotii pe capul vostru...io numai cand o vad pe-a mea ca -si mentine echilibrul si nu mao pot de bucurie....

Rmbc - da trebuie sa te inscrii pe situl respectiv.

Multam ptr cafea...o sa o beau la orizontala,,,ca asa as mai dormi...piscot abia a papat lapticul si vad ca motanii au terminat si fructele...wow ce harnici sunteti.

si piscot mai are tentative de a scoate mancarea din gura dar ii tin mana un pic si nu mai incearca...ploaie cu papa nu a facut...doar cu saliva si canta in acelasi timp...ii place ei sa se auda...

va doresc un weekend minunat...va pup!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

ssssssssssiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmoooooooooooooooooooo?

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput