Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(99)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melanies spune:

Multumesc pentru raspunsuri fetelor. Asta cu bateriile pe terminate pare sa aiba sens. M-am mai linistit putin ca deja o dadeam in tot felul de scenarii. Eu refuz sa cred in paranormal si cautam cu disperare o explicatie logica. Fazele au fost chiar creepy dar e prea mult de povestit ...

Doloress, Anduta si eu tot ca voi numai ca eu am tendinta sa ma izolez. Si pe langa ce povestiti voi acolo la mine se mai adauga si sentimentul de vina. Ma simt vinovata ca gandesc asa despre copilaria mea pentru ca figurile predominante ale copilariei (mama si mamaia) nu mai sunt printre noi si, desi la un momentdat nu au facut ele cele mai grozave alegeri pentru mine, acum imi e teribil de dor de ele.

Mi-au placut tare mult pozele cu Patrick mos craciun. Bineinteles ca acum am pus si noi pe lista de cumparaturi costumas de craciunita.






Simona, mami de Leah (28.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

sa ma scuzati... am dat buzna fara macar sa salut...
Buna seara tuturor!
nu prea am mai scris pentru ca vorba aia... cand nu ai nimic de zis mai bine taci; asa si io; darrr de citit am citit tot.
Inca o data ma bucur ca sunteti aici (multumesc)si povestiti experientele voastre, trairile, etc; sunteti formidabile (chear daca nu cunosc personal decat pe una dintre voi) si ajuta atunci cand si eu trec prin aceleasi probleme sa stiu ca nu sunt singura care intampina diferite probleme. E greu cand nu ai nici un ajutor, multe dintre voi stiti asta.
Apoi LORI imi pare rau ca trebuie sa treci prin atatea probleme.... dar... nu dispera stii, viata e ca un cerc, ce dai aia primesti; si tu esti o fata care dai numai bine asa ca este imposibil sa nu primesti inapoi aceelasi lucru.
Apoi mersi IRINUKAA ca ai intrebat de mine; nu am mai scris pentru ca acum in viata mea e o perioada mai grea si vorba uneia dintre mamicile de aici "ce rost are sa va umplu de energia mea negativa" si apoi sunt probleme si mai grave: bebelusi bolnavi, asta da! intr-adevar sunt chestii serioase.
Apoi DOLORESS vaaiii ce mai "vorbesti tu pe limba mea" adica ceea ce ai scris intr-un post ca sa exlici de ce "esti in butoi" te-am inteles perfect, nu degeaba suntem nascute in acceasi zi(doar ca eu sunt mai baba).
Apoi, nu mai stiu ce mai vroiam sa mai zic ca mi-am pierdut sirul gandurilor, da poate e un semn ca ajunge! asa ca in concluzie fiti tari ca nimic nu e pentru totdeauna in lumea asta, toate trec si pana la urma o sa fie bine.
Scuze pentru atata maculatura, va doresc numai bine si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

mada, imagineaza-ti cum e la noi, sotul ia salariul DOAR pe 15, eu indemnizatia la 2-3 zile; pare ca are luna 100 de zile , nu 30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Zumzu da, nasol rau la voi.

Andutza incearca sa nu mai pui Vibrocil. Da dependenta. Desfunda pentru 2-3 ore dupa care se infunda mai rau decat era inainte si doar cu Vibrocil o poti desfunda iar si tot asa. Se foloseste numai noaptea ca sa o desfunzi repede sa poata dormi. La tura trecuta de muci am folosit la greu in combinatie cu Colargol si nu ne-a mers bine. Acum am zis sa schimb si vad ca ii merge binisor cu Pivalone si aerosol cu ser. mucioasa! Sa se faca bine repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Asaaaa, intrebarea de vineri seara:

Exista suflet pereche? L-ati intalnit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Sunt prost dispusa si simt nevoia de roz ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

vad ca sunt multi copii cu mucisori si noi avem de luni ..la aspirat nu iese nimik mai mult il chinui , in rest folosim crema pulmex , ser si apa de mare si vad ca ne merge ok. Abia asteptam sa scapam de ei
INTREBARE : cand are numai mucisori ii mai administrati ceva de raceala ? eu i.am dat 3 zile oscilo cu panadol .... nu am mai continuat am zis ca e ok 3 zile , nu tuseste decat daca se mai inneaca cu ei , febra nu are .


D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Hey!
Noi tot cu febra. Avea mai devreme 39.2. I-am dat nurofen. Acu parca nu mai arde asa tare. Dar n-are nimic altceva, nici tuse, nci muci, nimic. E vesela, activa si a mancat foarte bine. ce o fi? (oi dormi si eu la noapte?)

Cu salariul - la noi e jale maxima, il luam amandoi o singura data, pe 15, si se duce tzac-pac

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Buna seara!

Lintea mea a fost un fiasco, fara ghilimele. O lingurita a intrat in gura, pe urma a pus sigiliu. Asa ca am deschis un borcanel si cateva guri tot a papat din mancare pentru bebici de 4 luni. Norocul meu ca nu am pus carnea in linte ca nu mai aveam ce sa-i dau, atunci imediat.

Vedeti fetele cu targurile, de aia e bine sa stai in provincie, nu tu targuri, nu tu evenimente, nu ai nici o tentatie... Adevarul e ca mi-ar placea un targ, eu nu prea cumpar din impuls ci dupa un studiu sarguincios buget-calitate-pret, asa ca nu faceau ei mare afacere cu mine.

Roxx, si eu am dat de scaunele alea in cautarile mele, pana la urma l-am luat pe www.bestkids.ro/p-7246-scaun-auto-napoli.aspx" target="_blank">asta . Azi l-am primit si e ok. Daca era mai mare bugetul ne aruncam la un Inglesina, asta e, daca stau 2 ani acasa....


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Roxx;coace ceva..sigur,,vreun virusel..39.2 nu suna bine ..Sa dea DD sa dormiti bine la noapte

AditzalEu nu dau nimic la muci..ca am dat si a fost la fel ca fara..asa ca mai fac cu lampa bioptron sa se curete..ii vine verde ,galben..si cand stranuta ii sare pana la gura...de unde vin,,nush..mai aspir din cand in cand

Copiii vostri isi scot mancarea din gura?nu mai scuipa sau sufla..mai nou isi baga manutele in gura si scoate mancarea..mi-o da inapoi

Eu sunt cu fundu in sus..si nu stiu de la ce..pur si simplu sunt suparata,fara chef si nu am un motiv intemeiat..nu vreau butoi!!!!!!!!nu nu..vreau palmi peste moaca sa-mi revin..sau suturi in fund!
Doloress;Ce faina e poza cu Craciunitzu!!!!!!!!!!!!

Alta;cu ce ma tratez la burta?de raceala..ma dor ovarele..am racit desculta prin casa.. In afara de paracetamol si ibuprofen nu am luat nik.. ..aveti vreun leac?ceva ce se pupa cu alaptatul

Mergi la inceput