Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

sau aici

https://picasaweb.google.com/113507791894280599847/CostumaseDragutePentruCRACIUNEISiCRACIUNITE

https://picasaweb.google.com/105525429893921481823/AlbumDeCRACIUN



uitati asta ce interesant e...o placere sa te uiti

https://picasaweb.google.com/108755589053728206148/CostumeCarnavalHalloweenCopii


AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

aditza nu stiu dc ai citit din urma, dar am hotarat ca s-au oprit "inscrierile" pt ca suntem multi deja .dc anuleaza vre una din fete te anunt, iti dau pm. nu te supara plss.

uite pt ca tu stai aproape poti sa vii in orice zi vrei pe la mine. ce zici? da-mi pm.oricum pe viitor mai facem din astea daa?(dc nu o iesi naspa acum)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

doloress patrick seamana cu tine?asa mi se pare (ma uitam pe pozele alea de craciun). si inca o intrebare, mai tii minte pe ce era asezat? ca se vede bine in poza ca si background alba chestia aia pufosa si caut si eu o solutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

zumzu...e ok , stai linistita ! nu am citit ...asta e! trebuia sa anunt mai din timp erau doar 3 pers , cu alta ocazie.

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata la pranz si de la noi. Cum nu mai sunt in butoi, sa o deranjeze pe Lori perfuziile mele, imi permit sa imi atasez la fiecare vena cate una, azi. N-am dormit deloc. Miru are si muci. Nu-i misto? Si nu au iesit cu BB, sunt din aia lichizi, cred ca mai mult ii picura nasul. Cert e ca nu a dormit deloc, desi am bagat tone de ser. Si, prin deductie logica, nici eu nici musiu (care e , si el, racit bocna).
Am fost la dr la control, se pare ca e mai bine, nu mai are rosu in gat si nu se mai aude nimic la plaman, deci terminam antibioticul asta si gata. Ne-a dat, pentru nas, Bixtonim Protect si , pt cazuri extreme, Vibrocil. Cum la farmacia de langa cabinet, aia, in loc sa imi dea Bixtonim picaturi, mi-a dat pufuri, pt adulti, am pus Vibrocil. Se pare ca functioneaza. Pentru tuse -Humex. A, a zis ca are gingiile extrem de inflamate, s-a minunat si ea cum ii pot iesi atatia dinti deodata. Si a zis ca se face si febra 40 din cauza asta, contrar a ceea ce se spune, ca depinde de copil si de rezistenta lui.
Pentru dinti ne-a dat Chamomilla , cate o granula de 3 ori pe zi.
Am mai luat Inhalant baby, dar nu am pus inca, pentru ca scria in prospect ca daca expectoreaza mult, nu e indicat. Pe aici am vazut ca se discuta...a folosit cineva? Stiu ca pt copii peste 2 ani, dar tocmai pentru ca am citit aici de el, am luat.
Doloress, delicios Patrick!
Carmen, of, sarmanul Andreiut!! Cred si eu ca e speriat, mititelul!
Ziki, eu am fost la tae-bo inainte de a ramane insarcinata. Am crezut , in prima faza, ca ma descurc, ce mare scofala, pentru a crede, in urmatoarea faza, ca mor. La propriu. Am ajuns si la eco abdominala, ca la fiecare miscare, chiar si in pat, simteam inauntru cum mi se rup chestii. Mi se inflamasera oaresice organe pe acolo, din cauza efortului suprapus peste cistita. Am trecut, gratios, la aerobic. Inca vreo luna, ca dupa aia m-am gravidit.
Pup comoarele! Si cred ca de o zi n-au mai semnat condica Mirelus (a propos, te-am visat azi noapte, ca am iesit doar noi doua la baut ) si Simo!

A, intrebare: am un sac de mere, cum procedez? In afara de tarta, prajitura , compot si sos pentru carne, ce mai pot face cu ele?

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

sos frptura cu mere? cum e aia?
placinta cu mere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Mai, nu stiu care e treaba, dar la mine in casa e invazie de buburuze. Pe geamul de la bucatarie erau trei (una rosie, una rosie cu buline negre si una neagra cu buline rosii), iar acum o planta din sufragerie se misca suspect (cred ca o buburuza kamikaze da cu capul)...



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Fetelor, multumesc, sunteti niste "comoare" (copyright ANDUTA) Oricum motive nu am asa, la prima vedere, mi se zice si in jurul meu ca sunt cea mai cea, si copii mei se uita la mine ca la Dumnezeu, ca asa sunt copii, dar sentimentul ala nu pleaca si gata. Asta pentru ca daca nu e construit si consolidat in copilarie, degeaba. Eu pot din prima sa zic, chiar de aici de pe forum, care in copilarie ati fost norocoase si ati avut parte de un anturaj in care self-esteemul vi s-a dezvoltat frumos si armonios. De aici vine si increderea in sine, orice-ar fi, in orice conditii. Din pacate, cand undeva acolo, in primii ani de viata ceva a mers prost... te cam intalnesti mai apoi vrand, nevrand cu depresia. Eu acum ma cunosc foarte bine, se declanseaza in general de la vreme naspa (ai dreptate ZUMZU, sunt nascuta in mijlocul verii, sunt o persoana solara, am nevoie de soare ca de aer), izolare, stat in casa, necomunicat, nesomn (de vreo 2 saptamani n-am dormit mai mult de doua ore continuu) etc. Si tot cobor ca in spirala o perioada. Dar imi trece, ma scutur singura, merg mai departe, asta nu inseamna ca gata, mi-am rezolvat problemele de respect de sine, pur si simplu ma iau cu altceva, ma arunc in niste proiecte si uit. Si cand conditiile se arata propice, depresia isi arata din nou coltii si tot asa.
Nu ma bagati in seama, imi revin eu. Ar fi mai simplu, sa dam timpul inapoi si sa schimbam ceva in copilaria mea, din pacate nu mai e posibil. O solutie ar fi si psihologul, dar asta probabil, la anul, cand o sa fie si Kevinul la gradi, deocamdata mi-e greu sa-l las pe Gabi cu doi teroristi singurel mai mult de o ora, doua.

Mai citesc si carti de psihologie a copilului si parca cineva imi rasuceste cutitul in rana. Oricum e mai bine asa, imi dau seama de unele lucruri, inainte intram in depresie si nu aveam nici cea mai mica idee ce mi se intampla. Asta este, o sa ma vindec eu odata si-odata, am sa fiu si mai minunata atunci .

ZUMZU - L-am pus pe o paturica pufoasa din polar, alba. In spate era si plapuma, alba, ca sa fie un decor hivernal. Astea sunt poze facute de sot cu aparatul lui smecher, printre putinele pe care le am.

CARMEN - foarte interesant, si eu il banuiesc pe Kevin de intoleranta Asta pentru ca am remarcat ca atunci cand ii dau iaurt vomita si mai mult decat de obicei. DAr totusi am tinut, mai demult regim fara lactate si nu s-a observat diferenta. Oricum m-am hotarat sa merg si eu saptamana viitoare la doctor, nu l-a vazut de la 4 luni, deci se impune o vizita. Sa stii ca frica de medici poate interveni si de la 1 zi de viata. Al meu a urlat ca din gura de sarpe la 2 luni cand am mers la vaccin, numai cand a vazut asistenta. Si nu avea de ce, dar si-a adus aminte de cele 3 saptamani din spital, petrecute la prematuri. Copilul e o fiinta sensibila, cu simturile foarte ascutite, mirosurile, culorile, ii trezesc imediat senzatii pe care le-a mai trait si care nu au fost placute.

IRINUKA - am uitat sa-ti zic cat de scump e PAtrick, asa se baga si al meu, numai sub scaune si mese si apoi urla ca da cu capul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Zumzu;o mai am..am si pus-o deoparte pt cuscra
Ce scrii tu cu educatoare in halate albein viata mea n-am vazut asa ceva!Nu asistentele se imbraca in alb?..
aaaa ..si mai am creme pt ten uscat si cea de Iris scrie pe engleza e pt ten uscat si f uscat!..


MIRELUS;SI EU TE-AM VISAT!!!Stiai ungureste perfect..am fost pe la voi cu familionul

Mai ce bine e sa ai mamica..sa-ti duca copiii la plimbare!!!!!Eu fac sarmalute si ma concentrez numa la ele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

si mami meu e cu Darius afara, si incerc sa-mi dau un sut in fund sa ma duc la sala

tunde asa scrie in carte jur pe rosu, cartea e mai veche...acum mai multi ani prin alte tari or fi avut si halate albe
am bagat la cap si faza cu irisul, iau si de-aia

Mergi la inceput