Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(99)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Tunde da, pierderea unui suflet drag ne da peste cap. Dl. B insa sa isi tina comentariile pentru el ca altfel are de-a face cu noi!!! Sa nu o supere pe fata noastra draga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

buna dimineata mamici!

Eu v-am citit dar nu am mai intervenit, comunicarea voastra era asa personala si frumoasa incat un necunoscut nu isi avea locul. Ma bucur ca incepeti sa va simtiti toate mai bine si ··· numai lasatti starile astea self-distructive sa va domine, ca sunteti femei si mamici minunate.

Anreeutza mea are enteroviroza, entero e ok acuma, gata cacaciala, dar mai avem muci,avem de-a dreptul rauri de muci.

Lorich, multumim de ceapa, am avut si noi o noapte mai usoara cu muci aproape pe zero. Si inca un multumesc, datorita commentului tau cu batista, am renuntat si noi la ea. Si mie mi se parea ca nu face mare lucru, dar citind cu otite si alte minunii din cauza mucilor am zis ca trebe domne`.

Irinuka, bravo barbatelului tau! Gata nu mai suntem baietell. Intrebare of topic, mai exista pizzeria aia in spatele centrului comercial din centru? Trecem de sarbatori, si vroiam sa ne oprim prin centru iar matu-sa nu a mai fost pe acolo. Merci.

Multumim ca existati! Am citit si bloguri frumoase.

Un wkd frumos si plin de veselie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Cocutza imi pare rau de enetro si de muci. Insanatosire grabnica va doresc.
Sunt mai multe pizzeri in spatele centrului. Aveti de unde alege (nu stiu exact la care te referi tu).
Daca ai timp poti da un semn si poate ne vedem (stau prin zona).

Scaun de masina... am descoperit de curand ce scaun smecher avem si noi (ca ma tot ofticam ca am dat aiurea o caruta de bani si nici macar nu vrea sa auda de stat in el).
I-am schimbat pozitia (cu fata spre sensul de mers) si Patrick a inceput sa mai stea din cand in cand, dar cel mai important sa doarma in el ca se inclina asa de bine (ceva de genul la o scoica) Foarte comod, il recomand! : http://www.chicco.ro/product--super-oferta-scaun-auto-eleta-018-kg--1638.html (mi-e lene sa ascund site-ul )

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata si de la noi!
Partea buna a mucilor: am dormit o repriza de la 7 la 9.30 dimineata! N-am mai dormit pana la ora asta de cand eram insarcinata, tocmai am realizat!! Miru are tone tone de muci, dar azi noapte a fost mai bine, a avut doua treziri, una de o ora, in care nu a mers serul, nici inhalant baby, asa ca am pus Vibrocil.Da, Mada, stiu ca nu e ok, am zis ca peste zi rezistam cumva cu ser, gel baby (la farmacia asta din sat nu am gasit Pulmex Baby, dar a luat musiu ceva ce se numeste chiar asa, GEL BABY, e tot de uns pe piept, cu mentol, levantica, rozmarin, parca)si punem Vibrocil doar seara. Desi are efect o ora si gata. Azi noapte iar a facut febra, 38.7, i-am dat Panadol, dupa 3 ore avea 38.6, a trebuit sa ii dam Nurofen, sa nu creasca in somn. Roxx, cum mai sunteti cu febra? Au aparut si alte simptome? A scazut?
Irinuka, felicitari pentru plimbaret!
Simo, mama, unde umbli?? Ne e dor de tine!!!
Tunde, daca tu l-ai ales pe d-l B inseamna ca el are niste calitati. Asa ca sa ii spui sa faca bine sa nu si le anuleze fiind atat de...B!
Carmen, mare grija cu tusea seaca. Uite ce am realizat eu: Miruna avea stare subfebrila, bale si un fel de tuse seaca de o saptamana. Eu ii spuneam lui musiu ca mie mi se pare ca Miruna tuseste, el spunea ca se ineaca cu balele multe pe care le avea. Si uite ca, pana la urma, am ajuns la antibiotic (desi iar m-au luat indoielile ca nu trebuia antibiotic, dar , dupa cum spuneam, mai bine s ail dau si sa nu fie nevoie, decat invers), cand a inceput sa haraie in piept si spate si sa tuseasca ca un magar si sa raguseasca. Imi pare rau ca nu mi-am ascultat instinctul. Nu zic ca la Andrei e acelasi lucru, dar e bine sa fii atenta.
R la intrebarea de vineri seara: eu cred ca exista suflet pereche. Chiar si cand omul pe care il consideri astfel este plin de defecte sau total opus tie. De aia e pereche, ti se potriveste! Are niste defecte cu care tu poti trai sau care te ajuta pe tine sa ti le accepti pe ale tale. Sau e opus tocmai pentru a te scoate pe tine din rutina. Pur si simplu cred ca exista. DAR ce mai cred eu: ca oamenii pot avea mai multe suflete pereche! Si ca sufletul pereche nu are legatura (asta nu inseamna ca se exclud reciproc) cu fluturii in stomac.
Rmbbc, pai , mami, daca nici aici nu iti poti descarca sacul... Uite, una din noi se descarca si asa descoperim ca suntem atat de multe mamici cu aceleasi probleme , metafizice sau mai putin metafizice! Hai mai des!
Lori, ai grija cat cheltui la targ!
Fug sa imi spal vasele si, daca mai apuc, frigiderul! Musiu e la cumparaturi, cand vine ne apucam de curatenie. Daca ne lasa micuta!
A, intrebare: voi cum reusiti sa puneti ser, pompita, BB, picaturi in nas la bebei? Eu, recunosc, apelez la metode mai aspre, gen infasat strans, sau ii tin manutele intre genunchii mei, pentru ca altfel n-am nicio sansa! Dar musiu zice ca astea-s metode barbare. Cand l-am rugat pe el sa ii puna picaturi, a facut in felul urmator: a incercat, Miru a intors capul si a dat din manute, drept pentru care al meu a decretat "Nu ii pun, ca nu vrea!" Sunt eu sadica???
Pup, acum chiar fug! Un we de vis (frumos) va doresc!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Sunt aci fetelor,n-am disparut.
acusi am aj acasa.
am umblat doua zile prin spitale dureri de spate la greu in ultima saptamana,iar partea nasoala e ca observase al meu o ditamai umflatura in spatele meu,chiar acolo unde ma durea. faza e ca nu era pe os durerea,nu era lovitura..nimic.

dupa multe investigatii,raze si mama dracu,ba ca am o tumora sub coasta,ba am fractura costala,ba un hematom interior..pana la urma e o rupere de muschi cica.
am un plasture agatat acolo siun fel de corset..si multa bataie de cap.
m-am luptat cu patutul lui Edi sapt trecuta,sa scot suzeta cazuta,e ff greu patutul..am simtit eu ceva atunci,dar nu am bagat de seama,apoi durerea a fost prezenta,dar tot nu am bagat de seama..deh,aveam alte treburi.
trece si asta

Irina...felicitari pentru mersul lui Patrick,s-a facut baiat mare va cred ce fericiti sunteti






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Of, Simo, pana la urma ne adunam toate si iti facem o vizita sa punem bata pe tine! . Ca nicicum nu asculti cand iti spunem sa fii atenta la sanatate! Acum te sa treaca!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

Heloo
multumesc fetelor pt raspuns !

carmen ti.am dat MP acum 2 zile

simo sanatate multa , of asta iti mai lipsea acum , ai grija de tine , odihneste.te !

Sanatate puiutilor bolnaviori !
Noi am fost in parc este f frumos afara .As fi stat pana diseara dar na am si alte treburi de rez.



D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Hey fetele!

Noi ne laudam tot cu febra si azi-noapte, dar a dormit mai bine ca ieri. In continuare, nu are absolut nimic altceva. Multumesc lui DD ca papa (foarte) bine in continuare!

IRINUKA, da, mai scuipa mancarea si lesina de ras cand face asta, dar spre finalul mesei, dupa ce isi potoleste foamea. Felicitari pt micul plimbaret! (mai, dar pana la ce ore ”mici” rezisti tu, mami!)

TUNDE, te pup cu drag! Si, da, cu siguranta esti si tu f sensibila, dar si barbatii pot fi niste mari nesimtiti uneori!

Multumesc pt raspunsuri ref la scaun! (MIRE, ceva de genul ala cred ca vreau si eu!). Deci e clar - alea cu inaltator nu se pot inclina. Ce stupid...

COCUTZA; ia te rog sa intervii mai des! Si lasa prostiile cu necunoscutul, fiecare dintre noi a fost noua pe aici la un moment dat!

SIMOOO, mai mami, sanatate multa! Ia-le mai usurel, copilasii au nevoie de mami sanatoasa tun, nu?






_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna sambata va doresc!
daca tot "am prins curaj" si voi sunteti(super)disponibile atunci vin si io cu intrebari: 1. daca copilul nu are muci si nici alte simptome DOAR NAS INFUNDAT din cand in cand si mai ales dimineata la trezire ce poate fi? e de mers la pediatru?

IRINUKAA te cred ca esti fericita, pot doar sa-mi imaginez.... asa cum m-am simtit eu cand Carmen s-a ridicat prima oara singura in picioare.
LORI, inca nu am plecat, da nu mai e mult; astept actele sa ma pot duce sa-i fac pasaport lui Carmen si daca tot e ok la inceputul lui decembrie PELEEECCAAMMMMMMMMM!!!!!!!!
ANDUTZA, mersi de incurajare, da lasa mai bine zic numai lucuri frumoase si caut solutii in continuare; cum spuneam nimic nu-i pentru totdeauna.... fiecare poate fi o pasare phoenix la un momentdat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Nu ma bateti ca oricum nu ma pot misca
care m-ati blestemat??? v-ati mirat ca fac sex zilnic,ai ? nici nu va mai spun

Suflet pereche..depinde de ce crezi..sau speri,sau visezi!
eu am visat mereu la un om ca cel pe care il am langa mine,mi-am dorit mereu aceasta fericire si implinire.
le-am gasit..si am incetat sa mai visez la altceva sau sa ma gandesc ''cum ar fi?''..deci sufletul meu si-a gasit linistea..langa al lui. acu nu stiu daca sunt perechi..




Mergi la inceput