Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

http://www.swimava.co.uk/

Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

vai dar cat de scumpi sunt in uk!! 25 de lire? foarte mult....

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Wow...dar sunt fff scumpi pe site-ul ala Gliana!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


asta e....sotul meu s-a ocupat...voi cu cat ati cumparat?


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Cu 50 lei am luat de la Mirela dupa site-ul dat de Ireth.
La voi au avut aceleasi efecte ca la noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

vai dar cat de scumpi sunt in uk!! 25 de lire? foarte mult....

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)


Da Ireth, am vazut acum. £25 intr adevar.... Iaca ma mai usurez de niste bani, dar pare o idee foarte buna si daca ar functiona ar fi super.

Babylicious, multumesc de site.

Mamutz, o sa dea in curand sotul drumul la caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Wow...dar sunt fff scumpi pe site-ul ala Gliana!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


ce ne-am distrat...cred ca i-a placut:)))
am pus filmulet pe FB si poze

va puqp. ma duc sa doormmmm

asta e....sotul meu s-a ocupat...voi cu cat ati cumparat?


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Cu 50 lei am luat de la Mirela dupa site-ul dat de Ireth.
La voi au avut aceleasi efecte ca la noi?

Mihaela



mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

pus poze si filmulet pe FB
cred ca i-a placut





mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Si eu alaptez exclusiv la san. Suge Ami de numa, cand o apropi de san m-ar suge si prin bluza de ii e foame.
Acum cu noptile astea mai albe am crezut ca nu se satura dar am vazut ca daca am insistat cu sanul sugea si apoi iesea surplusul. Deci n-a fost laptele vina.

Am revenit cat de cat la normalul nostru (cel putin sper). Aseara a dormit cu mai putine plansete si mai bine in timp de noapte, cu o singura trezire.
Acum doarme pe burta de la 21.00, ca altfel n-a reusit sa adoarma. Nu se pune ca azi na dormit decat o ora jumate si aia in doua reprize.
A fost tare dulce in seara asta, a tipat la noi, se certa cu noi si jucariile. Facea eee, eie si din astea cat o tinea gura apoi se uita la noi si radea. Ne-am prapadit de ras si ne-am indragostit si mai mult de ea.

Mi-a facut o surpriza azi in scutec de a trecut prin toate. Cand am schimbat-o m-a ajutat si ea de si-a bagat degetele cand incercam si eu sa curat si sa nu manjesc mai mult, dupa care si-a petrecut degetele peste obraz (bine ca nu si le-a bagat in gura). . Am facut baie, ca altfel nu s-a putut.

A, si sa nu uit. Voi inca n-aveti probleme cu dintisorii? A mea musca tot ce prinde (sa nu zic de saracele mele sfarcuri). A luat o jucarie in gura si o rodea de mama focului, plangea sa i-o dau inapoi (numai pe aia o vroia ca era mai tare). O fi crescand dintii?

Voi folositi scutece refolosibile?
Eu am doua de care sunt foarte incantata. Ma bate gandul sa cumpar mai multe.
Voi ce ziceti?

Misto colacelul. Nu afecteaza coloana?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Mihaela vezi ca pe site-ul dat de Ireth jos ai o adresa de email al Mirelei.Scrie-i ca-ti raspunde fata imediat si sunt 50 Ron,adik aprox. 10 lire

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,3 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Am intrat si eu rapid, sa dau raportul si sa va cer sfatul:

Am fost la pediatra si la 3 luni avem 5520 g si 61 cm. Mie mi se pare absolut ok, mai ales ca pe curba de greutate este fix pe medie, nici sub minim, nici peste maxim.

Pediatra insa spune ca este prea putin, ca ar fi trebuit sa ia minim 750 g in a 3-a luna; ea a luat 750 in prima luna, 650 in a doua si 520 in a treia. In conditiile in care suntem pe LM + LP de la nastere, pt ca laptele meu nu-i ajunge. E drept ca la inceput manca LP aproape la fiecare masa, treptat insa a inceput "sa-si aleaga" laptele, adica nu prea mai vrea LP decat daca i-l da altcineva, nu eu, si cum eu sunt mai mult singura, nu sunt prea multe mese de LP ... Altfel, e destul de cuminte, doarme, nu e foarte agitata ... doar cand e momentul de LP ma lupt sa-i dau biberonul, pt ca se vede ca-i e foame, dar urla ca din gura de sarpe cand incerc sa i-l dau; si cand se mufeaza, se stramba de zici ca-i dau otet cand simte LP (dar daca-i da tati sau bona e bun ); aproape ca-mi vine sa cred ca rabda de foame numai sa nu bea LP de la mine

Deci, pediatra insista sa-i facem copilului niste analize, incluziv un sumar de urina si o urocultura, si o ecografie abdominala, ca sa excludem alte cauze ... Eu n-as avea nimic impotriva, dar mi se rupa sufletul cand ma gandesc ca o s-o intepe ... cred ca o sa plang mai tare ca ea ...

Voi ce credeti ? Mai e cineva in situatia asta ?

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

A mea a avut la 3 luni 5. 100 g si doctorita mi-a zis ca e foarte bine pana acum. Am lapte suficient deocamdata (sunt zile ca tasneste iar in altele nu).
Chiar si pe sot l-am pus sa caute in limba lui pe net cat ar trebui sa aiba si zicea ca la 3 luni cam 5.250 g e media.
Ce sa facem daca sunt copii care cresc ca Fat Frumos?
Nu toti sunt la fel.

Mergi la inceput