Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

fetele pot sa iau 3 pastile de paracetamol pe zi????eu sunt varza rau...

Laura mi-am luat masca dar pur si simplu nu pot respira cu ea,simt ca ma sufoc si ma mananca fata de la ea...o sa il trimit pe sot sa caute alt model...



Mami de Razvan si Rares


Mami de Razvan si Rares



Da. Mie mi-a zis medicul sa iau la 8 ore. Osciloccocinum ai luat? Mie mi-a mai facut bine Plantusin care e pe baza de muguri de pin si alte plante. Multa sanatate!

Nici eu nu m-am impacat bine cu nici o masca. Am gasit doar 2 modele la farmacie si nici cu cea mai subtire nu ma simteam bine. Eu imi legam un prosop cu un ac de siguranta la spate. Oricum ma sufocam si era ca naiba....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Miha, chiar imediat de a doua zi mi-a crescut productia de lapte.
Va pup pe toate, azi am avut musafiri, iar de maine dimi sotul imi ia IPad-ul ca pleaca la Bucuresti 5 zile si o sa-mi fie mai greu sa merg in birou la computer sa-l deschid...bla,bla..plus ca raman numai eu cu bebe si nu-mi place..dar nu am de ales....probabil mai sun la soacra sa vina ziua sa ma ajute cu ceva daca am nevoie, Deci posibil sa nu mai fiu activa zilnic...depinde si de bebe.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Buna seara
Noi azi am fost la plimbare la pranz pt ca a fost o vreme frumoasa la brasov, si Natalia a dormit vreo 3 ore.De cateva zileare un chef da gangureala, asa de frumos vorbeste pe limba ei cu noi, cateodata cred ca ne si cearta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Deci...cand oi imbatrani, ma mut sigur la copii

Oana

toate fetele si noapte buuuunaaa

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Neata!
Eva e mai bine, fara febra dar cu muci. Filipel mucaie si el, dar lejer, data trecuta la stadiul asta a ramas, sper sa fie si acum la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ah, ce va mai invidiez pentru caravane. Florina, voi mai mergeti, sau e prea frig d-acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Oana, cred ca o stiu pe doamna cu poezia, are un blog cumva? S-ar putea sa fie vorba de o romanca stabilita in State, cu copii mari, casatoriti, mai intram pe blogul ei acum 2-3 ani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Neatza!

Muta santatate la amandoi Andra! Sa scape usor si repede de raceala! Si tie liniste si odihna, sa le duci pe toate

Nu stiu cine e doamna, am preluat poezia dupa multe sharuri pe facebook!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Neata!

Oana e f frumoasa poezia

Adra ma bucur ca Eva e mai bine. Filip poate scapa cu o forma mai usoara...

Noi am trecut azi la Pampers nr 4 ca la nr 3 pateam accidente. Are la nici 4 luni 8 kg In ritmul asta trebuie sa invete repede sa faca la olita ca nu o sa-l mai incapa nici un scutec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Parintii fac totul oricand pentru noi -
Ne nasc si ne cresc mai mari decat ei,
Raman apoi cu discretie in urma,
Nu ne deranjeaza de obicei.

Li-e rusine ca sunt prea batrani, prea bolnavi,
Pentru noi prea modesti si prea simpli parinti,
Vinovati pentru timpul pierdut
Ne privesc in tacere cuminti.

Apoi isi muta privirea în stea,
Cand raza-nglodata de cer se subtie.
Si, obositi, nu pregeta-o clipa
Sa ni se aseze in pamant, temelie.

Ana Blandiana

Am modificat-o ca nu lua diacriticele

Mergi la inceput