Brum.N-D(93)- Hai Lia! Bv carola, firicel, dana!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Aris, piticul tusitor! Sa se faca repede bine. Si al meu mai are cate o tuse 1-2 ori pe noapte, dar nu lunga..doar asa cum s-ar curata.
Carola asteapta in continuare, tocmai a intrat o cezariana de urgenta si mai sunt ea cu inca o viitoare mamica ce astepta cezariana. Va vedea daca urmeaza ea sau cealalta.

diana33+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007 AMR 40 zile

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamiron spune:

Fetelor are careva greturi acum pe ultima suta?
Ca eu toata noaptea m-am simtit ca la inceputul sarcinii. La ora 5 m-am ridicat din pat si m-am dus sa mananc ceva ca am zis ca de foame mi-e asa rau. Si tot nu mi-au trecut. Intr-un final am adormit la loc pana la 9, dar greu si tot cu greata in gat.

Tot azinoapte am avut si ceva dureri ca la menstruatie dar destul de urate. L-am inghiontit pe al meu in somn sa ii zic ca cred ca nasc. Nu m-a bagat in seama, ca de cate ori am zis ca nasc in ultima saptamana deja nu ma mai crede saracu.



38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

si Dana asteapta. sunt 3 cezariene, a venit doctorul dar trebuie sa mai astepte.

diana, anna - multumesc mult. azi ii dau si acc ca nu mai rezist. nu expectoreaza deloc si de asta il chinuie asa rau, e tuse din aia care te gadila pana inebunesti. sper ca pana luni sa fie bine ca e tare greu pt el fara gradinita, indiferent cat ma joc cu el ii lipsesc activitatile

mama de mic +s35+ AMR 4sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Buna dimineata, burtici

Fetele noastre, Georgia si Loredana, sunt in acelasi salon de la Municipal, cu tot cu bebelusii lor.

Georgia se simte fff.bine, nu o doare operatia, bebelusa este si ea bine, ii facusera deja externarea asa ca astazi vor fi acasa.
M-a rugat sa va transmit ca va pupa pe toate si ca le ureaza Carolei si Danei 84 nastere usoara si bebei sanatosi. Va pune poze cat poate de repede.
Loredana e si ea ok, era cu bebe langa ea, astepta sa mearga sa ii scoata drena asa ca din partea lor avem numai vesti bune.

Carola si Dana la ce spitale nasc?

Emma 34 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

ADRIANA - bun venit acasa!. Pare ca instinctele iti functioneaza bine, ti-ai intrat usor in rolul de mamica si te descurci de minune! Bravo!

BEA - felicitari pt bebelin puternic

MADA - esti haioasa tare cu metodele tale de mobilizare.... Le cunosc eficienta pt. ca si eu le mai aplic... F. subtil, nu?

Fete - eu m-as incumeta sa merg azi fara sot la BABY BOOM. Sa vad cat rezist, ca se impinge bebelina in vezica mea de ma indoaie.
Va intereseaza sa ma uit dupa anumite oferte?

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

eu am greata numai atunci cand nu mananc si dupa ce papa imi trece,mai nou acuma daca stau in relax si ma gandesc la nastere ma ia brusc o greata cred ca de emotii,frica.

38+ ,teodor de 3 ani,tati si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:







urmeaza DANA!!!!!








mama de mic +s35+ AMR 4sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

neatza! iau si eu o cafea reincalzita de diana!

adriana ma bucur ca totul decurge ok, cu timpul va fi perfect!

Carola, Dana, Lia, Firicel, ceva pentru incurajare!

Bea felicitari pentru grasun! Si eu sunt curioasa ce face baietzelul meu, cat a mai crescut! Sper sa mai prind eco de 38s, ca la cat de grabiti au fost bebelusii din odiseea asta...

aris, chiar ma gandeam daca niste ACC nu i-ar face bine piticului, dar vad ca deja te-ai gandit... si sper sa scape repede de raceala!

ooka si eu sunt de parere ca vremea este ok pentru plimbare, si ca faza cu iesitul afara pana la botez este o prostie. eu mi-as dori ca atunci cand nasc sa am vreme buna, sa-l scot pe pitiot la aer! face anticorpi!

eu ma duc sa-mi verific ciorba de loboda, ca e pe aragaz!


36+ Luca Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

wild - dana e la elias si pare multumita de toata lumea, cica se poarta super ok.

mama de mic +s35+ AMR 4sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

alinuk - sper sa faca treaba, la mine a mers mereu f bine acc-ul

brandusa - incearca, de ce nu. mergi si tu mai incet si daca vezi ca se ingroasa gluma te opresti si te asezi undeva.eu am fost la baby expo pe 24 si pe 25 am nascut

mama de mic +s35+ AMR 4sapt.

Mergi la inceput