Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(98)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

In seara asta fetele s au culcat devreme.
Mie imi cade parul tare. Mai pun ulei de masline pe el si parca se vede o usoara imbunatatire.

Ma intrebam in seara asta daca sunt bebelusi care n au cazut niciodata din pat. Am mustrari de constiinta si fiind stresata cum ma stiti... vai de capul meu ....pana creste cu atata stres,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

DE_EA, ce zici mai ca are fata? Eu n-am auzit de treaba asta...Offf, sanatate piticutei!

MADA, hai, la aerobic cu tine! Sa stii ca o sa te trag de maneca de-acu incolo, sa ne zici ca te duci ca altfel

MICA_DARIA, ai pus punctul pe I, un pic de relaxare dupa o zi haotica nu face decat sa te remonteze si sa-ti arate ca nu e dracu asa de negru! Sanatate micutei!

IRINUKA, cunosc...si pe mine ma ia gura pe dinainte si dup-aia imi pare rau. Dar in ultima perioada am mai stat si m-am gandit - si am ajuns la concluzia ca-s prea exagerata, prea comentez, prea gasesc vinovati pt orice. Si mai nou fac asa - inainte sa scot o perla, mai cuget un minut, si daca mi se pare exagerat, ma abtin. sa stii ca functioneaza, si adesea sfarsesc prin a nu mai zice nimic aiurea...pana la urma e mai importanta buna intelegere in familie decat hachitele mele, adesea din motive inexistente... Do I make any sense? Ca-s obosita rau si mi-e lene sa reformulez! Te pup mamica harnicuta!

MAGNETISM, stam 4 zile, mergem pt piata de Craciun in principal.

LILI, mai lasa stresul ala maica! Cred ca toti au cel putin o cazatura la activ! Si cate o sa mai aiba...hehe...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Sper ca acu al doilea nu o sa mai fie asa.
Dar tu cumde nu dormi Roxx?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

eh, am mai facut si io una alta p-aci...da acu chiar ma bag la somn!
Noapte buna!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Lili, Darius inca nu a cazut. Doar s-a prelins de doua ori. Adica o data s-a dat jos din fotoliu cu capul inainte, dar eram langa el si s-a folosit de piciorul meu pentru aterizare lina. A doua oara il tineam de tricou cum tii valiza de maner si s-a aruncat din pat, tot cu capul inainte. A atins parchetul, dar n-a facut buf... Ca la bungee jumping.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

ilincai ii curge nasul si stranuta de zeci de ori pezi.sun dr! imi da colargol si zyrtec...pb.ca pe prospect la zyrtc este ca se administreaza peste 2ani!!!!sun din nou si-mi zice ca e ok sa-i dau 3pic*2ori/zi.nici nu stiu ce sa fac!!! sotul imi zice ca nu am nicio reteta si nimeni nu-si asuma responsabilitatea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:


Poftiti la cafea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Buna dimineata!

Ieri nu am apucat sa mai citesc/ scriu nimic...acum am recuperat cateva pagini, ami mult nu se poa`

Sanatate multa bebeilor bolnaviori, ma doare inima cand aud de bolnaviori

Fata mea s-a trezit la 6 si ceva astazi, na afacere. Cred ca ora asta este de vina ca pana saptamana trecuta o apuca si 8.30 in pat

Parul imi cade si mie si vorba aceea cica s-a regenerat, l-am tuns de la "temelie", nu mai are nici vopsea dar cade intr-un mare fel. Sa fie sanatos, nu-i dau cu nimic special, am mai trecut eu prin perioade de-astea de credeam ca raman cheala si uite ca nu sunt ...inca. Are de unde sa cada

Roxx, Simo, nu pot decat sa va invidiez...de fapt cred ca sotul meu mai mult ca dupa cum spunea cineva pe aici cred ca hormonii mei dorm

Fetelor, afara din butoi, ce v-a apucat? Doamne, bataita...

Despre noi...sambata mergem pt a n-a oara sa luam proba de urina, m-am saturat. I-am luat nu stiu cate probe de urina, cica s-ar putea sa fie infectie urinara, nu face febra, nu-i da tratament dar ma tot pune sa-i repet analiza. Pana acum ii recoltam eu, acum ma duc sa recolteze ei...si gata. Cu analizele astea merg sa primesc mai multe opinii si daca este ceva in neregula sa primim tratament. Sumarul de urina iese f bine, urocultura iese aiurea. Am inteles ca daca urocultura iese prost si la sumar ar trebui sa fie ceva in neregula. Vom vedea
In alta ordine de idei de ieri ii dau complex de vitamina B, sper sa ii faca pofta de mancare...cred ca sper degeaba
Ar trebui sa-i dau si calciu dar nu il vrea, face urat tare cand ii simte gustul, asa ca zic pas, Vigantol in continuare si vitamina C

Mie nu-mi vine sa cred ca am deja 2 luni de cand m-am intors la lucru, nu mai am timp nici sa ma spal, sincer. Lucrez si de acasa dupa program, noaptea, dimineata pana plec. Intre timp mancare, spalat, calcat etc etc lucruri normale de altfel. Sunt intr-o criza monstruoasa de timp.
Si na, ca astazi printre rapoarte, papa la fata, jucat cu ea am reusit sa scriu si mesaj.
Imi sunteti tare dragi, mi-ar placea mult sa stau mai mult cu voi, dar...

Va pup
sa aveti o zi infinit mai usoara decat a mea

Mergi la inceput